Django - en to tt translation catalogue (151 entries)

en:  By %(filter_title)s
tt: %(filter_title)s буенча

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
tt[0]: %(count)s %(name)s уңышлы рәвештә үзгәртелгән.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
tt[0]: %(counter)s нәтиҗә

en: %(full_result_count)s total
tt: барлыгы %(full_result_count)s

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
tt: %(key)r беренчел ачкыч белән булган %(name)s юк.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
tt[0]: %(total_count)s сайланган

en: %s administration
tt: %s идарә итү

en: (None)
tt: (Юк)

en: 0 of %(cnt)s selected
tt: Барлык %(cnt)s объектан 0 сайланган

en: Action
tt: Гамәл

en: Action:
tt: Гамәл:

en: Add
tt: Өстәргә

en: Add %(name)s
tt: %(name)s өстәргә

en: Add %s
tt: %s өстәргә

en: Add Another
tt: Тагын өстәргә

en: Add another %(verbose_name)s
tt: Тагын бер %(verbose_name)s өстәргә

en: Added %(name)s "%(object)s".
tt: %(name)s "%(object)s" өстәлгән.

en: All
tt: Барысы

en: All dates
tt: Бөтен көннәр

en: Any date
tt: Теләсә нинди көн һәм вакыт

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
tt: Сез инанып %(object_name)s "%(escaped_object)s" бетерергә телисезме? Барлык киләсе бәйләнгән объектлар да бетерелер:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
tt: Сез инанып %(objects_name)s бетерергә телисезме? Барлык киләсе объектлар һәм алар белән бәйләнгән элементлар да бетерелер:

en: Are you sure?
tt: Сез инанып карар кылдыгызмы?

en: Cannot delete %(name)s
tt: %(name)s бетереп булмады

en: Change
tt: Үзгәртергә

en: Change %s
tt: %s үзгәртергә

en: Change history: %s
tt: Үзгәртү тарихы: %s

en: Change my password
tt: Серсүземне үзгәртергә

en: Change password
tt: Серсүзне үзгәртергә

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
tt: %(name)s "%(object)s" өчен %(list)s үзгәртелгән.

en: Changed %s.
tt: %s үзгәртелгән.

en: Clear selection
tt: Сайланганлыкны алырга

en: Click here to select the objects across all pages
tt: Барлык сәхифәләрдә булган объектларны сайлау өчен монда чирттерегез

en: Confirm password:
tt: Серсүзне раслагыз:

en: Database error
tt: Бирелмәләр базасы хатасы

en: Date/time
tt: Көн һәм вакыт

en: Date:
tt: Көн:

en: Delete
tt: Бетерергә

en: Delete multiple objects
tt: Берничә объектны бетерергә

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
tt: Сайланган %(verbose_name_plural)s бетерергә

en: Delete?
tt: Бетерергә?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
tt: %(name)s "%(object)s" бетерелгән.

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
tt: %(object_name)s '%(escaped_object)s' бетерүе киләсе сакланган объектларның бетерелүен таләп итә:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
tt: %(object_name)s '%(escaped_object)s' бетереүе аның белән бәйләнгән объектларның бетерелүенә китерә ала, әмма сезнең хисап язмагызның киләсе объект тибларын бетерү өчен хокуклары җитми:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
tt: %(objects_name)s бетерүе киләсе аның белән бәйләнгән сакланган объектларның бетерелүен таләп итә:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
tt: Сайланган %(objects_name)s бетерүе аның белән бәйләнгән объектларның бетерелүенә китерә ала, әмма сезнең хисап язмагызның киләсе объект тибларын бетерү өчен хокуклары җитми:

en: Django administration
tt: Django идарәсе

en: Django site admin
tt: Django сайты идарәсе

en: Documentation
tt: Документация

en: E-mail address:
tt: Электрон почта адресы:

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
tt: <strong>%(username)s</strong> кулланучы өчен яңа серсүзне кертегез.

en: Enter a username and password.
tt: Логин һәм серсүзне кертегез.

en: Enter new password
tt: Яңа серсүзне кертегез:

en: Enter the same password as above, for verification.
tt: Тикшерү өчен шул ук серсүзне яңадан кертегез.

en: Filter
tt: Филтер

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
tt: Баштан логин һәм серсүзне кертегез. Аннан соң сез кулланучы турында күбрәк мәгълүматне төзәтә алырсыз.

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
tt: Серсүзне оныттыгыз? Электрон почта адресыгызны кертегез һәм без серсүзне торгызу кулланмасын җибәрербез.

en: Go
tt: Башкарырга

en: History
tt: Тарих

en: Home
tt: Башбит

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
tt: Элементар өстеннән гамәл кылу өчен алар сайланган булырга тиеш. Элементлар үзгәртелмәгән.

en: Log in
tt: Керергә

en: Log in again
tt: Тагын керергә

en: Log out
tt: Чыгарга

en: Lookup
tt: Эзләү

en: Models available in the %(name)s application.
tt: Модельлар белән %(name)s кушымтасында файдалана аласыз

en: My Actions
tt: Минем гамәлләр

en: New password
tt: Яңа серсүз

en: New password:
tt: Яңа серсуз:

en: No
tt: Юк

en: No action selected.
tt: Гамәл сайланмаган.

en: No fields changed.
tt: Үзгәртелгән кырлар юк.

