django-cms - en to nb translation catalogue (337 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
nb: Objekter %(name)s med primærnøkkel %(key)r finnes ikke.

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
nb: %(plugin_name)s plugin lagt til %(placeholder)s

en: %(plugin_name)s plugin at position %(position)s in %(placeholder)s was deleted.
nb: %(plugin_name)s plugin på posisjon %(position)s i %(placeholder)s ble slettet.

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
nb: %(plugin_name)s plugin redigert på posisjon %(position)s i %(placeholder)s

en: (current)
nb: (aktiv)

en: <span title="Restrictions: %(title)s">%(icon)s</span>
nb: <span title="Restriksjoner: %(title)s">%(icon)s</span>

en: A description of the page sometimes used by search engines.
nb: En beskrivelse som noen ganger brukes av søkemotorer

en: A link to a page has priority over a text link.
nb: En lenke til en side har prioritet over en tekstlink.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
nb: En liste av stikkord noen ganger brukes av søkemotorer

en: A page with this reverse URL id exists already.
nb: En side med denne reversadresse id'en finnes allerede.

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
nb: En maltag kunne ikke finne siden med søkeargumenter `%(page_lookup)s
    `. Adressen til forespørselen var: http://%(host)s%(path)s

en: Action
nb: Handling

en: Add
nb: Legg til

en: Add %(name)s
nb: Legg til %(name)s

en: Add Another
nb: Legg til en side til

en: Add Child
nb: Legg til under

en: Add Plugin
nb: Legg til plugin

en: Add child page
nb: Legg til underside

en: Add page permission also requires edit page permission.
nb: Legg til side tillatelse krever også redigeringstillatelse.

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
nb: Legg til side tillatelse krever også tilgang til barn eller undernivå, ellers kan ikke endres av den som opprettet den.

en: Add sibling page
nb: legg til søsken side

en: Admin
nb: Administrator

en: Advanced Settings
nb: Avanserte instillinger

en: Advanced options
nb: Avanserte valg

en: All
nb: Alle

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
nb: Alle undernivå vil ikke vises i navigasjonen

en: All permissions
nb: Anne rettigheter

en: An email adress has priority over a text link.
nb: En epost hat prioritet oven en tekstlenke

en: An error occured. Please reload the page
nb: En feil oppstod. Vennligst last om siden

en: An old revision of a plugin can not be saved!
nb: En gammel versjon av en plugin kan ikke lagres!

en: An unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
nb: En unik identifikaror sum brukes med page_url templatetag for å linke til en side

en: Another page with this slug already exists
nb: En annen side med denne slug finnes allerede

en: Application
nb: Applikasjon

en: Are you sure you want to delete this plugin?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne pluginen?

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Available Plugins
nb: Tilgjengelige plugins

en: Available plugins
nb: Tilgjengelig plugins

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: CMS - your user account was changed.
nb: CMS - din brukerkonto ble endret

en: CMS - your user account was created.
nb: CMS - din brukerkonto ble opprettet.

en: Calculate route
nb: Kalkuler rute

en: Calculate your fastest way to here
nb: Kalkuler den raskeste veien hit

en: Can add
nb: Kan legge til

en: Can change permissions
nb: Kan endre rettigheter

en: Can delete
nb: Kan slette

en: Can edit
nb: Kan redigere

en: Can move
nb: Kan flytte

en: Can publish
nb: Kan publisere

en: Can view
nb: Kan vise

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Change
nb: Endre

en: Change a page
nb: Endre en side

en: Choose a page to include its plugins into this placeholder, empty will choose current page
nb: Velg en side som skal inkludere sine plugins inn i denne plassholderen, tomme vil velge denne siden

en: Choose copy options
nb: Velg kopieringsalternativer

en: Color Settings
nb: Fargeinstillinger

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
nb: Kopiert plugins med språket %(language)s til %(placeholder)s

