Django - en to no translation catalogue (153 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
no: Slettet %(count)d %(items)s.

en: Cannot delete %(name)s
no: Kan ikke slette %(name)s

en: Are you sure?
no: Er du sikker?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
no: Slett valgte %(verbose_name_plural)s

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
no: <h3>Etter %s:</h3>
    <ul>

en: All
no: Alle

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Unknown
no: Ukjent

en: Any date
no: Når som helst

en: Today
no: I dag

en: Past 7 days
no: Siste syv dager

en: This month
no: Denne måneden

en: This year
no: I år

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
no: Vennligst angi korrekt brukernavn og passord. Merk at det er forskjell på små og store bokstaver.

en: Please log in again, because your session has expired.
no: Økten din har tidsavbrutt, vennligst logg inn igjen.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
no: E-postadressen er ikke brukernavnet ditt, prøv '%s' isteden.

en: Action:
no: Handling:

en: action time
no: tid for handling

en: object id
no: objekt-ID

en: object repr
no: objekt repr

en: action flag
no: handlingsflagg

en: change message
no: endre melding

en: log entry
no: logginnlegg

en: log entries
no: logginnlegg

en: None
no: Ingen

en: Changed %s.
no: Endret %s.

en: and
no: og

en: Added %(name)s "%(object)s".
no: Opprettet %(name)s "%(object)s".

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
no: Endret %(list)s for %(name)s "%(object)s".

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
no: Slettet %(name)s "%(object)s".

en: No fields changed.
no: Ingen felt endret.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
no: %(name)s "%(obj)s" ble opprettet.

en: You may edit it again below.
no: Du kan redigere videre nedenfor.

en: You may add another %s below.
no: Du kan opprette ny %s nedenfor.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
no: %(name)s "%(obj)s" ble endret.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
no: %(name)s "%(obj)s" ble endret. Du kan redigere videre nedenfor.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
no: Du må velge objekter for å utføre handlinger på dem. Ingen objekter har blitt endret.

en: No action selected.
no: Ingen handling valgt.

en: Add %s
no: Opprett %s

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
no: %(name)s-objekt med primærnøkkelen %(key)r finnes ikke.

en: Change %s
no: Endre %s

en: Database error
no: Databasefeil

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
no[0]: %(count)s %(name)s ble endret.
no[1]: %(count)s %(name)s ble endret.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
no[0]: %(total_count)s valgt
no[1]: Alle %(total_count)s valgt

en: 0 of %(cnt)s selected
no: 0 av %(cnt)s valgt

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
no: %(name)s "%(obj)s" ble slettet.

en: Change history: %s
no: Endringshistorikk: %s

en: Log in
no: Logg inn

en: Site administration
no: Nettstedsadministrasjon

en: %s administration
no: %s-administrasjon

en: Date:
no: Dato:

en: Time:
no: Tid:

en: Lookup
no: Oppslag

en: Add Another
no: Legg til ny

en: Page not found
no: Fant ikke siden

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
no: Beklager, men siden du spør etter finnes ikke.

en: Home
no: Hjem

en: Server error
no: Tjenerfeil

en: Server error (500)
no: Tjenerfeil (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
no: Tjenerfeil <em>(500)</em>

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
no: Det har oppstått en feil. Feilen er blitt rapportert til administrator via e-post, og vil bli fikset snart. Takk for din tålmodighet.

en: Run the selected action
no: Utfør den valgte handlingen

en: Go
no: Gå

en: Click here to select the objects across all pages
no: Trykk her for å velge samtlige objekter fra alle sider

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
no: Velg alle %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
no: Nullstill valg

en: Welcome,
no: Velkommen,

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Change password
no: Endre passord

en: Log out
no: Logg ut

en: Django site admin
no: Django administrasjonsside

en: Django administration
no: Django-administrasjon

en: Add
no: Opprett

en: History
no: Historikk

en: View on site
no: Vis på nettsted

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
no[0]: Vennligst korriger feilen under.
no[1]: Vennligst korriger feilene under.

en: Add %(name)s
no: Opprett %(name)s

en: Filter
no: Filtrering

en: Delete
no: Slett

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
no: Hvis du sletter %(object_name)s '%(escaped_object)s', vil også slette relaterte objekter, men du har ikke tillatelse til å slette følgende objekttyper:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
no: Sletting av %(object_name)s '%(escaped_object)s' krever sletting av følgende beskyttede relaterte objekter:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
no: Er du sikker på at du vil slette %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Alle de følgende relaterte objektene vil bli slettet:

en: Yes, I'm sure
no: Ja, jeg er sikker

en: Delete multiple objects
no: Slett flere objekter

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
no: Sletting av det valgte %(objects_name)s ville resultere i sletting av relaterte objekter, men kontoen din har ikke tillatelse til å slette følgende objekttyper:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
no: Sletting av det valgte %(objects_name)s ville kreve sletting av følgende beskyttede relaterte objekter:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
no: Er du sikker på vil slette det valgte %(objects_name)s? De følgende objektene og deres relaterte objekter vil bli slettet:

en:  By %(filter_title)s
no: Etter %(filter_title)s

en: Models available in the %(name)s application.
no: Modeller tilgjengelig i %(name)s-applikasjonen.

