Django - en to tt translation catalogue (236 entries)

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
tt: "%s" кыйммәте баш ачкыч өчен рөхсәт ителмәгән.

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
tt: %(field_name)s кырындагы кыйммәт %(date_field)s кырындагы %(lookup)s өчен уникаль булырга тиеш.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
tt: Мондый %(field_label)s белән булган %(model_name)s инде бар.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
tt[0]: %(size)d байт

en: %s GB
tt: %s ГБ

en: %s KB
tt: %s КБ

en: %s MB
tt: %s МБ

en: %s PB
tt: %s ПБ

en: %s TB
tt: %s ТБ

en: , %(number)d %(type)s
tt: %(number)d %(type)s

en: AM
tt: ТК

en: Albanian
tt: Албан теле

en: April
tt: Апрель

en: Arabic
tt: Гарәп теле

en: Argentinian Spanish
tt: Аргентина испан теле

en: August
tt: Август

en: Azerbaijani
tt: Азәрбайҗан

en: Basque
tt: Баск теле

en: Bengali
tt: Бенгалия теле

en: Big (8 byte) integer
tt: Зур бөтен (8 байт)

en: Boolean (Either True or False)
tt: Логик (True яисә False)

en: Boolean (Either True, False or None)
tt: Логик (True, False я None)

en: Bosnian
tt: Босния теле

en: Brazilian Portuguese
tt: Бразилия португал теле

en: British English
tt: Британ инглиз теле

en: Bulgarian
tt: Болгар теле

en: Catalan
tt: Каталан теле

en: Change
tt: Үзгәртергә

en: Clear
tt: Бушайтырга

en: Comma-separated integers
tt: Өтерләр белән бүленгән бөтен саннар

en: Croatian
tt: Хорват теле

en: Currently
tt: Хәзерге вакытта

en: Czech
tt: Чех теле

en: Danish
tt: Дания теле

en: Date (with time)
tt: Дата (вакыт күрсәтмәсе белән)

en: Date (without time)
tt: Дата (вакыт күрсәтмәсе булмаган)

en: December
tt: Декабрь

en: Decimal number
tt: Унарлы вакланма

en: Delete
tt: Бетерергә

en: Dutch
tt: Голланд теле

en: E-mail address
tt: Электрон почта адресы

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
tt: Буш исемлек һәм '%(class_name)s.allow_empty'  - False

en: English
tt: Инглиз теле

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
tt: Унарлы урыннары %s караганда күбрәк булмавын тикшерегез.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
tt: Өтергә кадәр булган цифрлар саны %s караганда күбрәк булмавын тикшерегез.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
tt: Цифрлар саны %s караганда күбрәк булмавын тикшерегез.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
tt: Бу файлның исеменең озынлыгы күп дигәндә %(max)d булуын тикшерегез (хәзер %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tt: Бу кыйммәтнең билгеләр санының ким дигәндә %(limit_value)d булуын тикшерегез (хәзер %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tt: Бу кыйммәтнең билгеләр санының күп дигәндә %(limit_value)d булуын тикшерегез (хәзер %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
tt: Бу кыйммәтнең %(limit_value)s булуын тикшерегез (хәзер ул - %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
tt: Бу кыйммәтнең %(limit_value)s карата зуррак яки тигез булуын тикшерегез.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
tt: Бу кыйммәтнең %(limit_value)s карата кечерәк яки тигез булуын тикшерегез.

en: Enter a list of values.
tt: Кыйммәтләр исемлеген кертегез.

en: Enter a number.
tt: Сан кертегез.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
tt: Кыйммәт хәрефләрдән, сан билгеләреннән, астына сызу билгесеннән яки дефистан торырга тиеш.

en: Enter a valid IPv4 address.
tt: Рөхсәт ителгән IPv4 адресын кертегез.

en: Enter a valid URL.
tt: Рөхсәт ителгән URLны кертегез.

en: Enter a valid date.
tt: Рөхсәт ителгән датаны кертегез.

en: Enter a valid date/time.
tt: Рөхсәт ителгән дата һәм вакытны кертегез.

en: Enter a valid e-mail address.
tt: Рөхсәт ителгән электрон почта адресын кертегез.

en: Enter a valid time.
tt: Рөхсәт ителгән вакытны кертегез.

en: Enter a valid value.
tt: Дөрес кыйммәтне кертегез.

en: Enter a whole number.
tt: Бөтен сан кертегез.

