django-cms - en to no translation catalogue (385 entries)

en: Edit mode
no: Redigeringsmodus

en: Publish
no: Publiser

en: Request Approval
no: Forespør godkjenning

en: Logout
no: Logg ut

en: Move/add Pages
no: Flytt/legg til sider

en: Add child page
no: Legg til underside

en: Add sibling page
no: legg til søsken side

en: Delete Page
no: Slett side

en: Page
no: Side

en: Site Administration
no: Sideadministrasjon

en: Page Settings
no: Sideinstillinger

en: View History
no: is historie

en: Admin
no: Administrator

en: Advanced options
no: Avanserte valg

en: Title
no: Tittel

en: The default title
no: Standard tittel

en: The part of the title that is used in the URL
no: Delen av tittelen som brukes i adressen

en: Language
no: Språk

en: The current language of the content fields.
no: Det aktive språket for innholdsfeltene.

en: Another page with this slug already exists
no: En annen side med denne slug finnes allerede

en: Menu Title
no: Menytittel

en: Overwrite what is displayed in the menu
no: Overstyr hva som vises i menyen

en: Page Title
no: Sidetittel

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
no: Overstyrer hva som vises på toppen av nettleseren din eller i bokmerker

en: Application
no: Applikasjon

en: Hook application to this page.
no: Koble applikasjon til denne siden

en: Overwrite URL
no: Overstyr adresse

en: Keep this field empty if standard path should be used.
no: La dette feltet være tomt hvis standardadresse skal brukes

en: Redirect
no: Videresend

en: Redirects to this URL.
no: Videresendes til denne adressen

en: A description of the page sometimes used by search engines.
no: En beskrivelse som noen ganger brukes av søkemotorer

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
no: En liste av stikkord noen ganger brukes av søkemotorer

en: A page with this reverse URL id exists already.
no: En side med denne reversadresse id'en finnes allerede.

en: Invalid URL, use /my/url format.
no: Ugyldig adresse, bruk formatet /min/adresse .

en: Page with redirect url %r already exist
no: Side med redireksjonsadresse %r finnes allerede

en: user
no: bruker

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
no: Legg til side tillatelse krever også tilgang til barn eller undernivå, ellers kan ikke endres av den som opprettet den.

en: Add page permission also requires edit page permission.
no: Legg til side tillatelse krever også redigeringstillatelse.

en: can_view
no: kan vise

en: Please select user or group first.
no: Vennligst velg en bruker eller gruppe først.

en: Add
no: Legg til

en: Change
no: Endre

en: Delete
no: Slett

en: Recover (any) pages
no: Gjenopprett sider

en: Notify user
no: Varsle bruker

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
no: Send epostvarsling til brukeren om brukernavn eller passordendring. Krever epost.

en: New password
no: Nytt passord

en: New password confirmation
no: Bekreft nytt passord

en: Email notification requires valid email address.
no: Epostvarsling krever en gyldig epostadresse

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
no: Rettigheren for å legge til nye sider krever rettigheten til å endre sider!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
no: Rettigheten for å legge til nye brukere krever rettigheten til å endre brukere!

en: To add permissions you also need to edit them!
no: For å legge til rettigherer må du også endre dem!

en: Basic Settings
no: Grunnleggende innstillinger

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
no: NB: Siden lastes om hvis du endrer valget. Lagre siden først.

en: Hidden
no: Gjemt

en: Advanced Settings
no: Avanserte instillinger

en: SEO Settings
no: Søkemotoroptimaliseringsinstillinger

en: You have no permission to change the template
no: Du har ingen rettighet til å endre mal

en: higher
no: høyere

en: Database error
no: Databasefeil

en: Page was successfully approved.
no: Siden ble godkjent

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
no: Objekter %(name)s med primærnøkkel %(key)r finnes ikke.

en: There only exists one translation for this page
no: Det finnes bare en oversettelse for denne siden

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
no: Tittel og plugins med språk %(language)s ble slettet

en: Are you sure?
no: Er du sikker?

en: You do not have permission to publish this page
no: Du har ikke rettigheter til å publisere denne siden

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
no: Du har ikke rettigheter til å endre denne sidens "i navigasjon" status

en: You have no permission to add a plugin
no: Du har ingen rettigheter til å legge inn en plugin

en: Language must be set to a supported language!
no: Språket må settes til et støttet språk!

