Django - en to kk translation catalogue (30 entries)

en: today
kk: бүгін

en: yesterday
kk: кеше

en: tomorrow
kk: ерте

en: th
kk: ші

en: st
kk: ші

en: nd
kk: ші

en: rd
kk: ші

en: %(value).1f million | %(value).1f million
kk[0]: %(value).1f миллион

en: %(value)s million | %(value)s million
kk[0]: %(value)s миллион

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
kk[0]: %(value).1f миллиард

en: %(value)s billion | %(value)s billion
kk[0]: %(value)s миллиард

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
kk[0]: %(value).1f триллион

en: one
kk: бір

en: two
kk: екі

en: three
kk: үш

en: four
kk: төрт

en: five
kk: бес

en: six
kk: алты

en: seven
kk: жеті

en: eight
kk: сегіз

en: nine
kk: тоғыз

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
kk: %(delta)s бұрын

en: now
kk: кәзір

en: a second ago | %(count)s seconds ago
kk[0]: one: бір секунд бұрын
    other: %(count)s секунд бұрын

en: a minute ago | %(count)s minutes ago
kk[0]: one: бір минут бұрын
    other: %(count)s минут бұрын

en: an hour ago | %(count)s hours ago
kk[0]: one: бір сағат бұрын
    other: %(count)s сағат бұрын

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
kk: кәзірден %(delta)s

en: a second from now | %(count)s seconds from now
kk[0]: one: кәзірден бір секунд
    other: кәзірден %(count)s секунд

en: a minute from now | %(count)s minutes from now
kk[0]: one: кәзірден бір минут
    other: кәзірден %(count)s минут

en: an hour from now | %(count)s hours from now
kk[0]: one: кәзірден бір сағат
    other: кәзірден %(count)s сағат