en: Change
no: Endre

en: You don't have permission to edit anything.
no: Du har ikke rettigheter til å redigere noe.

en: Recent Actions
no: Siste handlinger

en: My Actions
no: Mine handlinger

en: None available
no: Ingen tilgjengelige

en: Unknown content
no: Ukjent innhold

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
no: Noe er galt med databaseinstallasjonen din. Sørg for at databasetabellene er opprettet og at brukeren har de nødvendige rettigheter.

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password:
no: Passord:

en: Date/time
no: Dato/tid

en: User
no: Bruker

en: Action
no: Handling

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
no: Dette objektet har ingen endringshistorikk. Det var sannsynligvis ikke opprettet med administrasjonssiden.

en: Show all
no: Vis alle

en: Save
no: Lagre

en: Search
no: Søk

en: %(counter)s result | %(counter)s results
no[0]: %(counter)s resultat
no[1]: %(counter)s resultater

en: %(full_result_count)s total
no: %(full_result_count)s totalt

en: Save as new
no: Lagre som ny

en: Save and add another
no: Lagre og opprett ny

en: Save and continue editing
no: Lagre og fortsett å redigere

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
no: Skriv først inn brukernavn og passord. Deretter vil du få mulighet til å endre flere brukerinnstillinger.

en: Enter a username and password.
no: Oppgi brukernavn og passord.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
no: Skriv inn et nytt passord for brukeren <strong>%(username)s</strong>.

en: Password
no: Passord

en: Password (again)
no: Passord (gjenta)

en: Enter the same password as above, for verification.
no: Skriv inn det samme passordet som ovenfor, for verifisering.

en: Add another %(verbose_name)s
no: Legg til ny %(verbose_name)s

en: Remove
no: Fjern

en: Delete?
no: Slette?

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
no: Takk for at du valgte å bruke kvalitetstid på nettstedet i dag.

en: Log in again
no: Logg inn igjen

en: Password change
no: Endre passord

en: Password change successful
no: Passord endret

en: Your password was changed.
no: Ditt passord ble endret.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
no: Venligst oppgi ditt gamle passord av sikkerhetsgrunner. Oppgi deretter ditt nye passord to ganger, slik at vi kan kontrollere at det er korrekt.

en: Old password
no: Gammelt passord

en: New password
no: Nytt passord

en: Change my password
no: Endre passord

en: Password reset
no: Nullstill passord

en: Password reset complete
no: Passord nullstilt

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
no: Passordet ditt er satt. Du kan nå logge inn.

en: Password reset confirmation
no: Bekreftelse på nullstilt passord

en: Enter new password
no: Oppgi nytt passord

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
no: Venligst oppgi ditt nye passord to ganger, for å sikre at du oppgir det korrekt.

en: New password:
no: Nytt passord:

en: Confirm password:
no: Gjenta nytt passord:

en: Password reset unsuccessful
no: Passordet ble ikke nullstilt

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
no: Nullstillingslinken er ugyldig, kanskje fordi den allerede har vært brukt. Vennligst nullstill passordet ditt på nytt.

en: Password reset successful
no: Passordet ble nullstilt

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
no: Vi har sendt deg en e-post med instruksjoner for nullstilling av passord. Du bør motta den om kort tid.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
no: Du har mottatt denne e-posten fordi du har bedt om nullstilling av passordet ditt for din konto på %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
no: Vennligst gå til følgende side og velg et nytt passord:

en: Your username, in case you've forgotten:
no: Brukernavnet ditt, i tilfelle du har glemt det:

en: Thanks for using our site!
no: Takk for at du bruker siden vår!

en: The %(site_name)s team
no: Hilsen %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
no: Glemt passordet ditt? Oppgi e-postadressen din under, så sender vi deg en e-post med instruksjoner for nullstilling av passord.

en: E-mail address:
no: E-postadresse:

en: Reset my password
no: Nullstill mitt passord

en: All dates
no: Alle datoer

en: (None)
no: (Ingen)

en: Select %s
no: Velg %s

en: Select %s to change
no: Velg %s du ønsker å endre
