Django - en to nb translation catalogue (59 entries)

en: Content
nb: Innhold

en: flagged | flagged
nb[0]: flagget
nb[1]: flagget

en: Flag selected comments
nb: Flagg valgte kommentarer

en: approved | approved
nb[0]: godkjent
nb[1]: godkjent

en: Approve selected comments
nb: Tillat valgte kommentarer

en: removed | removed
nb[0]: fjernet
nb[1]: fjernet

en: Remove selected comments
nb: Fjern valgte kommentarer

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
nb[0]: 1 kommentar ble %(action)s.
nb[1]: %(count)s kommentarer ble %(action)s.

en: %(site_name)s comments
nb: %(site_name)s kommentarer

en: Latest comments on %(site_name)s
nb: Siste kommentarer fra %(site_name)s

en: Name
nb: Navn

en: Email address
nb: E-postadresse

en: URL
nb: Nettadresse

en: Comment
nb: Kommentar

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
nb[0]: Pass munnen din! Ordet %s er ikke tillatt her.
nb[1]: Pass munnen din! Ordene %s er ikke tillatt her.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
nb: Hvis du oppgir noe i dette feltet, vil kommentaren bli behandlet som spam

en: content type
nb: innholdstype

en: object ID
nb: objekt-ID

en: user
nb: bruker

en: user's name
nb: brukerens navn

en: user's email address
nb: brukerens e-postadresse

en: user's URL
nb: brukerens nettadresse

en: comment
nb: kommentar

en: date/time submitted
nb: dato/tid for innsendelse

en: IP address
nb: IP-adresse

en: is public
nb: er tilgjengelig for alle

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
nb: Avmerk denne boksen for å fjerne kommentaren fra siden.

en: is removed
nb: er fjernet

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
nb: Huk av denne hvis kommentaren er upassende. Meldingen "Denne kommentaren har blitt fjernet" vil bli vist i stedet.

en: comments
nb: kommentarer

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
nb: Denne kommentaren er skrevet av en innlogget bruker og navnet kan derfor ikke endres.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
nb: Denne kommentaren er skrevet av en innlogget bruker og e-postadressen kan derfor ikke endres.

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
nb: Skrevet av %(user)s, %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: flag
nb: flagg

en: date
nb: dato

en: comment flag
nb: kommentarflagg

en: comment flags
nb: kommentarflagg

en: Approve a comment
nb: Tillat en kommentar

en: Really make this comment public?
nb: Gjør denne kommentaren offentlig?

en: Approve
nb: Godkjenn

en: Thanks for approving
nb: Takk for godkjennelse

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
nb: Takk for at du tok deg tid til å forbedre kvaliteten på diskusjonen på siden vår

en: Remove a comment
nb: Fjern en kommentar

en: Really remove this comment?
nb: Fjerne denne kommentaren?

en: Remove
nb: Fjern

en: Thanks for removing
nb: Takk for fjerningen

en: Flag this comment
nb: Flagg denne kommentaren

en: Really flag this comment?
nb: Flagg denne kommentaren?

en: Flag
nb: Flagg

en: Thanks for flagging
nb: Takk for flagging

en: Post
nb: Publiser

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Thanks for commenting
nb: Takk for kommentar

en: Thank you for your comment
nb: Takk for din kommentar

en: Preview your comment
nb: Forhåndsvis kommentaren din

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
nb[0]: Vennligst korriger feilen under
nb[1]: Vennligst korriger feilene under

en: and
nb: og

en: Post your comment
nb: Publiser din kommentar

en: or make changes
nb: eller gjør endringer