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy Plugins
nb: Kopier plugins

en: Copy options
nb: Kopieringsalternativer

en: Copy permissions
nb: Kopier rettigheter

en: Created
nb: Opprettet

en: Current page
nb: Denne siden

en: Cut
nb: Klipp

en: Database error
nb: Databasefeil

en: Delete
nb: Slett

en: Delete %(language)s translation
nb: Slatt %(language)s oversettelse

en: Delete Page
nb: Slett side

en: Edit mode
nb: Redigeringsmodus

en: Edit selected plugin
nb: Rediger valgt plugin

en: Edit this page in %(language)s
nb: Rediger denne siden i %(language)s

en: Email notification requires valid email address.
nb: Epostvarsling krever en gyldig epostadresse

en: Example: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets from the user "umbrella" to the user "nemesis" that contain the words "brains" and "zombies"
nb: Eksempel: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets fra brukeren "umbrella" til brukeren "nemesis" som inneholder ordene "brains" og "zombies"

en: File
nb: Fil

en: From Language
nb: Fra språk

en: Generic
nb: Generisk

en: Get Adobe Flash Player
nb: Hent Adobe Flash Player

en: Google Map
nb: Google kart

en: Grant on
nb: Godkjenn på

en: Group
nb: Gruppe

en: Groups
nb: Grupper

en: Hexadecimal, eg ff00cc
nb: Hexadesimal, f.eks ff00cc

en: Hidden
nb: Gjemt

en: History
nb: Historikk

en: Home
nb: Hjem

en: Hook application to this page.
nb: Koble applikasjon til denne siden

en: If given, the hint is displayed as link to your Twitter profile.
nb: Hvis angitt, hintet ev vist som en link til din Twitterprofil

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
nb: Hvis ingen er valgt har brukeren rettigheter til alle nettsteder.

en: If present image will be clickable
nb: Hvis til stede vil bildet være klikkbart

en: If present image will be clickable.
nb: Hvis til stede vil bildet være klikkbart

en: Inherit Plugins from Page
nb: Arv plugins fra side

en: Inherit the template of the nearest ancestor
nb: Arv mal med nærmeste stamfar

en: Insert plugin
nb: Sett inn plugin

en: Invalid URL, use /my/url format.
nb: Ugyldig adresse, bruk formatet /min/adresse .

en: Keep this field empty if standard path should be used.
nb: La dette feltet være tomt hvis standardadresse skal brukes

en: Language
nb: Språk

en: Language must be different than the copied language!
nb: Språket muå være et annet en det kopierte språket!

en: Language must be set to a supported language!
nb: Språket må settes til et støttet språk!

en: Language or Page must be filled out
nb: Språk eller side må være fyllt inn

en: Last changes
nb: Siste endringer

en: List of pages
nb: Liste over sider

en: Loading...
nb: Laster....

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
nb: Logg inn til administreringen her <a href="%(login_url)s">here</a>.

en: Login
nb: Logg inn

en: Logout
nb: Logg ut

en: Map
nb: Kart

en: Menu Title
nb: Menytittel

en: Message
nb: Beskjed

en: Missing flash plugin. Please download the latest Adobe Flash Player:
nb: Manglende flash plugin. Vennligst last ned den siste Adobe Flash Player:

en: Move to placeholder
nb: Flytt til plassholder

en: Move/add Pages
nb: Flytt/legg til sider

en: New password
nb: Nytt passord

en: New password confirmation
nb: Bekreft nytt passord

en: No Plugin selected. Selected one on the left side
nb: Ingen plugin valgt. Velg en på venstre side.

en: No Plugins present. Add a plugin to this placeholder-slot.
nb: Ingen plugins. Legg til en plugin til denne plassholderen.

en: No object selected.
nb: Ikke noe objekt valgt

en: Not a plugin object
nb: Ikke et pluginobjekt

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
nb: NB: Siden lastes om hvis du endrer valget. Lagre siden først.

en: Notify user
nb: Varsle bruker

en: Number of entries to display
nb: Antall innlegg som skal vised

en: Optional: the language of the plugins you want
nb: Valgfritt: språket til de plugins du vil ha

en: Overwrite URL
nb: Overstyr adresse

en: Overwrite what is displayed in the menu
nb: Overstyr hva som vises i menyen

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
nb: Overstyrer hva som vises på toppen av nettleseren din eller i bokmerker

en: Page
nb: Side

en: Page <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> may require approvement by you.
nb: Siden <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> kan behøve godkjenning av deg.

