django-cms - en to sk translation catalogue (392 entries)

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Title
sk: Názov

en: The default title
sk: Predvolený názov

en: Slug
sk: Identifikátor

en: The part of the title that is used in the URL
sk: Časť názvu, ktorá je použitá v URL

en: Language
sk: Jazyk

en: The current language of the content fields.
sk: Aktuálny jazyk polí s obsahom.

en: Another page with this slug already exists
sk: Už existuje stránka s týmto identifikátorom

en: Menu Title
sk: Názov v menu

en: Overwrite what is displayed in the menu
sk: Prepísať to, čo sa zobrazuje v menu

en: Page Title
sk: Názov stránky

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
sk: Prepísať to, čo je zobrazené v hornej časti vášho prehliadača alebo v záložkách.

en: Application
sk: Aplikácia

en: Hook application to this page.
sk: Pripojiť aplikáciu na túto stránku.

en: Overwrite URL
sk: Prepísať URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
sk: Ponechajte toto pole prázdne, ak chcete, aby sa použila štandardná cesta.

en: Redirect
sk: Presmerovanie

en: Redirects to this URL.
sk: Presmeruje sa na túto URL.

en: A description of the page sometimes used by search engines.
sk: Popis stránky, ktorý môžu indexovať vyhľadávače.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
sk: Zoznam kľúčových slov oddelených čiarkou, ktoré môžu indexovať vyhľadávače.

en: A page with this reverse URL id exists already.
sk: Stránka s takouto hodnotou reverse URL id už existuje.

en: Invalid URL, use /my/url format.
sk: Neplatná URL, použite formát /moja/url/adresa.

en: user
sk: užívateľ

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
sk: Právo na pridanie stránky vyžaduje taktiež prístup k vnoreným stránkam (potomkom). Inak nebude môcť takéto stránky editovať ich autor.

en: Add page permission also requires edit page permission.
sk: Právo na pridanie stránky vyžaduje taktiež právo na editáciu stránky.

en: Please select user or group first.
sk: Prosím, zvoľte najskôr užívateľa alebo skupinu.

en: Add
sk: Pridať

en: Change
sk: Zmeniť

en: Delete
sk: Vymazať

en: Recover (any) pages
sk: Obnoviť stránky

en: Notify user
sk: Notifikovať užívateľa

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
sk: Posielať užívateľovi e-mailové notifikácie ohľadom zmeny užívateľského mena alebo hesla. Vyžaduje sa e-mail užívateľa.

en: New password
sk: Nové heslo

en: New password confirmation
sk: Potvrdenie nového hesla

en: Email notification requires valid email address.
sk: Notifikácia vyžaduje platnú e-mailovú adresu.

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
sk: Právo na pridávanie stránok vyžaduje taktiež právo na editáciu stránok!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
sk: Právo na pridávanie užívateľov vyžaduje taktiež právo na zmenu užívateľov!

en: To add permissions you also need to edit them!
sk: Pridávanie prístupových práv vyžaduje taktiež právo na ich zmenu!

en: Hidden
sk: Skrytý

en: Basic Settings
sk: Základné nastavenia

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
sk: Poznámka: táto stránka sa znova načíta ak zmeníte výber. Najskôr ju musíte uložiť.

en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: SEO Settings
sk: Nastavenia SEO

en: higher
sk: vyššie

en: Database error
sk: Databázová chyba

en: page
sk: stránka

en: Page was successfully approved.
sk: Stránka bola úspešne schválená.

