Django - en to he translation catalogue (59 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Metadata
he: מטא־נתונים

en: flagged | flagged
he[0]: סומנה
he[1]: סומנו

en: Flag selected comments
he: סמן תגובות שנבחרו

en: approved | approved
he[0]: אושרה
he[1]: אושרו

en: Approve selected comments
he: אשר תגובות שנבחרו

en: removed | removed
he[0]: הוסרה
he[1]: הוסרו

en: Remove selected comments
he: הסר תגובות שנבחרו

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
he[0]: תגובה אחת %(action)s בהצלחה
he[1]: %(count)s תגובות %(action)s בהצלחה

en: %(site_name)s comments
he: תגובות עבור %(site_name)s

en: Latest comments on %(site_name)s
he: התגובות האחרונות על %(site_name)s

en: Name
he: שם

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Comment
he: תגובה

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
he[0]: שמור על לשונך! המילה %s אסורה לשימוש כאן.
he[1]: שמור על לשונך! המילים %s אסורות לשימוש כאן.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
he: אם יוזן משהו בשדה זה תגובתך תטופל כספאם

en: content type
he: סוג תוכן

en: object ID
he: מזהה אובייקט

en: user
he: משתמש

en: user's name
he: שם משתמש

en: user's email address
he: כתובת דוא"ל משתמש

en: user's URL
he: אתר המשתמש

en: comment
he: תגובה

en: date/time submitted
he: תאריך/שעת הגשה

en: IP address
he: כתובת IP

en: is public
he: פומבי

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
he: ביטול סימון התיבה יעלים בפועל את התגובה מהאתר

en: is removed
he: האם הוסר

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
he: יש לסמן תיבה זו עבור תגובה לא נאותה. הודעת "תגובה זו נמחקה" תוצג במקום התגובה.

en: comments
he: תגובות

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
he: הודעה זו נשלחה ע"י משתמש מחובר לכן השם אינו ניתן לשינוי.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
he: הודעה זו נשלחה ע"י משתמש מחובר לכן כתובת הדוא"ל אינה ניתנת לשינוי.

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
he: הוגש ע"י %(user)s ב %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: flag
he: סימן

en: date
he: תאריך

en: comment flag
he: סמן הערה

en: comment flags
he: סמני הערה

en: Approve a comment
he: אשר הערה

en: Really make this comment public?
he: באמת להפוך את התגובה לפומבית?

en: Approve
he: אשר

en: Thanks for approving
he: תודה על אישור התגובה

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
he: תודה על שהקדשת מזמנך כדי לשפר את איכות הדיון באתר שלנו

en: Remove a comment
he: הסר תגובה

en: Really remove this comment?
he: באמת להסיר תגובה זו?

en: Remove
he: להסיר

en: Thanks for removing
he: תודה על ההסרה

en: Flag this comment
he: סמן תגובה זו

en: Really flag this comment?
he: באמת לסמן תגובה זו?

en: Flag
he: סימן

en: Thanks for flagging
he: תודה על הסימון

en: Post
he: פוסט

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Thanks for commenting
he: תודה על התגובה

en: Thank you for your comment
he: תודה על התגובה

en: Preview your comment
he: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
he[0]: בבקשה לתקן את השגיאה למטה
he[1]: אנא תקן את שגיאות למטה

en: and
he: ו

en: Post your comment
he: פרסם את התגובה

en: or make changes
he: או לבצע שינויים
