django-cms - en to bg translation catalogue (369 entries)

en: Edit mode
bg: Редакция

en: django CMS
bg: Django CMS

en: Publish
bg: Публикувай

en: Logout
bg: Изход

en: Template
bg: Шаблон

en: Move/add Pages
bg: Премести/добави страници

en: Add child page
bg: Добави подстраница

en: Add sibling page
bg: Добави страница на същото ниво

en: Delete Page
bg: искане за изтриване

en: Page
bg: Страница

en: Site Administration
bg: Администрация на сайта

en: Page Settings
bg: Настройки на страницата

en: View History
bg: Преглед на историята

en: Admin
bg: Администратор

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Title
bg: Заглавие

en: The default title
bg: Заглавие по подразбиране

en: Slug
bg: Слъг

en: The part of the title that is used in the URL
bg: Частта от заглавието, която се използва в URL адреса

en: Language
bg: Език

en: The current language of the content fields.
bg: Настоящия език на полетата със съдържанието.

en: Another page with this slug already exists
bg: Друга страница със този слъг вече съществува

en: Menu Title
bg: Заглавие на менюто

en: Overwrite what is displayed in the menu
bg: Напишете показаното в менюто

en: Page Title
bg: Заглавие на страницата

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
bg: Изписва показаното отгоре във Вашия браузър или отметки

en: Application
bg: Приложение

en: Hook application to this page.
bg: Прикачи приложение на тази страница.

en: Overwrite URL
bg: Напиши URL адрес

en: Keep this field empty if standard path should be used.
bg: Оставете това поле празно, ако трябва да бъде използван стандартен път.

en: Redirect
bg: Пренасочване

en: Redirects to this URL.
bg: Пренасочва към този URL адрес

en: A description of the page sometimes used by search engines.
bg: Описание на страницата, което понякога използват търсачките.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
bg: Списък с думи, разделени със запетая, който понякога използват търсачките.

en: A page with this reverse URL id exists already.
bg: Страница с този обратен URL адрес вече съществува.

en: user
bg: потребител

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
bg: Правата за създаване на страница изискват достъп и до подстраниците. В противен случай добавената страница не може да бъде променяна от своя автор.

en: Add page permission also requires edit page permission.
bg: Правата за добавяне изискват и права за редактиране.

en: can_view
bg: може да разглежда

en: Please select user or group first.
bg: Моля, първо изберете потребител или група.

en: Add
bg: Добави

en: Change
bg: Промени

en: Delete
bg: Изтрий

en: Recover (any) pages
bg: Възстанови (които и да е) страници

en: Notify user
bg: Предупреди потребителя

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
bg: Изпратете имейл предупреждение на потребителя относно промяна на потребителско име или парола. Изисква се имейл на потребителя.

en: New password
bg: Нова парола

en: New password confirmation
bg: Потвърждение на новата парола

en: Email notification requires valid email address.
bg: Имейл потвърждението изисква валиден имейл адрес.

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
bg: Правото за добавяне изисква и право за редактиране!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
bg: Правото за добавяне на нови потребители изисква и правото за тяхното редактиране!

en: To add permissions you also need to edit them!
bg: За да можете да добавяте права трябва да можете и да ги редактирате.

en: Basic Settings
bg: Основни настройки

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
bg: Забележка: страницата се презарежда ако промените значението. Запазете промените първо.

en: Hidden
bg: Скрито

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: SEO Settings
bg: SEO настройки

en: You do not have permission to change pages.
bg: Нямате достатъчно права за промяна на тази страница.

en: Database error
bg: Грешка в базата данни

en: You do not have permission to change the template
bg: Нямате достатъчно права за промяна на този шаблон

en: Template not valid
bg: Невалиден шаблон

en: The template was successfully changed
bg: Шаблонът е променен успешно

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
bg: Грешка! Нямате права за да преместите тази страница. Моля презаредете страницата.

en: You do not have permission to publish this page
bg: Нямате права да публикувате тази страница

en: You do not have permission to change this page
bg: Нямате право да променяте тази страница

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
bg: %(name)s обект с основен ключ %(key)r не съществува.

en: There only exists one translation for this page
bg: Съществува само един превод на тази страница.