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sk: Objekt %(name)s s primárnym kľúčom %(key)r neexistuje.

en: There only exists one translation for this page
sk: Existuje len jeden preklad tejto stránky

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
sk: Názov a zásuvné moduly pre jazyk %(language)s boli vymazané

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: You do not have permission to publish this page
sk: Nemáte právo na publikovanie tejto stránky

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
sk: Nemáte právo meniť status (zobrazenie v navigácii) tejto stránky

en: You do not have permission to change this page
sk: Nemáte právo meniť túto stránku

en: Language must be set to a supported language!
sk: Jazyk musí byť medzi podporovanými jazykmi

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
sk: Zásuvný modul %(plugin_name)s bol pridaný do %(placeholder)s

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
sk: Skopírované %(language)s zásuvné moduly do %(placeholder)s

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
sk: Zásuvný modul %(plugin_name)s bol zmenený na pozícii%(position)s v %(placeholder)s

en: Plugins where moved
sk: Zásuvné moduly boli presunuté

en: %(plugin_name)s plugin at position %(position)s in %(placeholder)s was deleted.
sk: Zásuvný modul %(plugin_name)s na pozícii %(position)s v %(placeholder)s bol vymazaný.

en: Page permissions
sk: Práva k stránkam

en: User & Group permissions
sk: Práva užívateľov a skupín

en: Page permissions management
sk: Manažment práv k stránkam

en: User details
sk: Detaily užívateľa

en: Groups
sk: Skupiny

en: Password
sk: Heslo

en: Copy permissions
sk: Kopírovať práva

en: Copy moderation
sk: Kopírovať moderovanie

en: Inherit the template of the nearest ancestor
sk: Zdediť šablónu od najbližšieho predchodcu

en: Overview
sk: Prehľad

en: Indices and tables:
sk: Indexy a tabuľky:

en: Complete Table of Contents
sk: Kompletná tabuľka obsahu

en: lists all sections and subsections
sk: zobrazuje všetky sekcie a podsekcie

en: Search Page
sk: Hľadať stránku

en: search this documentation
sk: prehľadávať túto dokumentáciu

en: Global Module Index
sk: Globálny index modulu

en: quick access to all modules
sk: rýchly prístup ku všetkým modulom

en: General Index
sk: Všeobecný index

en: all functions, classes, terms
sk: všetky funkcie, triedy, pojmy

en: Full index on one page
sk: Celý index na jednej stránke

en: Index pages by letter
sk: Indexovanie stránok podľa písmena

en: can be huge
sk: môže byť veľmi veľké

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Table Of Contents
sk: Tabuľka obsahu

en: Previous topic
sk: Predchádzajúca téma

en: previous chapter
sk: predchádzajúca kapitola

en: Next topic
sk: Nasledujúca téma

en: next chapter
sk: nasledujúca kapitola

en: This Page
sk: Táto stránka

en: Show Source
sk: Zobraziť zdrojový kód

en: Quick search
sk: Rýchle vyhľadávanie

en: Go
sk: Choď

en: Enter search terms or a module, class or function name.
sk: Zadajte hľadaný výraz, modul, triedu alebo názov funkcie.

en: About these documents
sk: O týchto dokumentoch

en: Search
sk: Hľadať

en: Deprecated
sk: Zastaralé

en: search
sk: hľadať

en: Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search did not match any results.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky.

en: Add Another
sk: Pridať ďalšie

en: language
sk: jazyk

en: position
sk: pozícia

en: creation date
sk: dátum vytvorenia

en: plugin_name
sk: názov zásuvného modulu

en: title
sk: názov

en: path
sk: cesta

en: slug
sk: identifikátor

en: everybody
sk: každý

en: can edit
sk: môže editovať

en: group
sk: skupina

en: can publish
sk: môže publikovať

en: type
sk: typ

en: can change soft-root
sk: môže meniť soft-root

en: status
sk: stav

en: navigation extenders
sk: rozšírenia navigácie

en: has url overwrite
sk: má prepísanú url

en: url overwrite
sk: prepis url

en: author
sk: autor

en: reverse url id
sk: reverzné url id

en: login required
sk: vyžadovať prihlásenie

en: publication end date
sk: publikovať do dátumu

en: template
sk: šablóna

en: publication date
sk: dátum publikovania

en: in navigation
sk: v navigácii

en: application
sk: aplikácia

en: redirect
sk: presmerovanie

en: keywords
sk: kľúčové slová

en: description
sk: popis

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: Page children (immediate)
sk: Priamy potomkovia stránky

