Django - en to no translation catalogue (220 entries)

en: Arabic
no: Arabisk

en: Azerbaijani
no: Aserbajdsjansk

en: Bulgarian
no: Bulgarsk

en: Bengali
no: Bengalsk

en: Bosnian
no: Bosnisk

en: Catalan
no: Katalansk

en: Czech
no: Tsjekkisk

en: Welsh
no: Walisisk

en: Danish
no: Dansk

en: German
no: Tysk

en: Greek
no: Gresk

en: English
no: Engelsk

en: British English
no: Engelsk (britisk)

en: Spanish
no: Spansk

en: Argentinian Spanish
no: Argentinsk spansk

en: Mexican Spanish
no: Meksikansk spansk

en: Estonian
no: Estisk

en: Basque
no: Baskisk

en: Persian
no: Persisk

en: Finnish
no: Finsk

en: French
no: Fransk

en: Frisian
no: Frisisk

en: Irish
no: Irsk

en: Galician
no: Galisisk

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Croatian
no: Kroatisk

en: Hungarian
no: Ungarsk

en: Indonesian
no: Indonesisk

en: Icelandic
no: Islandsk

en: Italian
no: Italiensk

en: Japanese
no: Japansk

en: Georgian
no: Georgisk

en: Korean
no: Koreansk

en: Lithuanian
no: Litauisk

en: Latvian
no: Latvisk

en: Macedonian
no: Makedonsk

en: Mongolian
no: Mongolsk

en: Dutch
no: Nederlandsk

en: Norwegian
no: Norsk

en: Norwegian Bokmal
no: Norsk (bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
no: Norsk (nynorsk)

en: Punjabi
no: Panjabi

en: Polish
no: Polsk

en: Portuguese
no: Portugisisk

en: Brazilian Portuguese
no: Brasiliansk portugisisk

en: Romanian
no: Rumensk

en: Russian
no: Russisk

en: Slovak
no: Slovakisk

en: Slovenian
no: Slovensk

en: Albanian
no: Albansk

en: Serbian
no: Serbisk

en: Serbian Latin
no: Serbisk latin

en: Swedish
no: Svensk

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Ukrainian
no: Ukrainsk

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: Simplified Chinese
no: Forenklet kinesisk

en: Traditional Chinese
no: Tradisjonell kinesisk

en: Enter a valid value.
no: Oppgi en gyldig verdi.

en: This URL appears to be a broken link.
no: Nettadressen fører til en side som ikke eksisterer.

en: Enter a valid URL.
no: Oppgi en gyldig nettadresse.

en: Enter a valid e-mail address.
no: Oppgi en gyldig e-postadresse.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
no: Oppgi en gyldig 'slug' bestående av bokstaver, nummer, understreker eller bindestreker.

en: Enter a valid IPv4 address.
no: Oppgi en gyldig IPv4-adresse.

en: Enter only digits separated by commas.
no: Oppgi kun tall adskilt med komma.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
no: Verdien må være %(limit_value)s (den er %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
no: Verdien må være mindre enn eller lik som %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
no: Verdien må være større enn eller lik som %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
no: Verdien må minimum ha %(limit_value)d tegn (den har %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
no: Verdien kan maksimalt ha %(limit_value)d tegn (den er %(show_value)d).

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
no: %(field_name)s må være unik for %(date_field)s %(lookup)s.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
no: %(model_name)s med %(field_label)s finnes allerede.

en: and
no: og

en: Value %r is not a valid choice.
no: Verdien %r er ikke et gyldig valg.

en: This field cannot be null.
no: Feltet kan ikke være tomt.

en: This field cannot be blank.
no: Feltet kan ikke være blankt.

en: Field of type: %(field_type)s
no: Felt av typen: %(field_type)s

en: Integer
no: Heltall

en: This value must be an integer.
no: Verdien må være et heltall.

en: This value must be either True or False.
no: Verdien må være True eller False.

en: Boolean (Either True or False)
no: Boolsk (True eller False)

en: String (up to %(max_length)s)
no: Tekst (opp til %(max_length)s tegn)

en: Comma-separated integers
no: Heltall adskilt med komma

en: Date (without time)
no: Dato (uten tid)

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
no: Oppgi en gyldig dato på formen ÅÅÅÅ-MM-DD.

en: Invalid date: %s
no: Ugyldig dato: %s

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
no: Oppgi dato og tid på formen ÅÅÅÅ-MM-DD TT:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Date (with time)
no: Dato (med tid)

en: This value must be a decimal number.
no: Verdien må være et desimaltall.

en: Decimal number
no: Desimaltall

en: E-mail address
no: E-postadresse

en: File path
no: Filsti

en: This value must be a float.
no: Verdien må være et flyttall.

en: Floating point number
no: Flyttall

en: Big (8 byte) integer
no: Stort (8 byte) heltall

en: IP address
no: IP-adresse

en: This value must be either None, True or False.
no: Verdien må være None, True eller False.

en: Boolean (Either True, False or None)
no: Boolsk (True, False eller None)

en: Text
no: Tekst

en: Time
no: Tid

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
no: Oppgi tiden på formen TT:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: URL
no: Nettadresse

en: XML text
no: XML-tekst

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
no: Modell %(model)s med primærnøkkelen %(pk)r finnes ikke.

en: Foreign Key (type determined by related field)
no: Fremmednøkkel (type bestemmes av relatert felt)

en: One-to-one relationship
no: En-til-en-relasjon

en: Many-to-many relationship
no: Mange-til-mange-relasjon

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
no: Hold nede "Control", eller "Command" på en Mac, for å velge mer enn en.

en: This field is required.
no: Feltet er påkrevet.

en: Enter a whole number.
no: Oppgi et heltall.

en: Enter a number.
no: Oppgi et tall.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
no: Verdien kan ikke ha mer enn %s siffer totalt.