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
no: %(plugin_name)s plugin lagt til %(placeholder)s

en: You do not have permission to change this page
no: Du har ikke rettigheter til å endre denne siden

en: Language must be different than the copied language!
no: Språket muå være et annet en det kopierte språket!

en: You do not have permission to add plugins
no: Du har ingen rettigheter til å legge inn plugins

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
no: Kopiert plugins med språket %(language)s til %(placeholder)s

en: You have no permission to change this page
no: Du har ingen rettigheter til å endre denne siden

en: You have no permission to edit a plugin
no: Du har ingen rettigheter til å endre en plugin

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
no: %(plugin_name)s plugin redigert på posisjon %(position)s i %(placeholder)s

en: You have no permission to move a plugin
no: Du har ingen rettigheter til å flytte en plugin

en: Plugins where moved
no: Plugins ble flyttet

en: You have no permission to remove a plugin
no: Du har ingen rettigheter til å slette en plugin

en: %(plugin_name)s plugin at position %(position)s in %(placeholder)s was deleted.
no: %(plugin_name)s plugin på posisjon %(position)s i %(placeholder)s ble slettet.

en: View restriction
no: Vis restriksjon

en: View restrictions
no: Vis restriksjoner

en: Page permissions
no: Siderettigheter

en: User & Group permissions
no: Bruker og grupperettigheter

en: Page permissions management
no: Kontroll av siderettigheter

en: You don't have permission to add content here.
no: Du har ikke rettigheter til å legge til innhold her

en: You don't have permission to add plugins
no: Du har ikke rettigheter til å legge inn plugins

en: You don't have permission to delete a plugin
no: Du har ingen rettigheter til å slette en plugin

en: User details
no: Brukerdetaljer

en: Groups
no: Grupper

en: Password
no: Passord

en: Copy permissions
no: Kopier rettigheter

en: Copy moderation
no: Kopier moderering

en: Inherit the template of the nearest ancestor
no: Arv mal med nærmeste stamfar

en: Select a valid site
no: Velg et gyldig nettsted

en: Select a valid page
no: Velg en gyldig side

en: Add Another
no: Legg til en side til

en: language
no: språk

en: page
no: side

en: position
no: posisjon

en: creation date
no: opprettelsesdsato

en: slot
no: plass

en: plugin_name
no: plugin_navn

en: title
no: tittel

en: path
no: sti

en: everybody
no: alle

en: can edit
no: kan redigere

en: group
no: gruppe

en: can publish
no: kan publisere

en: can change soft-root
no: kan endre soft-root

en: navigation extenders
no: navigasjonsutvidere

en: has url overwrite
no: har adresseoverskriving

en: url overwrite
no: adresse overskriving

en: author
no: forfatter

en: reverse url id
no: revers adresse id

en: login required
no: krever innlogging

en: publication end date
no: slutt publiseringsdato

en: publication date
no: publiseringsdate

en: in navigation
no: i navigasjon

en: application
no: applikasjon

en: redirect
no: videresend

en: keywords
no: stikkord

en: description
no: beskrivelse

en: Current page
no: Denne siden

en: Page children (immediate)
no: Side og barn (like under)

en: Page and children (immediate)
no: Side og barn (like under)

en: Page descendants
no: Undernivå av side

en: Page and descendants
no: Side og undernivå

en: User
no: Bruker

en: Moderate page
no: Moderer side

en: Moderate children
no: Moderer barn

en: Moderate descendants
no: Moderer undernivå

en: PageModerator
no: SideModerator

en: created
no: opprettet

en: changed
no: endret

en: delete req.
no: slett rekv.

en: move req.
no: flytt rekv.

en: publish req.
no: publiser rekv.

en: unpublish req.
no: upubliser rekv.

en: approved
no: godkjent

en: Page moderator state
no: Moderatorstatus for side

en: Page moderator states
no: Sidemoderator nivå

en: delete
no: slett

en: for logged in users only
no: kun for innloggede brukere

en: for anonymous users only
no: kun for anonyme brukere

en: created by
no: opprettet av

en: changed by
no: endret av

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
no: Når sideb skal gjøres offentlig. Status må være "Publisert" for at siden skal vises.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
no: Når siden utløper. La stå tom for aldri.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
no: Alle undernivå vil ikke vises i navigasjonen

en: An unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
no: En unik identifikaror sum brukes med page_url templatetag for å linke til en side

en: attached menu
no: tilknyttet meny

en: is published
no: er poblisert

en: The template used to render the content.
no: Template  brukt for å rendre innholdet.