en: Page and children (immediate)
sk: Stránka a priamy potomkovia

en: Page descendants
sk: Nasledovníci stránky

en: Page and descendants
sk: Stránka a nasledovníci

en: Page
sk: Stránka

en: User
sk: Užívateľ

en: Moderate page
sk: Moderovať stránku

en: Moderate children
sk: Moderovať potomkov

en: Moderate descendants
sk: Moderovať nasledovníkov

en: PageModerator
sk: Moderátor stránky

en: created
sk: vytvorené

en: changed
sk: zmenené

en: delete req.
sk: zmazané

en: move req.
sk: presunuté

en: publish req.
sk: publikované

en: unpublish req.
sk: odpublikované

en: approved
sk: schválené

en: Page moderator state
sk: Stav moderovania stránky

en: Page moderator states
sk: Stavy moderovania stránky

en: req. app.
sk: požadované schválenie

en: delete
sk: vymazať

en: app. par.
sk: schválené a čaká na predkov

en: created by
sk: vytvoril

en: changed by
sk: zmenil

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
sk: Aby bola stránka publikovaná treba zmeniť stav na  "publikované".

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
sk: Kedy má stránka expirovať. Ponechajte prázdne, ak má mať neobmedzenú platnosť.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
sk: Nie všetci predkovia budú zobrazení v navigácii

en: An unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
sk: Unikátny indentifikátor, ktorý použije templatetag page_url na vytvorenie odkazu na stránku

en: is published
sk: publikované

en: The template used to render the content.
sk: Šablóna, ktorý sa použije na zobrazenie obsahu.

en: The site the page is accessible at.
sk: Stránka je dostupná na.

en: site
sk: web

en: moderator state
sk: stav moderovania

en: pages
sk: stránky

en: Page was copied.
sk: Stránka bola skopírovaná.

en: default
sk: predvolené

en: can add
sk: môže pridať

en: can delete
sk: môže zmazať

en: can change advanced settings
sk: môže meniť pokročilé nastavenia

en: can change permissions
sk: môže meniť práva

en: on page level
sk: na úrovni stránky

en: can move
sk: môže presunúť

en: can moderate
sk: môže moderovať

en: can recover pages
sk: môže obnoviť stránky

en: can recover any deleted page
sk: môže obnoviť akúkoľvek zmazanú stánku

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
sk: Ak nie je žiadne zvolené, tak má užívateľ prístup ku všetkým webom.

en: sites
sk: weby

en: Page global permission
sk: Globálne práva stránky

en: Pages global permissions
sk: Globálne práva stránok

en: Grant on
sk: Prideliť právo na

en: Page permission
sk: Nastavenia práv stránky

en: User (page)
sk: Užívateľ stránok

en: Users (page)
sk: Užívatelia stránok

en: User group (page)
sk: Skupina užívateľov stránok

en: User groups (page)
sk: Skupiny užívateľov stránok

en: width
sk: šírka

en: overwrite the title in the menu
sk: prepísať názov v menu

en: Path
sk: Cesta

en: overwrite the title (html title tag)
sk: Prepísať title tag v html kóde

en: File
sk: Súbor

en: file
sk: súbor

en: use swf file
sk: použite .swf súbor

en: height
sk: výška

en: Missing flash plugin.
sk: Chýbajúci flash plugin.

en: Google Map
sk: Google mapa

en: map title
sk: názov mapy

en: address
sk: adresa

en: zip code
sk: psč

en: city
sk: mesto

en: additional content
sk: ďalší obsah

en: zoom level
sk: úroveň zoomu

en: latitude
sk: zemepisná šírka

en: Use latitude & longitude to fine tune the map possiton.
sk: Použite zemepisnú šírku a dĺžku na presné určenie pozície na mape.

