django-cms - en to eu translation catalogue (266 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
eu: Ez da existitzen %(key)r gakodun %(name)s objecturik.

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
eu: %(plugin_name)s plugina %(placeholder)s-(e)ra gehituta

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
eu: %(plugin_name)s plugina %(position)s kokapenean editatuta %(placeholder)s-(e)n

en: (current)
eu: (unekoa)

en: (global)
eu: (globala)

en: <Empty>
eu: <Hutsik>

en: <span title="Restrictions: %(title)s">%(icon)s</span>
eu: <span title="Murriztapenak: %(title)s">%(icon)s</span>

en: A description of the page sometimes used by search engines.
eu: Orriaren deskribapena, bilaketa motorrentzako erabilgarria.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
eu: Bilaketa motoreak batzutan erabiltzen dituzten gako-hitzak, komaz bereiztuta

en: Action
eu: Ekintza

en: Add
eu: Gehitu

en: Add %(name)s
eu: %(name)s gehitu

en: Add Another
eu: Beste bat gehitu

en: Add Child
eu: Semea gehitu

en: Add child page
eu: Orri semea gehitu

en: Add page permission also requires edit page permission.
eu: Orria gehitzeko baimenak orria editatzeko baimea ere behar du.

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: All
eu: Guztiak

en: All permissions
eu: Baimen guztiak

en: Another page with this slug already exists
eu: Badago slug hau duen beste orri bat

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Are you sure you want to delete this plugin?
eu: Ziur plugin hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Available Plugins
eu: Plugin eskuragarriak

en: Available plugins
eu: Plugin eskuragarriak

en: Basic Settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Calculate route
eu: Ibilbidea kalkulatu

en: Calculate your fastest way to here
eu: Hona heltzeko bide azkarrena kalkulatu

en: Can add
eu: Gehi dezake

en: Can change permissions
eu: Baimenak alda ditzake

en: Can delete
eu: Ezaba dezake

en: Can edit
eu: Edita dezake

en: Can move
eu: Mugi dezake

en: Can publish
eu: Argitara dezake

en: Can view
eu: Ikus dezake

en: Cancel
eu: Utzi

en: Change
eu: Aldatu

en: Change a page
eu: Orria aldatu

en: Color Settings
eu: Kolore ezarpenak

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
eu: %(language)s hizkuntzako pluginak %(placeholder)s-(e)ra kopiatuta

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Plugins
eu: Pluginak kopiatu

en: Current page
eu: Uneko orria

en: Cut
eu: Ebaki

en: Database error
eu: Datu baseko akatsa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete %(language)s translation
eu: Ezabatu %(language)s itzulpena

en: Delete Page
eu: Orria ezabatu

en: Edit mode
eu: Edizio modua

en: Edit selected plugin
eu: Hautatutako plugina editatu

en: Edit this page in %(language)s
eu: Orri hau %(language)s hizkuntzan editatu

en: Email notification requires valid email address.
eu: Eposta ohartarazpenak baliozko eposta helbidea behar du.

en: Example: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets from the user "umbrella" to the user "nemesis" that contain the words "brains" and "zombies"
eu: Adibidea: "burmuinak AND zombiak AND from:umbrella AND to:nemesis": "umbrella" erabiltzaileak "nemesis" erabiltzaileari bidalitako eta "burmuinak" eta "zombiak" hitzak dituzten tweetak

en: File
eu: Fitxategia

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Get Adobe Flash Player
eu: Adobe Flash Player eskuratu

en: Group
eu: Taldea

en: Groups
eu: Taldeak

en: Hexadecimal, eg ff00cc
eu: Hamaseitarra, adib. ff00cc

en: Hidden
eu: Ezkutatua

en: History
eu: Historia

en: Hook application to this page.
eu: Orri honetan aplikazioa estekatu.

en: If present image will be clickable
eu: Zehazten bada irudia klikagarria izango da

en: If present image will be clickable.
eu: Zehazten bada irudia klikagarria izango da.

en: Insert plugin
eu: Plugina txertatu

en: Invalid URL, use /my/url format.
eu: URL ezegokia, erabili /nire/url formatua

en: Keep this field empty if standard path should be used.
eu: Mantendu eremu hau hutsik bide arruntak erabiltzeko.