en: The site the page is accessible at.
no: Nettstedet siden er tilgjengelig på

en: site
no: nettsted

en: moderator state
no: modererings status

en: menu visibility
no: menyvisbarhet

en: limit when this page is visible in the menu
no: begrens når denne siden er synlig i menyen

en: pages
no: sider

en: Page was copied.
no: Siden ble kopiert.

en: default
no: standard

en: can add
no: kan legge til

en: can delete
no: kan slette

en: can change advanced settings
no: kan endre avanserte instillinger

en: can change permissions
no: kan endre rettigheter

en: on page level
no: på sidenivå

en: can move
no: kan flytte

en: can moderate
no: kan moderere

en: view restricted
no: visningsrestriktert

en: frontend view restriction
no: offentlig visningsrestriksjon

en: can recover pages
no: kan gjenopprette sider

en: can recover any deleted page
no: kan gjenopprette hvilken som helst side

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
no: Hvis ingen er valgt har brukeren rettigheter til alle nettsteder.

en: sites
no: nettsteder

en: Page global permission
no: Globale siderettigheter

en: Pages global permissions
no: Globale siderettigheter

en: Grant on
no: Godkjenn på

en: Page permission
no: Siderettighet

en: User (page)
no: Bruker (side)

en: Users (page)
no: Brukere (side)

en: User group (page)
no: Brukergruppe (side)

en: User groups (page)
no: Brukergrupper (side)

en: width
no: bredde

en: overwrite the title in the menu
no: overskriv tittelen i menyen

en: Path
no: Sti

en: overwrite the title (html title tag)
no: overskriv tittelen (html tittle tag)

en: File
no: Fil

en: file
no: fil

en: file missing!
no: fil manlger!

en: use swf file
no: bruk swf fil

en: height
no: høyde

en: Missing flash plugin. Please download the latest Adobe Flash Player:
no: Manglende flash plugin. Vennligst last ned den siste Adobe Flash Player:

en: Get Adobe Flash Player
no: Hent Adobe Flash Player

en: Google Map
no: Google kart

en: map title
no: karttittel

en: address
no: adresse

en: zip code
no: postkode

en: city
no: by

en: additional content
no: tilleggsinnhold

en: zoom level
no: zoomnivå

en: latitude
no: breddegrad

en: Use latitude & longitude to fine tune the map possiton.
no: Bruk breddegrad og lengdegrad for å fininstille kartposisjonen.

en: longitude
no: lengdegrad

en: route planer title
no: ruteplanleggertittel

en: Calculate your fastest way to here
no: Kalkuler den raskeste veien hit

en: route planer
no: ruteplanlegger

en: Map
no: Kart

en: Your address:
no: Din adresse:

en: Calculate route
no: Kalkuler rute

en: Inherit Plugins from Page
no: Arv plugins fra side

en: Language or Page must be filled out
no: Språk eller side må være fyllt inn

en: Choose a page to include its plugins into this placeholder, empty will choose current page
no: Velg en side som skal inkludere sine plugins inn i denne plassholderen, tomme vil velge denne siden

en: Optional: the language of the plugins you want
no: Valgfritt: språket til de plugins du vil ha

en: name
no: navn

en: A link to a page has priority over a text link.
no: En lenke til en side har prioritet over en tekstlink.

en: mailto
no: mail til

en: An email adress has priority over a text link.
no: En epost hat prioritet oven en tekstlenke

en: Picture
no: Bilde

en: center
no: midtstilt

en: left
no: venstre

en: right
no: høyre

en: image
no: bilde

en: if present image will be clickable
no: hvis til stede vil bildet være klikkbart

en: alternate text
no: alternativ tekst

en: textual description of the image
no: tekstbeskrivelse av bildet

en: long description
no: lang beskrivelse

en: additional description of the image
no: tilleggsbeskrivelse av bildet

en: Template %(template)s does not exist.
no: Templaten %(template)s eksisterer ikke

en: If present image will be clickable
no: Hvis til stede vil bildet være klikkbart

en: If present image will be clickable.
no: Hvis til stede vil bildet være klikkbart

en: more
no: mer

en: Text
no: Tekst

en: body
no: innhold

en: Please select a plugin type.
no: Vennligst velg en plugintype

en: Edit selected plugin
no: Rediger valgt plugin

en: Text editor does not support editing objects.
no: Tekteditor støtter ikke redigering av objekter.