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
bg: Заглавието и добавките на %(language)s език бяха изтрити

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
bg: Нямате право да променяте статуса на навигацията на тази страница.

en: Language must be set to a supported language!
bg: Избрания език трябва да бъде един от поддържаните!

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
bg: %(plugin_name)s добавка е сложена в %(placeholder)s

en: Language must be different than the copied language!
bg: Езикът трябва да е различен от копирания език!

en: You do not have permission to add plugins
bg: Нямате право да слагате добавки.

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
bg: Копирани са %(language)s добавки в %(placeholder)s

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
bg: %(plugin_name)s добавка беше редактирана в позиция %(position)s на %(placeholder)s

en: %(plugin_name)s plugin at position %(position)s in %(placeholder)s was deleted.
bg: %(plugin_name)s добавка в позиция %(position)s на %(placeholder)s беше изтрита.

en: View restriction
bg: Вижте забраната

en: View restrictions
bg: Вижте забраните

en: Page permissions
bg: Права за страницата

en: User & Group permissions
bg: Права на потребители и групи

en: Page permissions management
bg: Управление на правата за страницата

en: You don't have permission to add content here.
bg: Нямате право да добавяте съдържание тук.

en: You don't have permission to add plugins
bg: Нямате право да слагате добавки.

en: You don't have permission to delete a plugin
bg: Нямате право да триете добавка.

en: User details
bg: Подробности за потребител

en: Groups
bg: Групи

en: Password
bg: Парола

en: Copy permissions
bg: Копирай права

en: Select a valid site
bg: Изберете валиден сайт

en: Select a valid page
bg: Изберете валидна страница

en: Add Another
bg: Добави друг

en: created
bg: създадена

en: changed
bg: променена

en: Page moderator state
bg: Статус на модератор на страницата

en: Page moderator states
bg: Статуси на модератори

en: for logged in users only
bg: достъп само за вписани потребители

en: for anonymous users only
bg: само за нерегистрирани потребители

en: created by
bg: създадена от

en: changed by
bg: променена от

en: publication date
bg: дата на публикуване

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
bg: За да се вижда страницата, статусът трябва да е "Публикувана"

en: publication end date
bg: крайна дата на публикацията

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
bg: Кога да изтече страницата? Остави празно, за да не изтича.

en: in navigation
bg: в навигацията

en: soft root
bg: мека-основа

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
bg: Всички прародители няма да бъдат показвани в навигацията

en: An unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
bg: Уникален идентификатор, използван с page_url етикета на темплейта за създаване на връзка до тази страница.

en: attached menu
bg: прикачено меню

en: is published
bg: публикувано

en: template
bg: шаблон

en: The template used to render the content.
bg: Шаблон използван за показването на съдържанието.

en: The site the page is accessible at.
bg: Тази страница от сайта е достъпна на.

en: site
bg: сайт

en: login required
bg: необходимо е вписване

en: menu visibility
bg: видимост на менюто

en: limit when this page is visible in the menu
bg: ограничи, когато тази страница е видима в менюто

en: page
bg: страница

en: pages
bg: страници

en: Page was copied.
bg: Страницата беше копирана.

en: default
bg: по подразбиране

en: Current page
bg: Текуща страница

en: Page children (immediate)
bg: Подстраници на текущата (непосредствени)

en: Page and children (immediate)
bg: Страница и подстраници (непосредствени)

en: Page descendants
bg: Потомци на страницата

en: Page and descendants
bg: Страница и потомци

en: group
bg: група

en: can edit
bg: може да се редактира

en: can add
bg: може да добавя

en: can delete
bg: може да трие

en: can change advanced settings
bg: може да променя разширени настройки

en: can publish
bg: може да публикува

en: can change permissions
bg: може да променя права

en: on page level
bg: на ниво на страницата

en: can move
bg: може да премества

en: view restricted
bg: ограничен преглед

en: frontend view restriction
bg: ограничение при разглеждане през публичния интерфейс

en: can recover pages
bg: може да възтановява страници

en: can recover any deleted page
bg: може да възстановява всяка изтрита страница

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
bg: Ако няма избрани, потребителят има достъп до всички сайтове.