en: longitude
sk: zemepisná dĺžka

en: route planer title
sk: názov plánovača cesty

en: Calculate your fastest way to here
sk: Vypočítať najrýchlejšiu cestu sem

en: route planer
sk: plánovač cesty

en: Map
sk: Mapa

en: Your address
sk: Vaša adresa

en: Calculate route
sk: Vypočítať cestu

en: Inherit Plugins from Page
sk: Zdediť zásuvné moduly zo stránky

en: Language or Page must be filled out
sk: Jazyk alebo stránka musia byť vyplnené

en: Choose a page to include its plugins into this placeholder, empty will choose current page
sk: Vyberte stránku, ktorej zásuvné moduly sa majú vložiť do tejto oblasti. Prázdne pole znamená aktuálnu stránku.

en: Optional: the language of the plugins you want
sk: Nepovinné: jazyk zásuvného modulu, ktorý požadujete

en: Link
sk: Odkaz

en: name
sk: meno

en: link
sk: odkaz

en: A link to a page has priority over a text link.
sk: Odkaz na stránku má väčšiu prioritu ako textový odkaz.

en: An email adress has priority over a text link.
sk: E-mailová adresa má väčšiu prioritu ako textový odkaz.

en: Picture
sk: Obrázok

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: image
sk: obrázok

en: if present image will be clickable
sk: klikateľný obrázok, ak je vyplnený

en: alternate text
sk: alternatívny text

en: textual description of the image
sk: textový popis obrázku

en: long description
sk: dlhý popis

en: additional description of the image
sk: podrobnejší popis obrázku

en: side
sk: strana

en: Snippet
sk: Úryvok textu

en: Template %(template)s does not exist.
sk: Šablóna %(template)s neexistuje.

en: HTML
sk: HTML kód

en: Enter a template (i.e. "snippets/plugin_xy.html") which will be rendered.
sk: Zadajte cestu k šablóne (napr. "snippets/plugin_xy.html"), ktorá sa má zobraziť.

en: Snippets
sk: Úryvky textu

en: Teaser
sk: Upútavka

en: If present image will be clickable
sk: Obrázok bude klikateľný (ak je zadaný)

en: If present image will be clickable.
sk: Obrázok bude klikateľný (ak je zadaný).

en: more
sk: viac

en: body
sk: telo

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Please select a plugin type.
sk: Prosím, vyberte typ zásuvného modulu.

en: Edit selected plugin
sk: Zmeniť voliteľný zásuvný modul

en: Text editor does not support editing objects.
sk: Textový editor nepodporuje editovanie objektov.

en: No object selected.
sk: Nebol vybraný žiadny objekt.

en: Text editor does not support inserting objects.
sk: Textový editor nepodporuje vkladanie objektov.

en: Not a plugin object
sk: Nie je objekt zásuvného modulu

en: Available Plugins
sk: Dostupné zásuvné moduly

en: Insert plugin
sk: Vložiť zásuvný modul

en: twitter user
sk: twitter užívateľ

en: count
sk: počet

en: Number of entries to display
sk: Počet záznamov, ktoré sa majú zobraziť

en: link hint
sk: nápoveda k odkazu

en: If given, the hint is displayed as link to your Twitter profile.
sk: Ak je zadaná, tak sa nápoveda zobrazí ako odkaz na váš Twitter profil.