en: Page Settings
nb: Sideinstillinger

en: Page Title
nb: Sidetittel

en: Page and children (immediate)
nb: Side og barn (like under)

en: Page and descendants
nb: Side og undernivå

en: Page children (immediate)
nb: Side og barn (like under)

en: Page descendants
nb: Undernivå av side

en: Page doesn't inherit any permissions.
nb: Siden arver ingen rettigheter

en: Page global permission
nb: Globale siderettigheter

en: Page moderator state
nb: Moderatorstatus for side

en: Page moderator states
nb: Sidemoderator nivå

en: Page not found on %(domain)s
nb: Side ikke funnet på %(domain)s

en: Page permission
nb: Siderettighet

en: Page permissions
nb: Siderettigheter

en: Page permissions management
nb: Kontroll av siderettigheter

en: Page states
nb: Side nivåer

en: Page was copied.
nb: Siden ble kopiert.

en: Pages global permissions
nb: Globale siderettigheter

en: Pages on:
nb: Sider på:

en: Password
nb: Passord

en: Password:
nb: Passord

en: Path
nb: Sti

en: Picture
nb: Bilde

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
nb[0]: Vennligst rett opp feilen under
nb[1]: Vennligst rett opp feilene under

en: Please select a plugin type.
nb: Vennligst velg en plugintype

en: Please select user or group first.
nb: Vennligst velg en bruker eller gruppe først.

en: Plugin saved successfully.
nb: Plugin ble lagret.

en: Press the save button below to recover this version of the object.
nb: Trykk på lagreknappen under for å gjenopprette denne versjonen av objektet.

en: Press the save button below to revert to this version of the object.
nb: Trykk på save knappen for å tilbakestille til denne versjonen av objektet.

en: Publish
nb: Publiser

en: Recover (any) pages
nb: Gjenopprett sider

en: Recover deleted %(name)s
nb: Gjenopprett slettede %(name)s

en: Recover deleted %(verbose_name)s
nb: Gjenopprett slettede %(verbose_name)s

en: Redirect
nb: Videresend

en: Redirects to this URL.
nb: Videresendes til denne adressen

en: Revert %(verbose_name)s
nb: Tilmakestill %(verbose_name)s

en: SEO Settings
nb: Søkemotoroptimaliseringsinstillinger

en: Save
nb: Lagre

en: Save and add another
nb: Lagre og legg til en til

en: Save and continue editing
nb: Lagre of fortsett å redigere

en: Save as new
nb: Lagre som ny

en: Select a valid page
nb: Velg en gyldig side

en: Select a valid site
nb: Velg et gyldig nettsted

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
nb: Send epostvarsling til brukeren om brukernavn eller passordendring. Krever epost.

en: Site Administration
nb: Sideadministrasjon

en: Successfully moved
nb: Flytting vellykket

en: Switch on/off
nb: Slå av/på

en: Template %(template)s does not exist.
nb: Templaten %(template)s eksisterer ikke

en: Text
nb: Tekst

en: Text editor does not support editing objects.
nb: Tekteditor støtter ikke redigering av objekter.

en: Text editor does not support inserting objects.
nb: Teksteditor støtter ikke innsetting av objekter.

en: The current language of the content fields.
nb: Det aktive språket for innholdsfeltene.

en: The default title
nb: Standard tittel

en: The part of the title that is used in the URL
nb: Delen av tittelen som brukes i adressen

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
nb: Rettigheren for å legge til nye sider krever rettigheten til å endre sider!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
nb: Rettigheten for å legge til nye brukere krever rettigheten til å endre brukere!

en: The selected element can not be moved to the desired location.
nb: Det valgte elementet kan ikke flyttes til den ønskede plasseringen.

en: The site the page is accessible at.
nb: Nettstedet siden er tilgjengelig på

en: The template used to render the content.
nb: Template  brukt for å rendre innholdet.

en: There only exists one translation for this page
nb: Det finnes bare en oversettelse for denne siden

en: Title
nb: Tittel

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
nb: Tittel og plugins med språk %(language)s ble slettet

en: To add permissions you also need to edit them!
nb: For å legge til rettigherer må du også endre dem!

en: Twitter Search
nb: Twitter søk

en: Unpublish
nb: Upubliser

en: Use latitude & longitude to fine tune the map position.
nb: Bruk breddegrad og lengdegrad for å fininstille kartposisjonen.

en: User
nb: Bruker

en: User & Group permissions
nb: Bruker og grupperettigheter

en: User (page)
nb: Bruker (side)

en: User details
nb: Brukerdetaljer

en: User group (page)
nb: Brukergruppe (side)

en: User groups (page)
nb: Brukergrupper (side)

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username:
nb: Brukernavn

en: Users (page)
nb: Brukere (side)

en: View History
nb: is historie

en: View on page
nb: Vis på side

en: View on site
nb: Vis på nettside

en: View restriction
nb: Vis restriksjon

en: View restrictions
nb: Vis restriksjoner

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
nb: Når sideb skal gjøres offentlig. Status må være "Publisert" for at siden skal vises.