en: sites
bg: сайтове

en: Page global permission
bg: Глобални права на страницата

en: Pages global permissions
bg: Глобални права на страниците

en: Grant on
bg: Дай права

en: Page permission
bg: Права на страницата

en: User (page)
bg: Потребител (страница)

en: Users (page)
bg: Потребители (страница)

en: User group (page)
bg: Потребителска група (страница)

en: User groups (page)
bg: Потребителски групи (страница)

en: slot
bg: слот

en: width
bg: широчина

en: position
bg: позиция

en: language
bg: език

en: plugin_name
bg: име на добавка

en: creation date
bg: дата на създаване

en: <Empty>
bg: <Празно>

en: title
bg: заглавие

en: overwrite the title in the menu
bg: презаписвай заглавието в менюто

en: slug
bg: слъг

en: Path
bg: Път

en: has url overwrite
bg: has URL overwrite

en: application
bg: приложение

en: redirect
bg: пренасочване

en: description
bg: описание

en: keywords
bg: ключови думи

en: overwrite the title (html title tag)
bg: презаписвай заглавието (HTML Title)

en: File
bg: Файл

en: file
bg: файл

en: file missing!
bg: файлът липсва!

en: Flash
bg: Флаш

en: use swf file
bg: използвай swf файл

en: height
bg: височина

en: Missing flash plugin. Please download the latest Adobe Flash Player:
bg: Липсваща добавка. Моля, изтеглете последната версия на Adobe Flash Player

en: Get Adobe Flash Player
bg: Изтеглете Adobe Flash Player

en: Google Map
bg: Google Карта

en: Must be a positive integer followed by “px” or “%”.
bg: Нужно е положително число последвано от "px" или "%".

en: Must be a positive integer followed by “px”.
bg: Нужно е положително число последвано от "px".

en: map title
bg: заглавие на картата

en: address
bg: адрес

en: zip code
bg: пощенски код

en: city
bg: град

en: additional content
bg: допълнително съдържание

en: zoom level
bg: ниво на увеличаване

en: latitude
bg: ширина

en: Use latitude & longitude to fine tune the map position.
bg: Използвайте latitude & longitude, за да определите позицията на картата.

en: longitude
bg: дължина

en: Calculate your fastest way to here
bg: Изчисли най-бързия път до тук

en: Map
bg: Карта

en: Your address:
bg: Вашият адрес:

en: Calculate route
bg: Изчисли маршрута

en: Inherit Plugins from Page
bg: Наследяване на добавки от страница

en: Language or Page must be filled out
bg: Поле "Език" или "Страница" трябва да бъде попълнено

en: Choose a page to include its plugins into this placeholder, empty will choose current page
bg: Изберете страница за включване на добавки на това място; ако оставите празно ще бъде използвана текущата страница.

en: Optional: the language of the plugins you want
bg: По избор: езикът на добавките, които искате.

en: Link
bg: Връзка

en: name
bg: име

en: link
bg: връзка

en: A link to a page has priority over a text link.
bg: Връзка до страницата е с приоритет пред текстова връзка.

en: mailto
bg: email адрес

en: An email adress has priority over a text link.
bg: Email адрес има приоритет над текстова връзка.

en: new window
bg: нов прозорец

en: Picture
bg: Картинка

en: left
bg: ляво

en: right
bg: дясно

en: center
bg: център

en: image
bg: картинка

en: alternate text
bg: алтернативен текст

en: long description
bg: дълго описание

en: side
bg: страна

en: Snippet
bg: Изрезка

en: Template %(template)s does not exist.
bg: Шаблонът %(template)s не съществува.

en: Enter a template (i.e. "snippets/plugin_xy.html") which will be rendered.
bg: Въведете шаблон (i.e. "snippets/plugin_xy.html") , който да бъде зает.

en: Snippets
bg: Изрезки

en: Teaser
bg: Подсказка

en: If present image will be clickable
bg: Ако върху настоящата снимка се натиска

en: If present image will be clickable.
bg: Ако върху снимката ще се натиска

en: more
bg: повече

en: Text
bg: Текст

en: body
bg: тяло

en: Plugins
bg: Добавки

en: Please select a plugin type.
bg: Моля, изберете тип на добавката.