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language must be different than the copied language!
eu: Helburuko hizkuntza jatorrizkoaren ezberdina izan behar du!

en: Language must be set to a supported language!
eu: Hizkuntza hori ez dago onartuta!

en: Language or Page must be filled out
eu: Orriaren hizkuntza zehaztu behar da

en: Last changes
eu: Azken aldaketak

en: Link
eu: Esteka

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: Logout
eu: Irten

en: Map
eu: Mapa

en: Menu Title
eu: Menuko izenburua

en: Message
eu: Mezua

en: Missing flash plugin. Please download the latest Adobe Flash Player:
eu: Flash plugina falta da. Mesedez eskuratu azkeneko Adobe Flash Player:

en: Move/add Pages
eu: Orriak mugitu/gehitu

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: New password confirmation
eu: Pasahitz berria baieztatu

en: No object selected.
eu: Ez da objekturik hautatu.

en: Not a plugin object
eu: Ez da plugin objetua

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
eu: Oharra: Orria birkargatzen da aukeraketa aldatzen baduzu. Gorde lehendabizi.

en: Notify user
eu: Erabiltzailea ohartarazi

en: Number of entries to display
eu: Bistaratuko diren sarrera kopurua

en: Optional: the language of the plugins you want
eu: Aukerazkoa: nahi dituzun pluginen hizkuntza

en: Overwrite URL
eu: URLa gainidatzi

en: Overwrite what is displayed in the menu
eu: Menuan ikusiko dena gainidatzi

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
eu: Nabigatzailearen goikaldean edo bookmarketan ikusiko dena gainidatzi

en: Page
eu: Orria

en: Page Settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Page Title
eu: Orriaren izenburua

en: Page and children (immediate)
eu: Orria eta semeak (semeak bakarrik)

en: Page and descendants
eu: Orria eta oinordekoak

en: Page children (immediate)
eu: Orri semeak (semeak bakarrik)

en: Page descendants
eu: Orriaren oinordekoak

en: Page global permission
eu: Orrien baimen globala

en: Page not found on %(domain)s
eu: Orria ez da %(domain)s-en topatu

en: Page permission
eu: Orri baimena

en: Page permissions
eu: Orri baimenak

en: Page permissions management
eu: Orriaren baimenen kudeaketa

en: Page was copied.
eu: Orria kopiatu da.

en: Pages global permissions
eu: Orrien baimen globalak

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Path
eu: Bidea

en: Picture
eu: Irudia

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
eu[0]: Arren beheko errorea.
eu[1]: Arren beheko erroreak.

en: Please select a plugin type.
eu: Plugin mota hautatu mesedez.

en: Please select user or group first.
eu: Erabiltzaile edo taldeea hautatu mesedez.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Recover (any) pages
eu: orriak berreskuratu (edozein)

en: Redirect
eu: Berbideratu

en: Redirects to this URL.
eu: URL honetara berbideratu.

en: Save
eu: Gorde

en: Save and add another
eu: Gorde eta berria gehitu

en: Save and continue editing
eu: Gorde eta aldatzen jarraitu

en: Save as new
eu: Gorde berri gisa

en: Select a valid page
eu: Hautatu baliozko orria

en: Select a valid site
eu: Hautatu baliozko gunea

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
eu: Erabiltzaileari eposta bat bidali erabiltzaile izena edo pasahitza aldatzean. Erabiltzaileak eposta eduki behar du

en: Site Administration
eu: Gune kudeaketa

en: Snippet
eu: Ebakina

en: Snippets
eu: Ebakinak

en: Template
eu: Txantiloia

en: Template %(template)s does not exist.
eu: %(template)s txantiloia ez da existitzen.

en: Text
eu: Testua

en: Text editor does not support editing objects.
eu: Testu editoreak ez du objeturik editatzeko gaitasuna.

en: Text editor does not support inserting objects.
eu: Testu editoreak ez du objetuak txertatzeko gaitasuna.

en: The current language of the content fields.
eu: Edukiaren uneko hizkuntza.

en: The default title
eu: Titulu lehenetsia

en: The part of the title that is used in the URL
eu: URLetan erabiltzen den izenburuaren zatia

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
eu: Orri berriak gehitzeko baimenak orriak aldatzeko baimena behar du!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
eu: Erabiltzaileak gehitzeko baimenak erabiltzeileak aldatzeko baimena behar du!

en: The site the page is accessible at.
eu: Orria zein gunetan ikusiko den.

en: The template used to render the content.
eu: edukia ikusteko erabiliko den txantiloia

en: There only exists one translation for this page
eu: Orri honen itzulpen bakarra dago

en: Title
eu: Izenburua

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
eu: %(language)s hizkuntzako izenburu eta pluginak ezabatu dira

en: To add permissions you also need to edit them!
eu: Baimenak gehitzeko baimenak editatu behar dituzu baita ere!

en: Twitter Search
eu: Twitter bilaketa

en: Unpublish
eu: Ez-argitaratu

en: Use latitude & longitude to fine tune the map position.
eu: Latitude eta longitudea erabili mapan kokapen fintzeko.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User & Group permissions
eu: Erabiltzaile eta talde baimenak

en: User (page)
eu: Erabiltzailea (orria)

en: User details
eu: Erabiltzailearen xehetasunak

en: User group (page)
eu: Erabiltzaile taldea (orria)

en: User groups (page)
eu: Erabiltzaile taldeak (orria)