en: Enter only digits separated by commas.
tt: Өтерләр белән бүленгән сан билгеләрен кертегез

en: Estonian
tt: Эстон теле

en: February
tt: Февраль

en: Field of type: %(field_type)s
tt: %(field_type)s типтагы кыр

en: File path
tt: Файл юлы

en: Finnish
tt: Финн теле

en: Floating point number
tt: Күчерелүчән өтер белән булган сан

en: Foreign Key (type determined by related field)
tt: Тыш ачкыч (тип бәйле кыр буенча билгеләнгән)

en: French
tt: Француз теле

en: Fri
tt: Җом

en: Friday
tt: Җомга

en: Frisian
tt: Фриз теле

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
tt: %(class_name)s.allow_future False булуы сәбәпле, киләсе %(verbose_name_plural)s файдалана алырлык түгел

en: Galician
tt: Галлий теле

en: Georgian
tt: Грузин теле

en: German
tt: Алман теле

en: Greek
tt: Грек теле

en: Hebrew
tt: Яһүд теле

en: Hindi
tt: Хинд теле

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
tt: Берничә кыйммәт сайлау өчен "Control" (Mac санакларында "Command") басып торыгыз.

en: Hungarian
tt: Венгр теле

en: IP address
tt: IP-адрес

en: Icelandic
tt: Исланд теле

en: Indonesian
tt: Индонезия теле

en: Integer
tt: Бөтен сан

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
tt: Дөрес булмаган дата '%(datestr)s', бирелгән формат '%(format)s'

en: Invalid page (%(page_number)s)
tt: Ялгыш бит (%(page_number)s)

en: Irish
tt: Ирланд теле

en: Italian
tt: Итальян теле

en: January
tt: Гыйнвар

en: Japanese
tt: Япон теле

en: July
tt: Июль

en: June
tt: Июнь

en: Kannada
tt: Каннада теле

en: Khmer
tt: Кхмер теле

en: Korean
tt: Корея теле

en: Latvian
tt: Латвия теле

en: Lithuanian
tt: Литвалылар теле

en: Macedonian
tt: Македон теле

en: Malayalam
tt: Малаялам теле

en: Many-to-many relationship
tt: "Күпкә куп" элемтәсе

en: March
tt: Март

en: May
tt: Май

en: Mexican Spanish
tt: Мексикалы испан

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
tt: %(pk)r беренчел ачкычы белән булган %(model)s обйекты табылмаган.

en: Mon
tt: Дүш

en: Monday
tt: Дүшәмбе

en: Mongolian
tt: Монгол теле

en: Nicaraguan Spanish
tt: Никарагуалы испан

en: No
tt: Юк

en: No %(verbose_name)s found matching the query
tt: Таләпкә туры килгән %(verbose_name)s табылмаган

en: No %(verbose_name_plural)s available
tt: Файдалана алырлык %(verbose_name_plural)s юк

en: No day specified
tt: Көн билгеләнмәгән

en: No file was submitted.
tt: Һишбер файл җибәрелмәгән.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
tt: Һишбер файл җибәрелмәгән. Форма кодлавын тикшерегез.

en: No month specified
tt: Ай билгеләнмәгән

en: No week specified
tt: Атна билгеләнмәгән

en: No year specified
tt: Ел билгеләнмәгән

en: Norwegian Bokmal
tt: Норвегиялеләр (Букмол) теле

en: Norwegian Nynorsk
tt: Норвегиялеләр (Нюнорск) теле

en: November
tt: Ноябрь

en: October
tt: Октябрь

en: One-to-one relationship
tt: "Бергә бер" элемтәсе

en: Order
tt: Тәртип

en: PM
tt: ТС

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
tt: Сәхифә ни соңгы түгел, ни аны бөтен санга әверелдереп булмый

en: Persian
tt: Фарсы теле

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
tt: Зинһар, %(field)s кырындагы кыйммәтне төзәтегез, ул уникаль булырга тиеш.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
tt: Зинһар, %(field)s кырындагы кабатлана торган кыйммәтне төзәтегез.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
tt: Зинһар, %(field_name)s кырындагы кыйммәтне төзәтегез, ул %(date_field)s кырындагы %(lookup)s өчен уникаль булырга тиеш.

en: Please correct the duplicate values below.
tt: Зинһар, астагы кабатлана торган кыйммәтләрне төзәтегез.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
tt: Зинһар, җибәрегез файлны яисә бушайту байракчасын билгеләгез, икесен бергә түгел.

en: Polish
tt: Поляк теле

en: Portuguese
tt: Португал теле

en: Punjabi
tt: Паджаби теле

en: Romanian
tt: Румын теле

en: Russian
tt: Рус теле

en: Sat
tt: Шим

en: Saturday
tt: Шимбә

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
tt: Дөрес тәкъдимне сайлагыз. Рөхсәт ителгән кыйммәтләр арасында %(value)s юк.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
tt: Дөрес тәкъдимне сайлагыз. Рөхсәт ителгән кыйммәтләр арасында %s юк.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
tt: Дөрес тәкъдимне сайлагыз. Рөхсәт ителгән кыйммәтләр арасында сезнең вариант юк.