en: No object selected.
no: Ikke noe objekt valgt

en: Text editor does not support inserting objects.
no: Teksteditor støtter ikke innsetting av objekter.

en: Not a plugin object
no: Ikke et pluginobjekt

en: Available Plugins
no: Tilgjengelige plugins

en: Insert plugin
no: Sett inn plugin

en: Twitter Search
no: Twitter søk

en: twitter user
no: twitterbruker

en: count
no: antall

en: Number of entries to display
no: Antall innlegg som skal vised

en: If given, the hint is displayed as link to your Twitter profile.
no: Hvis angitt, hintet ev vist som en link til din Twitterprofil

en: query
no: spørring

en: Example: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets from the user "umbrella" to the user "nemesis" that contain the words "brains" and "zombies"
no: Eksempel: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets fra brukeren "umbrella" til brukeren "nemesis" som inneholder ordene "brains" og "zombies"

en: we said,
no: vi sa,

en: we
no: vi

en: we were
no: vi var

en: we replied to
no: vi svarte til

en: we were checking out
no: vi så på

en: loading tweets...
no: laster tweets...

en: Color Settings
no: Fargeinstillinger

en: movie file
no: videofil

en: use .flv file or h264 encoded video file
no: bruk .flv fil eller h264 codet video fil

en: movie url
no: videoadresse

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY
no: vimeo eller youtube video adresse. Eksempel: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY

en: preview image file
no: forhåndsvisningsbilde

en: auto play
no: spill av automatisk

en: auto hide
no: gjemm automatisk

en: fullscreen
no: fullskjerm

en: background color
no: bakgrunnsfarge

en: Hexadecimal, eg ff00cc
no: Hexadesimal, f.eks ff00cc

en: text color
no: tekstfarge

en: seekbar color
no: søkelinje farge

en: seekbar bg color
no: søkelinje farge

en: loadingbar color
no: lastelinje farge

en: button out color
no: ut av knapp farge

en: button over color
no: over knapp farge

en: button highlight color
no: markeringsfarge for knapp

en: Save
no: Lagre

en: Delete %(language)s translation
no: Slatt %(language)s oversettelse

en: Save as new
no: Lagre som ny

en: Save and add another
no: Lagre og legg til en til

en: Save and continue editing
no: Lagre of fortsett å redigere

en: Page <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> may require approvement by you.
no: Siden <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> kan behøve godkjenning av deg.

en: Last changes
no: Siste endringer

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
no: Logg inn til administreringen her <a href="%(login_url)s">here</a>.

en: Username:
no: Brukernavn

en: Password:
no: Passord

en: Change a page
no: Endre en side

en: Home
no: Hjem

en: Approve page deletion
no: Godkjenn sidesletting

en: (requires approvement at %(moderation_level)s level)
no: (krever godkjenning på nivået %(moderation_level)s)

en: (you can perform actions on this page directly)
no: (du kan utføre handlinger på denne siden direkte)

en: Remove delete request
no: Fjern sletteforespørsel

en: Approve delete
no: Godkjenn sletting

en: Approve
no: Godkjenn

en: draft
no: kladd

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: History
no: Historikk

en: View on site
no: Vis på nettside

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
no[0]: Vennligst rett opp feilen under
no[1]: Vennligst rett opp feilene under

en: All permissions
no: Anne rettigheter

en: Loading...
no: Laster....

en: Page states
no: Side nivåer

en: This page must be moderated at level %(moderation_level)s, post a message for moderator.
no: Denne diden må modereres på nivå %(moderation_level)s, post en beskjed for moderator.