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
no: Verdien kan ikke ha mer enn %s desimaler.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
no: Verdien kan ikke ha mer enn %s siffer foran komma.

en: Enter a valid date.
no: Oppgi en gyldig dato.

en: Enter a valid time.
no: Oppgi et gyldig tidspunkt.

en: Enter a valid date/time.
no: Oppgi gyldig dato og tidspunkt.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
no: Ingen fil ble sendt. Sjekk "encoding"-typen på skjemaet.

en: No file was submitted.
no: Ingen fil ble sendt.

en: The submitted file is empty.
no: Filen er tom.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
no: Filnavnet kan maksimalt ha %(max)d tegn (det har %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
no: Vennligst last opp en ny fil eller marker fjern-boksen, ikke begge.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
no: Last opp et gyldig bilde. Filen du lastet opp var ødelagt eller ikke et bilde.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
no: Velg et gyldig valg. %(value)s er ikke et av de tilgjengelige valgene.

en: Enter a list of values.
no: Oppgi en liste med verdier.

en: Order
no: Rekkefølge

en: Delete
no: Slett

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
no: Vennligst korriger duplisert data for %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
no: Vennligst korriger duplisert data for %(field)s, som må være unik.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
no: Vennligst korriger duplisert data for %(field_name)s, som må være unik for %(lookup)s i %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
no: Vennligst korriger de dupliserte verdiene nedenfor.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
no: Primærnøkkelen er ikke den samme som foreldreinstansens primærnøkkel.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
no: Velg et gyldig valg. Valget er ikke et av de tilgjengelige valgene.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
no: Velg et gyldig valg. %s er ikke et av de tilgjengelige valgene.

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
no: "%s" er ikke en gyldig verdi for en primærnøkkel.

en: Currently
no: Nå

en: Change
no: Endre

en: Clear
no: Fjern

en: Unknown
no: Ukjent

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: yes,no,maybe
no: ja,nei,kanskje

en: midnight
no: midnatt

en: noon
no: 12:00

en: Monday
no: mandag

en: Tuesday
no: tirsdag

en: Wednesday
no: onsdag

en: Thursday
no: torsdag

en: Friday
no: fredag

en: Saturday
no: lørdag

en: Sunday
no: søndag

en: Mon
no: man

en: Tue
no: tirs

en: Wed
no: ons

en: Thu
no: tors

en: Fri
no: fre

en: Sat
no: lør

en: Sun
no: søn

en: January
no: Januar

en: February
no: februar

en: March
no: mars

en: April
no: april

en: May
no: mai

en: June
no: juni

en: July
no: juli

en: August
no: august

en: September
no: september

en: October
no: oktober

en: November
no: november

en: December
no: desember

en: may
no: mai

en: oct
no: okt

en: dec
no: des

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
no: jan.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
no: feb.

[ctx: abbrev. month]
en: March
no: mar.

[ctx: abbrev. month]
en: April
no: apr.

[ctx: abbrev. month]
en: May
no: mai

[ctx: abbrev. month]
en: June
no: jun.

[ctx: abbrev. month]
en: July
no: jul.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
no: aug.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
no: sept.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
no: okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
no: nov.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
no: des.

[ctx: alt. month]
en: January
no: Januar

[ctx: alt. month]
en: February
no: Februar

[ctx: alt. month]
en: March
no: Mars

[ctx: alt. month]
en: May
no: Mai

[ctx: alt. month]
en: June
no: Juni

[ctx: alt. month]
en: July
no: Juli

[ctx: alt. month]
en: October
no: Oktober

[ctx: alt. month]
en: December
no: Desember

en: or
no: eller

en: year | years
no[0]: år
no[1]: år

en: month | months
no[0]: måned
no[1]: måneder

en: week | weeks
no[0]: uke
no[1]: uker

en: day | days
no[0]: dag
no[1]: dager

en: hour | hours
no[0]: time
no[1]: timer

en: minute | minutes
no[0]: minutt
no[1]: minutter

en: minutes
no: minutter

en: DATE_FORMAT
no: j. F Y

en: DATETIME_FORMAT
no: j. F Y H:i

en: TIME_FORMAT
no: H:i

en: YEAR_MONTH_FORMAT
no: F Y

en: MONTH_DAY_FORMAT
no: j. F

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
no: %(verbose_name)s ble opprettet.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
no: %(verbose_name)s ble oppdatert.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
no: %(verbose_name)s ble slettet.

en: No year specified
no: År ikke spesifisert

en: No month specified
no: Måned ikke spesifisert

en: No day specified
no: Dag ikke spesifisert

en: No week specified
no: Uke ikke spesifisert

en: No %(verbose_name_plural)s available
no: Ingen %(verbose_name_plural)s tilgjengelig

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
no: Fremtidig %(verbose_name_plural)s ikke tilgjengelig fordi %(class_name)s.allow_future er False.

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
no: Ugyldig datostreng '%(datestr)s' gitt formatet '%(format)s'

en: No %(verbose_name)s found matching the query
no: Fant ingen %(verbose_name)s fra spørringen

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
no: Siden er ikke 'last', og kan heller ikke konverteres til et tall.

en: Invalid page (%(page_number)s)
no: Ugyldig side (%(page_number)s)

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
no: Tom liste og '%(class_name)s.allow_empty' er False.