en: September
tt: Сентябрь

en: Serbian
tt: Серб теле

en: Serbian Latin
tt: Серб теле (латин алфавиты)

en: Simplified Chinese
tt: Гадиләштерелгән кытай теле

en: Slovak
tt: Словак теле

en: Slovenian
tt: Словен теле

en: Spanish
tt: Испан теле

en: String (up to %(max_length)s)
tt: Юл (күп дигәндә %(max_length)s)

en: Sun
tt: Якш

en: Sunday
tt: Якшәмбе

en: Swedish
tt: Швед теле

en: Tamil
tt: Тамиль теле

en: Telugu
tt: Телугу теле

en: Text
tt: Текст

en: Thai
tt: Тай теле

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
tt: %(verbose_name)s уңышлы рәвештә төзелгән.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
tt: %(verbose_name)s уңышлы рәвештә бетерелгән.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
tt: %(verbose_name)s уңышлы рәвештә яңартылган.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
tt: Тыш ачкыч атаның баш ачкычы белән туры килмиләр.

en: The submitted file is empty.
tt: Җибәрелгән файл буш.

en: This URL appears to be a broken link.
tt: Бу сылтама эшләми.

en: This field cannot be blank.
tt: Бу кыр буш булырга тиеш түгел.

en: This field cannot be null.
tt: Бу кырның кыйммәте NULL булырга тиеш түгел.

en: This field is required.
tt: Мәҗбүри кыр.

en: Thu
tt: Пнҗ

en: Thursday
tt: Пәнҗешәмбе

en: Time
tt: Вакыт

en: Traditional Chinese
tt: Традицион кытай теле

en: Tue
tt: Сиш

en: Tuesday
tt: Сишәмбе

en: Turkish
tt: Төрек теле

en: Ukrainian
tt: Украин теле

en: Unknown
tt: Билгесез

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
tt: Рөхсәт ителгән рәсемне йөкләгез. Сез йөкләгән файл рәсем түгел яисә бозылган.

en: Urdu
tt: Урду

en: Value %r is not a valid choice.
tt: Кыйммәт %r рөхсәт ителмәгән.

en: Vietnamese
tt: Вьетнам теле

en: Wed
tt: Чәр

en: Wednesday
tt: Чәршәмбе

en: Welsh
tt: Уэльс теле

en: Yes
tt: Әйе

en: a.m.
tt: т.к.

[ctx: abbrev. month]
en: April
tt: Апрель

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
tt: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
tt: Дек.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
tt: Фев.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
tt: Гый.

[ctx: abbrev. month]
en: July
tt: Июль

[ctx: abbrev. month]
en: June
tt: Июнь

[ctx: abbrev. month]
en: March
tt: Март

[ctx: abbrev. month]
en: May
tt: Май

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
tt: Ноя.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
tt: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
tt: Сен.

[ctx: alt. month]
en: April
tt: апрель

[ctx: alt. month]
en: August
tt: август

[ctx: alt. month]
en: December
tt: декабрь

[ctx: alt. month]
en: February
tt: февраль

[ctx: alt. month]
en: January
tt: гыйнвар

[ctx: alt. month]
en: July
tt: июль

[ctx: alt. month]
en: June
tt: июнь

[ctx: alt. month]
en: March
tt: март

[ctx: alt. month]
en: May
tt: май

[ctx: alt. month]
en: November
tt: ноябрь

[ctx: alt. month]
en: October
tt: октябрь

[ctx: alt. month]
en: September
tt: сентябрь

en: and
tt: һәм

en: apr
tt: апр

en: aug
tt: авг

en: day | days
tt[0]: көн

en: dec
tt: дек

en: feb
tt: фев

en: hour | hours
tt[0]: сәгать

en: jan
tt: гый

en: jul
tt: июл

en: jun
tt: июн

en: mar
tt: мар

en: may
tt: май

en: midnight
tt: төн уртасы

en: minute | minutes
tt[0]: минут

en: minutes
tt: минут

en: month | months
tt[0]: ай

en: noon
tt: көн уртасы

en: nov
tt: ноя

en: oct
tt: окт

en: or
tt: я

en: p.m.
tt: т.с.

en: sep
tt: сен

en: week | weeks
tt[0]: атна

en: year | years
tt[0]: ел

en: yes,no,maybe
tt: әйе,юк,бәлки
