django-cms - en to el translation catalogue (90 entries)

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Title
el: Τίτλος

en: The default title
el: Προεπιλεγμένος τίτλος

en: The part of the title that is used in the URL
el: Μέρος του τίτλου που χρησιμοποιείται στο URL

en: Language
el: Γλώσσα

en: The current language of the content fields.
el: Η επιλεγμένη γλώσσα των πεδίων περιεχομένου

en: Another page with this slug already exists
el: Υπάρχει ήδη σελίδα με αυτό το slug

en: Menu Title
el: Τίτλος Μενού

en: Overwrite what is displayed in the menu
el: Αντικατάσταση στην εμφάνιση του μενού

en: Page Title
el: Τίτλος Σελίδας

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
el: Αντικαθιστά αυτό που εμφανίζεται στο επάνω μέρος του browser σας ή στους σελιδοδείκτες

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Hook application to this page.
el: Σύνδεση εφαρμογής σε αυτή τη σελίδα.

en: Overwrite URL
el: Αντικατάστησε το URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
el: Αφήστε αυτό το πεδίο κενό, για να χρησιμοποιηθεί το πρότυπο μονοπάτι (path).

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Redirects to this URL.
el: Ανακατεύθυνση στο ακόλουθο URL.

en: A description of the page sometimes used by search engines.
el: Μια περιγραφή της σελίδας που μερικές φορές χρησιμοποιείται από τις μηχανές αναζήτησης.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
el: Μια λίστα με "λέξεις κλειδιά" που χρησιμοποιούνται μερικές φορές από τις μηχανές αναζήτησης.

en: Invalid URL, use /my/url format.
el: Λάθος μορφή URL. Χρησιμοποιήστε τη μορφή /my/url.

en: user
el: χρήστης

en: Please select user or group first.
el: Παρακαλώ επιλέξτε πρώτα το χρήστη ή την ομάδα χρηστών.

en: Add
el: Προσθήκη

en: Change
el: Αλλαγή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Notify user
el: Ειδοποίησε το χρήστη

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New password confirmation
el: Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης

en: Email notification requires valid email address.
el: Η ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου απαιτεί έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Basic Settings
el: Βασικές ρυθμίσεις.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Advanced Settings
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

en: SEO Settings
el: Ρυθμίσεις Βελτιστοποίησης Μηχανών Αναζήτησης (SEO)

en: Database error
el: Σφάλμα στη βάση δεδομένων

en: Page was successfully approved.
el: Η σελίδα εγκρίθηκε επιτυχώς.

en: Are you sure?
el: Είσαι σίγουρος?

en: You do not have permission to publish this page
el: Δεν έχεις δικαίωμα δημοσίευσης αυτής της σελίδας

en: You do not have permission to change this page
el: Δεν έχεις δικαίωμα αλλαγής αυτής της σελίδας

en: Page permissions
el: Άδειες σελίδας

en: User & Group permissions
el: Άδειες Χρηστών και Ομάδων

en: User details
el: Λεπτομέρειες Χρήστη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Copy permissions
el: Αντιγραφή αδειών

en: Add Another
el: Προσθήκη και άλλου

en: language
el: γλώσσα

en: page
el: σελίδα

en: position
el: θέση

en: everybody
el: όλοι

en: default
el: Εξ' Ορισμού

en: width
el: πλάτος

en: File
el: Αρχείο

en: file
el: αρχείο

en: height
el: ύψος

en: Google Map
el: Χάρτης Google

en: map title
el: τίτλος χάρτη

en: address
el: διεύθυνση

en: zip code
el: ταχυδρομικός κώδικας

en: city
el: πόλη

en: latitude
el: γεωγραφικό πλάτος

en: longitude
el: γεωγραφικό μήκος

en: Map
el: Χάρτης

en: Calculate route
el: Υπολογισμός διαδρομής

en: Link
el: Δεσμός

en: name
el: όνομα

en: mailto
el: δεσμός αποστολής email

en: Picture
el: Εικόνα

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: image
el: εικόνα

en: if present image will be clickable
el: αν υπάρχει, θα επιτρέπεται το κλικ στην εικόνα

en: textual description of the image
el: περιγραφή εικόνας

en: fullscreen
el: πλήρης οθόνη

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save as new
el: Αποθήκευση ως νέο

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη νέου

en: Save and continue editing
el: Αποθήκευση και παραμονή σε κατάσταση επεξεργασίας

en: Last changes
el: Τελευταίες αλλαγές

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: Preview
el: Προεπισκόπιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: cut
el: αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: copy
el: αντιγραφή

en: add
el: προσθήκη

en: Message
el: Μήνυμα

en: Group
el: Ομάδα

en: All
el: Όλα
