Django - en to eu translation catalogue (165 entries)

en: A Macedonian municipality (2 character code)
eu: Mazedoniako herria (2 karaktereko kodea)

en: Albacete
eu: Albazete

en: Andalusia
eu: Andaluzia

en: Aragon
eu: Aragoi

en: Arava
eu: Araba

en: Australian Phone number
eu: Australiar telefono zenbakia

en: Australian Postcode
eu: Australiar postakodea

en: Avila
eu: Ávila

en: Balearic Islands
eu: Balear uharteak

en: Barcelona
eu: Bartzelona

en: Basque Country
eu: Euskal Herria

en: Canary Islands
eu: Canaria uharteak

en: Card issue number cannot be zero
eu: Card issue zenbakia ezin da zero izan

en: Castile and Leon
eu: Gaztela eta Leon

en: Castile-La Mancha
eu: La Mancha-Gaztela

en: Catalonia
eu: Katalunia

en: Co-ordination numbers are not allowed.
eu: Ko-ordenazio zenbakiak ez daude baimenduta.

en: Enter a 4 digit postcode.
eu: Sartu 4 digituko posta kodea

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
eu: Sartu Suediako posta kode zuzena XXXXX formatuan.

en: Enter a U.S. state or territory.
eu: Sartu EEBB estatu edo lurralde bat.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
eu: Saru jaiotza zenbakia XXXXXX/XXXX edo XXXXXXXXXX formatuan

en: Enter a passport number in the format XX XXXXXXX.
eu: Sartu pasaporte zenbakia XX XXXXXXX formatuan.

en: Enter a passport number in the format XXXX XXXXXX.
eu: Sartu pasaporte zenbakia XXXX XXXXXX formatuan.

en: Enter a post code in the format XXXXXX.
eu: Sartu posta kodea XXXXXX formatuan.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
eu: NNNN edo ANNNNAAA formatoan idatzi posta kode bat.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
eu: Sartu posta kode zuzena XX-XXX formatuan.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
eu: Posta kodea idatzi XXX XXX formatoan.

en: Enter a postal code in the format XXXXX
eu: Sartu posta kode zuzena XXXXXX  formatuan

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
eu: Sartu XXXXX edo XXX XX formatuko posta kode zuzena.

en: Enter a postal code in the format XXXXX.
eu: Sartu posta kode zuzena XXXXX formatuan.

en: Enter a postal code in the format XXXXXX.
eu: Sartu posta kode zuzena XXXXXX formatuan.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
eu: Sartu posta kode zuzena XXXXXXX edo XXX-XXXX formatuan.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX, XXX-XX-XX-XXX or XXXXXXXXXX.
eu: Sartu zerga zenbaki (NIP) zuzena XXX-XXX-XX-XX, XXX-XX-XX-XXX edo XXXXXXXXXX formatuan.

en: Enter a valid 11 digit OIB
eu: Sartu 11 digituko OIB zuzena

en: Enter a valid 13 digit JMBG
eu: Sartu 13 digituko JMBG zuzena

en: Enter a valid 19 digit JMBAG starting with 601983
eu: Satu 601983 hasten den 19 digituko JMBAG zuzena

en: Enter a valid 5 digit postal code
eu: Sartu 5 digituko posta kode zuzena

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
eu: Australiako Gizarte Segurantza kode zuzena sartu XXXX XXXXXX formatuan.

en: Enter a valid CI number in X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X or XXXXXXXX format.
eu: Sartu CI zenbaki zuzena X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X edo XXXXXXXX formatuan.

en: Enter a valid CI number.
eu: Sartu CI zenbaki zuzena.

en: Enter a valid CIF.
eu: Sartu CIF zuzena.

en: Enter a valid CNP.
eu: Sartu CNP zuzena.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
eu: CUIT zuzena idatzi XX-XXXXXXXX-X edo XXXXXXXXXXXX formatoan.