en: Request approvemet
no: Forespør godkjenning

en: List of pages
no: Liste over sider

en: Successfully moved
no: Flytting vellykket

en: An error occured. Please reload the page
no: En feil oppstod. Vennligst last om siden

en: Recover deleted %(name)s
no: Gjenopprett slettede %(name)s

en: Add %(name)s
no: Legg til %(name)s

en: Pages on:
no: Sider på:

en: on
no: på

en: off
no: av

en: actions
no: handlinger

en: moderate
no: moderer

en: published
no: publisert

en: end
no: slutt

en: restricted
no: restriktert

en: last changes
no: siste endringer

en: select this page
no: velg denne siden

en: edit this page
no: rediger denne siden

en: edit
no: rediger

en: insert above
no: plasser over

en: insert below
no: plasser under

en: insert inside
no: plasser i

en: softroot
no: myk topp

en: home
no: hjem

en: Edit this page in %(language)s
no: Rediger denne siden i %(language)s

en: Cut
no: Klipp

en: cut
no: klipp

en: Copy
no: Kopier

en: copy
no: kopier

en: Add Child
no: Legg til under

en: add
no: legg til

en: Approve directly
no: Godkjenn direkte

en: view
no: vis

en: Unpublish
no: Upubliser

en: View on page
no: Vis på side

en: Action
no: Handling

en: Created
no: Opprettet

en: Message
no: Beskjed

en: Group
no: Gruppe

en: Can edit
no: Kan redigere

en: Can add
no: Kan legge til

en: Can delete
no: Kan slette

en: Can publish
no: Kan publisere

en: Can change permissions
no: Kan endre rettigheter

en: Can move
no: Kan flytte

en: Can view
no: Kan vise

en: (current)
no: (aktiv)

en: All
no: Alle

en: Page doesn't inherit any permissions.
no: Siden arver ingen rettigheter

en: Cancel
no: Avbryt

en: An old revision of a plugin can not be saved!
no: En gammel versjon av en plugin kan ikke lagres!

en: Plugin saved successfully.
no: Plugin ble lagret.

en: Recover deleted %(verbose_name)s
no: Gjenopprett slettede %(verbose_name)s

en: Press the save button below to recover this version of the object.
no: Trykk på lagreknappen under for å gjenopprette denne versjonen av objektet.

en: Revert %(verbose_name)s
no: Tilmakestill %(verbose_name)s

en: Press the save button below to revert to this version of the object.
no: Trykk på save knappen for å tilbakestille til denne versjonen av objektet.

en: Copy options
no: Kopieringsalternativer

en: Choose copy options
no: Velg kopieringsalternativer

en: Generic
no: Generisk

en: Add Plugin
no: Legg til plugin

en: From Language
no: Fra språk

en: Copy Plugins
no: Kopier plugins

en: You must save the page first to add plugins.
no: Du må lagre siden først for å legge til plugins.

en: No Plugin selected. Selected one on the left side
no: Ingen plugin valgt. Velg en på venstre side.

en: No Plugins present. Add a plugin to this placeholder-slot.
no: Ingen plugins. Legg til en plugin til denne plassholderen.

en: Available plugins
no: Tilgjengelig plugins

en: The selected element can not be moved to the desired location.
no: Det valgte elementet kan ikke flyttes til den ønskede plasseringen.

en: Are you sure you want to delete this plugin?
no: Er du sikker på at du vil slette denne pluginen?

en: up
no: opp

en: down
no: ned

en: Move to placeholder
no: Flytt til plassholder

en: Username
no: Brukernavn

en: Login
no: Logg inn

en: Switch on/off
no: Slå av/på

en: <span title="Restrictions: %(title)s">%(icon)s</span>
no: <span title="Restriksjoner: %(title)s">%(icon)s</span>

en: Unbind page moderation
no: Slå av sidemoderering

en: Unbind children moderation
no: Slå av moderering av barn

en: Unbind descendants moderation
no: Så av moderering av alle etterkommere

en: Page not found on %(domain)s
no: Side ikke funnet på %(domain)s

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
no: En maltag kunne ikke finne siden med søkeargumenter `%(page_lookup)s
    `. Adressen til forespørselen var: http://%(host)s%(path)s

en: CMS - your user account was created.
no: CMS - din brukerkonto ble opprettet.

en: CMS - your user account was changed.
no: CMS - din brukerkonto ble endret

en: parent first
no: forelder først

en: approve
no: godkjenn

en: CMS - Page %s requires approvement.
no: CMS - Siden %s må godkjennes