en: None
tt: Юк

en: None available
tt: Тарих юк

en: Old password
tt: Иске серсүз

en: Page not found
tt: Сәхифә табылмаган

en: Password
tt: Серсүз

en: Password (again)
tt: Серсүз (тагын бер тапкыр)

en: Password change
tt: Серсүзне үзгәртү

en: Password change successful
tt: Серсүз уңышлы рәвештә үзгәртелгән

en: Password reset
tt: Серсүзне торгызу

en: Password reset complete
tt: Серсүзне торгызу тәмамланган

en: Password reset confirmation
tt: Серсүзне торгызу раслау

en: Password reset successful
tt: Серсүз уңышлы рәвештә торгызылган

en: Password reset unsuccessful
tt: Серсүзне торгызу хатасы

en: Password:
tt: Серсүз:

en: Past 7 days
tt: Соңгы 7 көн

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
tt[0]: Зинһар, биредәге хаталарны төзәтегез.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
tt: Зинһар, тикшерү өчен яңа серсүзегезне ике тапкыр кертегез.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
tt: Хәвефсезлек сәбәпле, зинһар, үзегезнең иске серсүзне кертегез, аннан яңа серсүзне ике тапкыр кертегез (дөрес язылышын тикшерү өчен).

en: Please go to the following page and choose a new password:
tt: Зинһар, бу сәхифәгә юнәлегез һәм яңа серсүзне кертегез:

en: Please log in again, because your session has expired.
tt: Сезнең эш сеансыгыз искергән, зинһар, яңадан керегез.

en: Recent Actions
tt: Соңгы гамәлләр

en: Remove
tt: Бетерергә

en: Reset my password
tt: Серсүземне торгызырга

en: Run the selected action
tt: Сайланган гамәлне башкарырга

en: Save
tt: Сакларга

en: Save and add another
tt: Сакларга һәм бүтән объектны өстәргә

en: Save and continue editing
tt: Сакларга һәм төзәтүне дәвам итәргә

en: Save as new
tt: Яңа объект итеп сакларга

en: Search
tt: Эзләргә

en: Select %s
tt: %s сайлагыз

en: Select %s to change
tt: Үзгәртү өчен %s сайлагыз

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
tt: Бөтен %(total_count)s %(module_name)s сайларга

en: Server Error <em>(500)</em>
tt: Сервер хатасы <em>(500)</em>

en: Server error
tt: Сервер хатасы

en: Server error (500)
tt: Сервер хатасы (500)

en: Show all
tt: Бөтенесен күрсәтергә

en: Site administration
tt: Сайт идарәсе

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
tt: Сезнең бирелмәләр базасы дөрес итем көйләнмәгән. Тиешле җәдвәлләр төзелгәнен һәм тиешле кулланучының хокуклары җитәрлек булуын тикшерегез.

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
tt: %(count)d %(items)s уңышлы рәвештә бетерелгән.

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
tt: Сайтыбызда үткәргән вакыт өчен рәхмәт.

en: Thanks for using our site!
tt: Безнең сайтны куллану өчен рәхмәт!

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
tt: %(name)s "%(obj)s" үңышлы рәвештә өстәлгән.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
tt: %(name)s "%(obj)s" үңышлы рәвештә өстәлгән. Астарак сез аны тагын бер кат төзәтә аласыз.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
tt: %(name)s "%(obj)s" уңышлы рәвештә үзгәртелгән.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
tt: %(name)s "%(obj)s" уңышлы рәвештә бетерелгән.

en: The %(site_name)s team
tt: %(site_name)s сайтының төркеме

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
tt: Серсүзне торгызу өчен сылтама хаталы. Бәлки аның белән инде кулланганнар. Зинһар, серсүзне тагын бер тапкыр торгызып карагыз.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
tt: Хата килеп чыкты. Аның хакта сайт идарәчеләренә хат җибәрелде, аны тиздән төзәтергә тиешләр. Сабыр булуыгыз өчен рәхмәт.

en: This month
tt: Бу ай

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
tt: Әлеге объектның үзгәртү тарихы юк. Бу идарә итү сайты буенча өстәлмәгән булуы ихтимал.

en: This year
tt: Бу ел

en: Time:
tt: Вакыт:

en: Today
tt: Бүген

en: Unknown
tt: Билгесез

en: Unknown content
tt: Билгесез тип

en: User
tt: Кулланучы

en: Username:
tt: Логин:

en: View on site
tt: Сайтта карарга

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
tt: Кызганычка каршы, соралган сәхифә табылмады.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
tt: Без серсүзне торгызу кулланмасын сезнең электрон почта адресына җибәрдек. Ул тиздән килергә тиеш.

en: Welcome,
tt: Рәхим итегез,

en: Yes
tt: Әйе

en: Yes, I'm sure
tt: Әйе, мин инандым

en: You don't have permission to edit anything.
tt: Төзәтү өчен хокукларыгыз җитми.

en: You may add another %s below.
tt: Астарак сез тагын бер %s өсти аласыз.

en: You may edit it again below.
tt: Астарак сез аны тагын бер кат төзәтә аласыз.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
tt: Сезгә бу хат %(site_name)s сайтында серсүзне торгызу таләп иткән өчен җибәрелгән.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
tt: Сезнең логин - электрон почта адресыгыз түгел. Аның урынына '%s' кертеп карагыз.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
tt: Серсүзегез үзгәртелгән. Сез хәзер керә аласыз.

en: Your password was changed.
tt: Серсүзегез үзгәртелгән.

en: Your username, in case you've forgotten:
tt: Сезнең кулланучы исемегез (оныткан булсагыз):

en: action flag
tt: гамәл тибы

en: action time
tt: гамәл вакыты

en: and
tt: һәм

en: change message
tt: үзгәрү белдерүе

en: log entries
tt: журнал язмалары

en: log entry
tt: журнал язмасы

en: object id
tt: объект идентификаторы

en: object repr
tt: объект фаразы