en: Enter a valid CURP.
eu: Sartu CURP zuzena.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
eu: Sartu Kanadako segurtasun sozialeko zenbaki zuzen bat XXX-XXX-XXX formatoan.

en: Enter a valid Chilean RUT.
eu: Txileko RUT zuzen bat sartu

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
eu: Txileko RUT zuzen bat sartu. Formatoa: XX.XXX.XXX.X.

en: Enter a valid Finnish social security number.
eu: Sartu Finlandialko Gizarte segurantza zenbaki zuzena

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
eu: Sartu Alemaniako Nortasun agiri zenbaki zuzena XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X formatuan.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
eu: Sartu IBAN zuzena ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX formatuan.

en: Enter a valid IC number.
eu: Sartu IC zenbaki zuzena.

en: Enter a valid ID number.
eu: Sartu ID zenbaki zuzena

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
eu: Sartu Islandiako identifikazio zenbaki zuzena. Fomatua XXXXXX-XXXX da.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
eu: Sartu Kuwaiteko Civil ID zenbaki zuzena

en: Enter a valid NIK/KTP number
eu: Sartu NIK/KTP zenbaki zuzena

en: Enter a valid Norwegian social security number.
eu: Sartu Norbegiako Gizarte Segurantze zenbaki zuzena.

en: Enter a valid RFC.
eu: Sartu RFC zuzena.

en: Enter a valid SoFi number
eu: Sartu SoFi zenbaki zuzena

en: Enter a valid Social Security number.
eu: Gizarte Segurantza zenbaki zuzena.

en: Enter a valid South African ID number
eu: Sartu Hego Afrikako ID zenbaki zuzena

en: Enter a valid South African postal code
eu: Sartu Hego Afrikako posta kode zuzena

en: Enter a valid Swedish organisation number.
eu: Sartu Suediako erakunde zenbaki zuzena.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
eu: Sartu Suediako identifikazio zenbaki pertsonala.

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
eu: Saru Suitzako Nortasun agiri edo pasaporte zenbaki zuzen bat X1234567<0 edo 1234567890 formatuan.

en: Enter a valid Turkish Identification number.
eu: Sartu Turkiako Identifikazio zenbaki zuzena.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
eu: Sartu EEBBtako Gizarte Segurantza zenbakia XXX-XX-XXXX formatuan.

en: Enter a valid VAT number.
eu: Sartu VAT zenbaki zuzena.

en: Enter a valid area or mobile network code
eu: Sartu ingurune edo sare mugikor kode zuzena

en: Enter a valid birth number.
eu: Urtebetetze zenbaki okerra

en: Enter a valid cell number.
eu: Saru mugikor zenbaki zuzen bat.

en: Enter a valid location code
eu: Sartu kokaleku kode zuzena

en: Enter a valid phone number
eu: Sartu telefono zenbaki zuzen bat

en: Enter a valid phone number in one of the formats 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx or 04xxxxxxxx.
eu: Onartutako  telefono zenbaki formatuak 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx or 04xxxxxxxx.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
eu: Telefono zenbaki bat idatzi hurrengo formato batekin: 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX edo 9XXXXXXXX

en: Enter a valid phone number.
eu: Sartu telefono zenbaki zuzen bat.

en: Enter a valid post code
eu: Sartu posta kode zuzen bat

en: Enter a valid postal code
eu: Posta kode zuzena sartu

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
eu: Sartu baleko posta kodea XXXXXX formatuan

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
eu: Kode postal bat idatzi hurrengo formato eta tartearekin: 01XXX - 52XXX

en: Enter a valid postal code in the range and format 1XXX - 9XXX.
eu: Sartu 1XXX - 9XXX tartean dagoen posta kode zuzen bat.