en: Edit selected plugin
bg: Редактирайте избраната добавка

en: Text editor does not support editing objects.
bg: Текстовият редактор не поддържа редактиране на обекти.

en: No object selected.
bg: Няма избран обект.

en: Text editor does not support inserting objects.
bg: Текстовият редактор не поддържа поставяне на обекти.

en: Not a plugin object
bg: Не е обект на добавка

en: Available Plugins
bg: Достъпни добавки

en: Insert plugin
bg: Вмъкни добавка

en: Twitter Search
bg: Търсене в Twitter

en: twitter user
bg: twitter потребител

en: count
bg: количество

en: Number of entries to display
bg: Брой елементи за показване

en: link hint
bg: подсказка на връзката

en: If given, the hint is displayed as link to your Twitter profile.
bg: Ако бъде предоставено, подсказката ще бъде показана като връзка към Вашия Twitter профил.

en: query
bg: заявка

en: Example: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets from the user "umbrella" to the user "nemesis" that contain the words "brains" and "zombies"
bg: Пример: "усмивки AND целувки AND from:снежинка AND to:капка": изпраща туит от потребител "снежинка" до потребител "капка", което съдържа думите "усмивки" and "целувки"

en: we said,
bg: написахме,

en: we
bg: ние

en: we were
bg: бяхме

en: we replied to
bg: отговорихме на

en: we were checking out
bg: разгледахме

en: loading tweets...
bg: зареждане на туитове...

en: Video
bg: Видео

en: Color Settings
bg: Настройки на цвят

en: movie file
bg: премести заявка

en: use .flv file or h264 encoded video file
bg: използвайте видео файлове във формат .FLV или видео файл кодиран в h264 формат

en: movie url
bg: премести заявка

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY
bg: адрес на видео във Vimeo или  YouTube, например http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY

en: preview image file
bg: преглед на файл с изображение

en: auto play
bg: автоматично започване

en: auto hide
bg: скрий автоматично

en: fullscreen
bg: на цял екран

en: loop
bg: циклично

en: background color
bg: цвят на фона

en: Hexadecimal, eg ff00cc
bg: Шестнадесетично представяне, например FF00CC

en: text color
bg: цвят на текста

en: seekbar color
bg: цвят на фона

en: seekbar bg color
bg: цвят на фона

en: loadingbar color
bg: цвят на индикатора за зареждане

en: button out color
bg: цвят на бутона

en: button over color
bg: цвят на бутона при преминаване на мишката

en: button highlight color
bg: цвят на бутона при активен бутон

en: Save
bg: Запази

en: Delete %(language)s translation
bg: Изтрий %(language)s превода

en: Save as new
bg: Запази като нов

en: Save and add another
bg: Запазете и добавете нов

en: Save and continue editing
bg: Запазете и продължете да редактирате

en: Page <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> may require approvement by you.
bg: Страницата <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> може да изисква потвърждение от Вас.

en: Last changes
bg: Последни промени

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
bg: Влезте в администрацията <a href="%(login_url)s">тук</a>.

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Change a page
bg: Редактиране на страница

en: Home
bg: Начало

en: History
bg: История

en: View on site
bg: Виж на сайта

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
bg[0]: Моля, поправете грешката отдолу.
bg[1]: Моля, поправете грешките отдолу.

en: All permissions
bg: Всички права

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Page states
bg: Статуси на страниците

en: List of pages
bg: Списък със страниците

en: Successfully moved
bg: Успешно преместено

en: An error occured. Please reload the page
bg: Грешка. Моля, презаредете страницата.

