Django - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Content
ro: Conţinut

en: Metadata
ro: Metadate

en: flagged | flagged
ro[0]: marcat
ro[1]: marcate
ro[2]: marcate

en: Flag selected comments
ro: Marchează comentariile selectate

en: approved | approved
ro[0]: aprobat
ro[1]: aprobate
ro[2]: aprobate

en: Approve selected comments
ro: Aprobă comentariile selectate

en: removed | removed
ro[0]: eliminat
ro[1]: eliminate
ro[2]: eliminate

en: Remove selected comments
ro: Elimină comentariile selectate

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
ro[0]: %(count)s comentariu a fost %(action)s cu succes.
ro[1]: %(count)s comentarii au fost %(action)s cu succes.
ro[2]: %(count)s de comentarii au fost %(action)s cu succes.

en: %(site_name)s comments
ro: Comentariile de la %(site_name)s

en: Latest comments on %(site_name)s
ro: Ultimele comentarii la %(site_name)s

en: Name
ro: Nume

en: Email address
ro: Adresă e-mail

en: Comment
ro: Comentariu

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
ro[0]: Atenție la limbajul folosit! Cuvântul %s nu este permis aici.
ro[1]: Atenție la limbajul folosit! Cuvintele %s nu sunt permise aici.
ro[2]: Atenție la limbajul folosit! Cuvintele %s nu sunt permise aici.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
ro: Dacă introduceți ceva în acest câmp, comentariul dumneavoastră va fi considerat ca spam

en: content type
ro: tip conţinut

en: object ID
ro: ID obiect

en: user
ro: utilizator

en: user's name
ro: numele utilizatorului

en: user's email address
ro: adresa e-mail a utilizatorului

en: user's URL
ro: URL-ul utilizatorului

en: comment
ro: comentariu

en: date/time submitted
ro: data/ora creării

en: IP address
ro: adresă ip

en: is public
ro: este public

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
ro: Debifaţi această casetă pentru a face comentariul să dispară de pe site.

en: is removed
ro: este șters

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
ro: Bifați această casuța dacă acest comentariu nu este adecvat. Un mesaj de tipul "Acest comentariu a fost șters" va fi afișat în schimb.

en: comments
ro: comentarii

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
ro: Acest comentariu a fost scris de către un utilizator autentificat, astfel numele poate fi doar citit.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
ro: Acest comentariu a fost scris de către un utilizator autentificat, astfel adresa e-mail poate fi doar citită.

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
ro: Scris de %(user)s la %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: flag
ro: marcaj

en: date
ro: dată

en: comment flag
ro: marcaj comentariu

en: comment flags
ro: marcaje comentarii

en: Approve a comment
ro: Aprobă un comentariu

en: Really make this comment public?
ro: Chiar doriți să faceți public acest comentariu?

en: Approve
ro: Aprobă

en: Thanks for approving
ro: Mulțumiri pentru aprobare

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
ro: Vă mulţumim pentru a timpul acordat spre a îmbunătăți calitatea discuțiilor de pe situl nostru

en: Remove a comment
ro: Elimină un comentariu

en: Really remove this comment?
ro: Chiar doriți să eliminați acest comentariu?

en: Remove
ro: Elimină

en: Thanks for removing
ro: Mulțumiri pentru eliminare

en: Flag this comment
ro: Marcați acest comentariu

en: Really flag this comment?
ro: Chiar doriți să marcați acest comentariu?

en: Flag
ro: Marchează

en: Thanks for flagging
ro: Mulțumiri pentru marcare

en: Post
ro: Publică

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Thanks for commenting
ro: Mulțumiri pentru comentariu

en: Thank you for your comment
ro: Vă mulțumim pentru comentariu

en: Preview your comment
ro: Previzualizați-vă comentariul

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
ro[0]: Corectați eroarea de mai jos
ro[1]: Corectați erorile de mai jos
ro[2]: Corectați erorile de mai jos

en: and
ro: și

en: Post your comment
ro: Publicați-vă comentariul

en: or make changes
ro: sau faceți modificări