en: Color Settings
sk: Nastavenia farieb

en: movie file
sk: video

en: use .flv file or h264 encoded video file
sk: použite .flv súbor alebo video kódované v h264

en: movie url
sk: url videa

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=YFa59lK-kpo
sk: vimeo alebo youtube video url. Napr.: http://www.youtube.com/watch?v=YFa59lK-kpo

en: preview image file
sk: náhľad obrázku

en: auto play
sk: automatické prehrávanie

en: auto hide
sk: automatické schovávanie

en: fullscreen
sk: celá obrazovka

en: loop
sk: opakovať

en: background color
sk: farba pozadia

en: Hexadecimal, eg ff00cc
sk: Hexadecimálne, napr. fff000

en: text color
sk: farba textu

en: seekbar color
sk: farba seekbar

en: seekbar bg color
sk: farba seekbar

en: loadingbar color
sk: farba loadingbar

en: button out color
sk: farba pri opustení tlačidla

en: button over color
sk: farba tlačidla pri prejdení ponad

en: button highlight color
sk: farba zvýrazneného tlačidla

en: Missing flash plugin. Download <a href="http://adobe.com/flashplayer">here</a>
sk: Chýbajúci flash plugin. Stiahnuť ho môžete <a href="http://adobe.com/flashplayer">tu</a

en: Save
sk: Uložiť

en: Delete %(language)s translation
sk: Zmazať %(language)s preklad

en: Save as new
sk: Uložiť ako novú

en: Save and add another
sk: Uložiť a pridať ďalšiu

en: Save and continue editing
sk: Uložiť a pokračovať v úpravách

en: Page <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> may require approvement by you.
sk: Stránka <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> môže vyžadovať Vaše schválenie.

en: Last changes
sk: Posledné zmeny

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
sk: Prihlásiť sa do <a href="%(login_url)s">administrácie</a>.

en: Username:
sk: Užívateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Change a page
sk: Zmeniť stránku

en: Home
sk: Domov

en: Approve page deletion
sk: Schváliť zmazanie stránky

en: (requires approvement at %(moderation_level)s level)
sk: (vyžaduje schválenie na úrovni %(moderation_level)s)

en: (you can perform actions on this page directly)
sk: (na tejto stránke môžete priamo vykonávať akcie)

en: Remove delete request
sk: Odstrániť požiadavku na zmazanie

en: Approve delete
sk: Schváliť zmazanie

en: Approve
sk: Schváliť

en: draft
sk: pracovná verzia

en: Preview
sk: Náhľad

en: History
sk: História

en: View on site
sk: Pozrieť na webe

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sk[0]: Prosím, opravte chyby uvedené nižšie.
sk[1]: Prosím, opravte chybu uvedenú nižšie.
sk[2]: Prosím, opravte chyby uvedené nižšie.

en: All permissions
sk: Všetky nastavenia práv

en: Loading...
sk: Nahrávanie...

en: Page states
sk: Stavy stránky

en: This page must be moderated at level %(moderation_level)s, post a message for moderator.
sk: Táto stránka musí byť moderovaná na úrovni %(moderation_level)s. Pošlite správu moderátorovi.

en: Request approvemet
sk: Vyžiadať schválenie

en: List of pages
sk: Zoznam stránok

en: Successfully moved
sk: Úspešne presunuté

en: An error occured. Please reload the page
sk: Vyskytla sa chyba. Prosím, obnovte stránku vo Vašom prehliadači.

en: Recover deleted %(name)s
sk: Obnoviť zmazané %(name)s

en: Add %(name)s
sk: Pridať %(name)s

en: Pages on:
sk: Stránky:

en: on
sk: zapnuté

en: off
sk: vypnuté

en: actions
sk: akcie

en: moderate
sk: moderovať

en: published
sk: publikované

en: last changes
sk: posledné zmeny

en: select this page
sk: vybrať túto stránku

en: edit this page
sk: upraviť túto stránku

en: edit
sk: upraviť

en: insert above
sk: vložiť nad

en: insert below
sk: vložiť pod

en: insert inside
sk: vložiť do vnútra

en: home
sk: domov

en: Edit this page in %(language)s
sk: Upraviť túto stránku v jazyku %(language)s

