Django - en to no translation catalogue (11 entries)

en: The base GIS field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
no: GIS-basefeltet - tilordnes til OpenGIS Specification Geometry-typen.

en: Point
no: Punkt

en: Line string
no: Linje-string

en: Multi-point
no: Multipunkt

en: Multi-line string
no: Multilinje-string

en: Multi polygon
no: Multi-polygon

en: Geometry collection
no: Geometri-samling

en: No geometry value provided.
no: Ingen geometriverdi oppgitt.

en: Invalid geometry value.
no: Ugyldig geometriverdi

en: Invalid geometry type.
no: Ugyldig geometritype

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
no: En feil oppstod ved transformering av geometrien til SRID fra geometrifeltet.