en: Recover deleted %(name)s
bg: Възстановете изтритото %(name)s

en: Add %(name)s
bg: Добави %(name)s

en: Pages on:
bg: Страници на:

en: Filter:
bg: Филтър:

en: on
bg: включено

en: off
bg: изключено

en: Filter
bg: Филтър

en: actions
bg: действия

en: published
bg: публикувано

en: start
bg: начало

en: end
bg: край

en: restricted
bg: ограничение

en: last changes
bg: последни промени

en: select this page
bg: избери тази страница

en: edit this page
bg: редактирай тази страница

en: edit
bg: редактирай

en: insert above
bg: вмъкни по-нагоре

en: insert below
bg: вмъкни по-надолу

en: insert inside
bg: вмъкни вътре

en: softroot
bg: мека основа

en: home
bg: начало

en: Edit this page in %(language)s
bg: Редактирайте тази страница на %(language)s език

en: Cut
bg: Отрежи

en: cut
bg: отрежи

en: Copy
bg: Копирай

en: copy
bg: копирай

en: Add Child
bg: Добави подстраница

en: add
bg: добави

en: delete
bg: изтрий

en: Unpublish
bg: Не публикувай

en: View on page
bg: Вижте на страницата

en: view
bg: виж

en: Action
bg: Действие

en: Created
bg: Създадено

en: User
bg: Потребител

en: Message
bg: Съобщение

en: Group
bg: Група

en: Can edit
bg: Може да редактира

en: Can add
bg: Може да добавя

en: Can delete
bg: Може да трие

en: Can publish
bg: Може да публикува

en: Can change permissions
bg: Може да променя правата

en: Can move
bg: Може да мести

en: Can view
bg: Може да разглежда

en: (global)
bg: (глобално)

en: (current)
bg: (текущо)

en: All
bg: Всички

en: Page doesn't inherit any permissions.
bg: Страницата не наследява права.

en: Cancel
bg: Отказ

en: An old revision of a plugin can not be saved!
bg: Стара версия на добавка не може да бъде запазена!

en: Your changes to this plugin have not been saved.
bg: Вашите промени по тази добавка не са запаметени.

en: Plugin saved successfully.
bg: Добавката е преместена успешно.

en: Recover deleted %(verbose_name)s
bg: Възстанови изтритата %(verbose_name)s

en: Press the save button below to recover this version of the object.
bg: Натиснете бутона за запазване, за да възстановите версията на обекта.

en: Revert %(verbose_name)s
bg: Възстанови %(verbose_name)s

en: Press the save button below to revert to this version of the object.
bg: Натиснете бутона за запазване, за да върнете до тази версия на обекта.

en: Copy options
bg: Опции за копиране

en: Choose copy options
bg: Изберете опции за копиране

en: Generic
bg: Общ

en: Add Plugin
bg: Сложи добавка

en: From Language
bg: От език

en: Copy Plugins
bg: Копирай добавки

en: You must save the page first to add plugins.
bg: Първо трябва да запазите страницата, за да можете да слагате добавки.

en: No Plugin selected. Selected one on the left side
bg: Няма избрани добавки. Изберете една отляво.

en: No Plugins present. Add a plugin to this placeholder-slot.
bg: В момента няма добавки. Сложете за съответното място.

en: Available plugins
bg: Достъпни добавки

en: The selected element can not be moved to the desired location.
bg: Избраният елемент не може да бъде преместен на желаното място

en: Are you sure you want to delete this plugin?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази добавка?

en: up
bg: нагоре

en: down
bg: надолу

en: Move to placeholder
bg: Премести на друго място

en: Username
bg: Потребителско име

en: Login
bg: Вписване

en: Switch on/off
bg: Включване/изключване

en: <span title="Restrictions: %(title)s">%(icon)s</span>
bg: <span title="Ограничения: %(title)s">%(icon)s</span>

en: Page not found on %(domain)s
bg: Страницата не е открита на %(domain)s

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
bg: Не може да бъде намерена страница при търсене с `%(page_lookup)s` . URL адресът на заявката е бил: http://%(host)s%(path)s

en: two columns
bg: две колони

en: three columns
bg: три колони

en: sidebar column
bg: background color

en: left column
bg: background color

en: right column
bg: background color

en: Inherit the template of the nearest ancestor
bg: Наследи шаблона от най-близката главна страница

en: CMS - your user account was created.
bg: CMS — Вашият потребителски профил беше създаден.

en: CMS - your user account was changed.
bg: CMS — Вашият потребителски профил беше променен.

en: Invalid URL, use /my/url format.
bg: Невалиден  URL адрес, използвайте формат от типа на /моя/адрес