en: Enter a valid postcode.
eu: Sartu posta kokde zuzen bat

en: Enter a valid tax number in form SIXXXXXXXX
eu: Sartu zerga zenbaki zuzena SIXXXXXXXX formatuan

en: Enter a valid vehicle license plate number
eu: Sartu ibilgailu matrikula zenbaki zuzena

en: Enter a valid zip code in the format XXXXX.
eu: Sartu zip kode zuzena XXXXX formatuan.

en: Enter a valid zip code.
eu: Sartu posta kode zuzena

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
eu: Sartu zip kode zuzena XXXX-XXX formatuan.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
eu: zip kodea XXXX formatoan idatzi.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
eu: Sartu posta kode zuzena XXXXX edo XXXXX-XXXX formatuan.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
eu: XXXXX-XXX formatoan zip kodea idatzi.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
eu: Sartu zip kodea XXXXX formatoan

en: Enter a zip code in the format XXXXXX or XXX XXX.
eu: Sartu zip kode zuzena XXXXXX edo XXX XXX formatuan.

en: Enter an Indian state or territory.
eu: Sartu Indiako estatu edo lurraldea.

en: Enter phone number in form +386XXXXXXXX or 0XXXXXXXX.
eu: Sartu telefono zenbakia +386XXXXXXXX edo 0XXXXXXXX formatuan.

en: Error in date segment
eu: Errorea data atalean

en: Foral Community of Navarre
eu: Nafarroako komunitate forala

en: Galicia
eu: Galizia

en: Guipuzkoa
eu: Gupuzkoa

en: ID Card Number consists of 15 or 18 digits.
eu: ID Txartel Zenbakiak 15 edo 18 digitu dauzka.

en: Identity card numbers must contain either 4 to 7 digits or an uppercase letter and 7 digits.
eu: Identifikazio txartel zenbakiek 4 edo 7 digitu izan ditzazkete, edo maiuskula bat eta 7 digitu.

en: Invalid CNPJ number.
eu: CNPJ zenbaki okerra.

en: Invalid CPF number.
eu: CPF zenbaki okerra.

en: Invalid CUIT.
eu: CUIT okerra.

en: Invalid ID Card Number: Wrong birthdate
eu: ID Txartel Zenbaki okerra: jaiotza data ez da zuzena

en: Invalid ID Card Number: Wrong checksum
eu: ID Txartel Zenbaki okerra: konprobazio batura ez da zuzena

en: Invalid ID Card Number: Wrong location code
eu: ID Txartel Zenbaki okerra: kokalekua ez da zuzena

en: Invalid checksum for CIF.
eu: CIF kontrol kode okerra.

en: Invalid checksum for CURP.
eu: CURParen konprobazio batura okerra.

en: Invalid checksum for NIE.
eu: NIE kontrol kode okerra.

en: Invalid checksum for NIF.
eu: NIF kontrol kode okerra.

en: Invalid checksum for RFC.
eu: RFCaren konprobazio batura okerra.

en: Invalid checksum for bank account number.
eu: Banku kontu zenbakian kontrol digito okerra.

en: Invalid optional parameter Gender, valid values are 'f' and 'm'
eu: Aukerako Genero parametro okerra, onartutako balioak 'f' eta 'm' dira

en: La Rioja
eu: Errioxa

en: Lower Austria
eu: Behe Australia

en: Macedonian identity card number
eu: Mazedoniako identifikazio txartel zenbakia

en: Mexican CURP
eu: Mexikar CURPa

en: Mexican RFC
eu: Mexikar RFCa

en: Mexico state (three uppercase letters)
eu: Mexikar estatua (hiru letra maiuskula)

en: Mexico zip code
eu: Mexikar zip kodea

en: Murcia
eu: Murtzia

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
eu: National Business Register Number (REGON) 9 - 14 zenbakiz osatuta dago.

en: National ID Card Number consists of 3 letters and 6 digits.
eu: Nazio ID Txartel Zenbakiak 3 letra eta 6 digitu dauzka.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
eu: Identifikaizio Zenbaki Nazionalak 11 digitu dauzka.

en: Navarre
eu: Nafarroa

en: Number part cannot be zero
eu: Zenbaki atala ezin da zero izan

en: Palencia
eu: Palentzia

en: Phone number
eu: Telefono zenbakia

en: Phone numbers must be in 02X-8X or 03X-7X or 04X-6X format.
eu: no zenbakiak 02X-8X edo 03X-7X edo 04X-6X formatuan egon behar dira.

