Django - en to bs translation catalogue (53 entries)

en: Personal info
bs: Lični podaci

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Important dates
bs: Važni datumi

en: Groups
bs: Grupe

en: Password changed successfully.
bs: Lozinka uspješno izmjenjena.

en: Change password: %s
bs: Izmjeni lozinku: %s

en: Username
bs: Korisnik

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
bs: Neophodno. Najviše 30 slovnih mesta. Samo slova, brojke i  @/./+/-/_ only.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
bs: Ova vrijednost može sadržati samo slova, brojke i  digits and @/./+/-/_ znamenke.

en: Password
bs: Lozinka

en: Password confirmation
bs: Potvrda lozinke

en: Enter the same password as above, for verification.
bs: Radi provjere tačnosti ponovo unesite lozinku koju ste unijeli gore.

en: A user with that username already exists.
bs: Korisnik sa tim korisničkim imenom već postoji.

en: The two password fields didn't match.
bs: Dva polja za lozinku se nisu poklopila.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
bs: Unesite tačno korisničko ime i lozinku. Pazite na razliku izmjeđu malih i velikih slova u oba polja

en: This account is inactive.
bs: Ovaj nalog je neaktivan.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
bs: Izgleda da su kolačići isključeni u vašem browser-u. Oni moraju biti uključeni da bi ste se prijavili.

en: E-mail
bs: Email adresa

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
bs: Ta email adresa nije u vezi ni sa jednim nalogom. Da li ste sigurni da ste se već registrovali?

en: Password reset on %s
bs: Resetovanje lozinke na %s

en: New password
bs: Nova lozinka

en: New password confirmation
bs: Potvrda nove lozinke

en: Old password
bs: Stara lozinka

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
bs: Vaša stara lozinka nije pravilno unesena. Unesite je ponovo.

en: Password (again)
bs: Lozinka (ponovite)

en: name
bs: ime

en: codename
bs: šifra dozvole

en: permission
bs: dozvola

en: permissions
bs: dozvole

en: group
bs: grupa

en: groups
bs: grupe

en: username
bs: korisničko ime

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
bs: Neophodno. Najviše 30 slovnih mesta. Slova, brojke i  @/./+/-/_ karakteri

en: first name
bs: ime

en: last name
bs: prezime

en: e-mail address
bs: email adresa

en: password
bs: lozinka

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
bs: Koristite '[algo]$[salt]$[hexdigest]' ili <a href="password/">formular za unos lozinke</a>.

en: staff status
bs: status člana uredništva

en: Designates whether the user can log into this admin site.
bs: Označava da li korisnik može da se prijavi na ovaj sajt za administraciju.

en: active
bs: aktivan

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
bs: Označava da li se korisnik smatra aktivnim. Uklnote izbor sa ovog polja umjesto da brišete nalog.

en: superuser status
bs: status administratora

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
bs: Označava da li korisnik ima sve dozvole bez dodjeljivanja pojedinačnih dozvola.

en: last login
bs: posljednja prijava

en: date joined
bs: datum registracije

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
bs: Pored ručno dodijeljenih dozvola, ovaj korisnik će imati i dozvole dodijeljene gurpama kojima pripada.

en: user permissions
bs: korisničke dozvole

en: user
bs: korisnik

en: users
bs: korisnici

en: message
bs: poruka

en: Logged out
bs: Odjavljen

en: Enter a valid e-mail address.
bs: Unesite važeću email adresu.