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Users (page)
eu: Erabiltzaileak (orria)

en: Video
eu: Bideoa

en: View History
eu: Historia ikusi

en: View on page
eu: Orrian ikusi

en: View on site
eu: Gunean ikusi

en: View restriction
eu: Murriztapena ikusi

en: View restrictions
eu: Murriztapenak ikusi

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
eu: Orria noiz agertuko den. Egoera "Argitaratuta" izan behar du orria webgunean agertzeko.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
eu: Orria noiz desagertuko den. Hutsik utzi inoiz ez desagertzeko.

en: You do not have permission to add plugins
eu: Ez duzu pluginak gehitzeko baimenik

en: You do not have permission to change this page
eu: Ez duzu orri hau aldatzeko baimenik

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
eu: Ez duzu orri honen nabigazio egoera aldatzeko baimenik

en: You do not have permission to publish this page
eu: Ez duzu orri hau argitaratzeko baimenik

en: You don't have permission to add content here.
eu: Ez duzu hemen edukia gehitzeko baimenik.

en: You don't have permission to add plugins
eu: Ez duzu pluginak gehitzeko baimenik

en: You don't have permission to delete a plugin
eu: Ez duzu plugina ezabatzeko baimenik

en: Your address:
eu: Zure helbidea:

en: actions
eu: ekintzak

en: add
eu: gehitu

en: address
eu: helbidea

en: application
eu: aplikazioa

en: auto hide
eu: automatikoki ezkutatu

en: auto play
eu: erreprodukzio automatikoa

en: background color
eu: atzeko planoaren kolorea

en: body
eu: gorputza

en: can add
eu: gehi dezake

en: can change advanced settings
eu: ezarpen aurreratuak aldatu ditzake

en: can change permissions
eu: baimenak alda ditzake

en: can delete
eu: ezaba dezake

en: can edit
eu: editatu dezake

en: can move
eu: mugitu dezake

en: can publish
eu: Argitaratu dezake

en: can recover any deleted page
eu: ezabatutako edozein orri berrezkuratu dezake

en: can recover pages
eu: orriak berreskuratu ditzake

en: can_view
eu: Ikusi dezake

en: center
eu: zentratuta

en: changed
eu: aldatuta

en: changed by
eu: nork aldatua

en: city
eu: hiria

en: copy
eu: kopiatu

en: count
eu: kopurua

en: created
eu: sortuta

en: creation date
eu: sorrera data

en: cut
eu: ebaki

en: default
eu: lehenetsia

en: delete
eu: ezabatu

en: description
eu: deskribapena

en: down
eu: behera

en: edit
eu: editatu

en: edit this page
eu: orri hau editatu

en: end
eu: amaiera

en: file
eu: fitxategia

en: fullscreen
eu: pantaila osoa

en: group
eu: taldea

en: image
eu: irudia

en: in navigation
eu: nabigazioan

en: insert above
eu: Goian txertatu

en: insert below
eu: Behean txertatu

en: insert inside
eu: Barnean txertatu

en: is published
eu: argitaratuta dago

en: language
eu: hizkuntza

en: last changes
eu: azken aldaketak

en: latitude
eu: latitudea

en: left
eu: ezkerrean

en: left column
eu: background color

en: limit when this page is visible in the menu
eu: orri hau menuan noiz ikusi ahalko den mugatzen du

en: link
eu: esteka

en: loading tweets...
eu: twettak kargatzen...

en: login required
eu: Saio-hasiera beharrezkoa

en: long description
eu: deskribapen luzea

en: longitude
eu: longitudea

en: map title
eu: maparen izenburua

en: menu visibility
eu: menu ikusgarritasuna

en: more
eu: gehiago

en: movie file
eu: bideo fitxategia

en: movie url
eu: bideo url-a

en: name
eu: izena

en: on page level
eu: orri mailan

en: overwrite the title (html title tag)
eu: izenburua gainidatzi (html title etiketa)

en: overwrite the title in the menu
eu: menuan izenburua gainidatzi

en: page
eu: orria

en: pages
eu: orriak

en: plugin_name
eu: Pluginaren izena

en: position
eu: kokapena

en: preview image file
eu: irudi fitxategia aurreikusi

en: publication date
eu: argitalpen data

en: publication end date
eu: argitalpen bukaera data

en: published
eu: argitaratuta

en: query
eu: kontsulta

en: redirect
eu: berbideratu

en: right
eu: eskuinean

en: right column
eu: background color

en: side
eu: aldea

en: sidebar column
eu: background color

en: site
eu: gunea

en: sites
eu: guneak

en: start
eu: hasiera

en: template
eu: txantiloia

en: text color
eu: testuaren kolorea

en: title
eu: izenburua

en: twitter user
eu: twitter erabiltzailea

en: up
eu: gora

en: use .flv file or h264 encoded video file
eu: erabili .flv edo h264 kodeketa duen bideo fitxategia

en: user
eu: erabiltzailea

en: view
eu: ikusi

en: view restricted
eu: Ikusgarritasun mugatua

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY
eu: vimeo edo youtubeko bideo url-a. Adibidea: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY

en: width
eu: zabalera

en: zip code
eu: posta-kodea

en: zoom level
eu: zoom maila