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
eu: Telefono zenabkiak 0X XX XX XX XX formatuan egon behar dira.

en: Phone numbers must be in 0XXX XXX XXXX format.
eu: Telefono zenbakiak 0XXX XXX XXXX formatuan egon behar dira.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
eu: Telefono zenbakiak XX-XXXX-XXXX formatoa behar dute.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format.
eu: Telefono zenbakiak XXX-XXX-XXXX formatuan egon behar dira.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
eu: Telefono zenbakiak XXXX-XXXXXX formatuan egon behar dira.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
eu: Telefono zenbakiek 9 digito izan behar dute, edo + edo 00 hasi.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
eu: Idatzi NIF edo NIE zuzena.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
eu: Idatzi NIF,NIE edo CIF zuzena.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
eu: Mesedez idatzi banku kontu zenbaki zuzena XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX formatoarekin.

en: Principality of Asturias
eu: Asturiaseko printzipadoa

en: Region of Murcia
eu: Murtzia

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
eu: Brasilgo estatu zuzen bat aukeratu. Hori ez dago aukeran.

en: Seville
eu: Sevila

en: The Chilean RUT is not valid.
eu: Txileko RUTa ez da baliozkoa

en: The EMSO is not valid.
eu: EMSO ez da zuzena.

en: The Icelandic identification number is not valid.
eu: Islandiako identifikazio zenbakia ez da zuzena.

en: The UMCN is not valid.
eu: UMCN ez da zuzena.

en: The first 7 digits of the EMSO must represent a valid past date.
eu: EMSOaren lehen 7 digituek iraganeko data zuzen bat adierazi behar dute.

en: The first 7 digits of the UMCN must represent a valid past date.
eu: UMCNaren lehen 7 digituek iraganeko data zuzen bat adierazi behar dute.

en: The phone nubmer is too long
eu: Telefono zenbakia luzeegia da

en: This field requires 11 digits.
eu: Eremu honek 11 digitu behar ditu

en: This field requires 7 or 8 digits.
eu: Eremu honek 7 edo 8 digito behar ditu.

en: This field requires 8 digits.
eu: Eremu honek 8 digitu behar ditu

en: This field requires at least 14 digits
eu: Eremu honek 14 digito behar ditu gutxienez

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
eu: Eremu honek gehienez 11 digito edo 14 karaktere behar ditu.

en: This field requires only numbers.
eu: Eremu honek zenbakiak bakarrik behar ditu.

en: This field should contain exactly 13 digits.
eu: Eremu honek zehazki 13 digitu izan behar ditu.

en: Turkish Identification number must be 11 digits.
eu: Turkiako Identifikazio zenbakiak 11 digitu dauzka.

en: U.S. postal code (two uppercase letters)
eu: EEBB posta kodea (bi letra maiuskula)

en: U.S. state (two uppercase letters)
eu: AEB estatua (bi letra maiuskula)

en: Unique master citizen number (13 digits)
eu: Hiritar zenbaki nagusi bakarra (13 digitu)

en: Upper Austria
eu: Goi Australia

en: Valencian Community
eu: Valenciako komunitatea

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
eu: Konprobazio batura okerra National Buseness Register Number (REGON) zenbakirako.

en: Wrong checksum for the National ID Card Number.
eu: Nazio ID Txartel Zenbakiaren konprobazio batura okerra.

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
eu: Identifikazio Zenbaki Nazionalaren konprobazio batura okerra.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
eu: Tax Number (NIP)ren konprobazio zenbaki okerra.