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: cut
sk: vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: copy
sk: kopírovať

en: Add Child
sk: Pridať potomka

en: add
sk: pridať

en: Approve directly
sk: Schváliť priamo

en: view
sk: pozrieť

en: Unpublish
sk: Odpublikovať

en: Publish
sk: Publikovať

en: View on page
sk: Pozrieť na stránke

en: Action
sk: Akcia

en: Created
sk: Vytvorené

en: Message
sk: Správa

en: Group
sk: Skupina

en: Can edit
sk: Môže upravovať

en: Can add
sk: Môže pridávať

en: Can delete
sk: Môže vymazať

en: Can publish
sk: Môže publikovať

en: Can change permissions
sk: Môže meniť nastavenia práv

en: Can move
sk: Môže presunúť

en: (global)
sk: (globálne)

en: (current)
sk: (aktuálne)

en: All
sk: Všetky

en: Page doesn't inherit any permissions.
sk: Stránka nededí žiadne práva.

en: An old revision of a plugin can not be saved!
sk: Stará revízia zásuvného modulu nemôže byť uložená!

en: Plugin saved successfully.
sk: Zásuvný modul bol úspešne uložený.

en: Recover deleted %(verbose_name)s
sk: Obnoviť zmazaný %(verbose_name)s

en: Press the save button below to recover this version of the object.
sk: Stlačte tlačidlo uložiť, ak chcete obnoviť túto verziu objektu.

en: Revert %(verbose_name)s
sk: Vrátiť zmeny v %(verbose_name)s

en: Press the save button below to revert to this version of the object.
sk: Stlačte tlačidlo uložiť, ak sa chcete vrátiť k tejto verzii objektu.

en: Copy options
sk: Možnosti kopírovania

en: Choose copy options
sk: Vyberte možnosti kopírovania

en: Add Plugin
sk: Pridať zásuvný modul

en: From Language
sk: Z jazyka

en: Copy Plugins
sk: Kopírovať zásuvné moduly

en: You must save the page first to add plugins.
sk: Ak chcete pridať zásuvný modul, musíte najskôr uložiť stránku.

en: No Plugin selected. Selected one on the left side
sk: Nebol vybraný zásuvný modul. Vyberte jeden zo zoznamu naľavo.

en: No Plugins present. Add a plugin to this placeholder-slot.
sk: Žiadny zásuvný modul. Pridať zásuvný modul do tejto oblasti.

en: Move to %(name)s
sk: Presunúť do %(name)s

en: Are you sure you want to delete this plugin?
sk: Ste si istí, že chcete zmazať tento zásuvný modul?

en: Edit mode
sk: Editovací mód

en: Status
sk: Stav

en: Username
sk: Užívateľské meno

en: login
sk: prihlásiť

en: Template
sk: Šablóna

en: move
sk: presunúť

en: Move/add Pages
sk: Presunúť / pridať stránky

en: add child
sk: pridať potomka

en: Add child page
sk: Pridať podstránku

en: add sibling
sk: pridať na rovnakej úrovni

en: Add sibling page
sk: Pridať stránku na rovnakej úrovni

en: Delete Page
sk: Odstrániť stránku

en: Site Administration
sk: Správa webu

en: Page Settings
sk: Nastavenia stránky

en: history
sk: história

en: View History
sk: Zobraziť históriu

en: Logout
sk: Odhlásenie

en: Lock
sk: Uzamknúť

en: Close
sk: Zatvoriť

en: up
sk: hore

en: down
sk: dole

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Delete Plugin
sk: Zmazať zásuvný modul

en: Unbind page moderation
sk: Odpojiť moderovanie stránky

en: Unbind children moderation
sk: Odpojiť moderovanie potomkov

en: Unbind descendants moderation
sk: Odpojiť moderovanie nasledovníkov

en: parent first
sk: najskôr rodič

en: approve
sk: schváliť

en: CMS - Page %s requires approvement.
sk: CMS - Stránka %s vyžaduje schválenie.

en: CMS - your user account was created.
sk: CMS - Vaše užívateľské konto bolo vytvorené.

en: CMS - your user account was changed.
sk: CMS - Vaše užívateľské konto bolo zmenené.