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
nb: Når siden utløper. La stå tom for aldri.

en: You do not have permission to add plugins
nb: Du har ingen rettigheter til å legge inn plugins

en: You do not have permission to change this page
nb: Du har ikke rettigheter til å endre denne siden

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
nb: Du har ikke rettigheter til å endre denne sidens "i navigasjon" status

en: You do not have permission to publish this page
nb: Du har ikke rettigheter til å publisere denne siden

en: You don't have permission to add content here.
nb: Du har ikke rettigheter til å legge til innhold her

en: You don't have permission to add plugins
nb: Du har ikke rettigheter til å legge inn plugins

en: You don't have permission to delete a plugin
nb: Du har ingen rettigheter til å slette en plugin

en: You must save the page first to add plugins.
nb: Du må lagre siden først for å legge til plugins.

en: Your address:
nb: Din adresse:

en: actions
nb: handlinger

en: add
nb: legg til

en: additional content
nb: tilleggsinnhold

en: address
nb: adresse

en: alternate text
nb: alternativ tekst

en: application
nb: applikasjon

en: attached menu
nb: tilknyttet meny

en: auto hide
nb: gjemm automatisk

en: auto play
nb: spill av automatisk

en: background color
nb: bakgrunnsfarge

en: body
nb: innhold

en: button highlight color
nb: markeringsfarge for knapp

en: button out color
nb: ut av knapp farge

en: button over color
nb: over knapp farge

en: can add
nb: kan legge til

en: can change advanced settings
nb: kan endre avanserte instillinger

en: can change permissions
nb: kan endre rettigheter

en: can delete
nb: kan slette

en: can edit
nb: kan redigere

en: can move
nb: kan flytte

en: can publish
nb: kan publisere

en: can recover any deleted page
nb: kan gjenopprette hvilken som helst side

en: can recover pages
nb: kan gjenopprette sider

en: can_view
nb: kan vise

en: center
nb: midtstilt

en: changed
nb: endret

en: changed by
nb: endret av

en: city
nb: by

en: copy
nb: kopier

en: count
nb: antall

en: created
nb: opprettet

en: created by
nb: opprettet av

en: creation date
nb: opprettelsesdsato

en: cut
nb: klipp

en: default
nb: standard

en: delete
nb: slett

en: description
nb: beskrivelse

en: down
nb: ned

en: edit
nb: rediger

en: edit this page
nb: rediger denne siden

en: end
nb: slutt

en: file
nb: fil

en: file missing!
nb: fil manlger!

en: for anonymous users only
nb: kun for anonyme brukere

en: for logged in users only
nb: kun for innloggede brukere

en: frontend view restriction
nb: offentlig visningsrestriksjon

en: fullscreen
nb: fullskjerm

en: group
nb: gruppe

en: has url overwrite
nb: har adresseoverskriving

en: height
nb: høyde

en: home
nb: hjem

en: image
nb: bilde

en: in navigation
nb: i navigasjon

en: insert above
nb: plasser over

en: insert below
nb: plasser under

en: insert inside
nb: plasser i

en: is published
nb: er poblisert

en: keywords
nb: stikkord

en: language
nb: språk

en: last changes
nb: siste endringer

en: latitude
nb: breddegrad

en: left
nb: venstre

en: left column
nb: background color

en: limit when this page is visible in the menu
nb: begrens når denne siden er synlig i menyen

en: loading tweets...
nb: laster tweets...

en: loadingbar color
nb: lastelinje farge

en: login required
nb: krever innlogging

en: long description
nb: lang beskrivelse

en: longitude
nb: lengdegrad

en: mailto
nb: mail til

en: map title
nb: karttittel

en: menu visibility
nb: menyvisbarhet

en: more
nb: mer

en: movie file
nb: videofil

en: movie url
nb: videoadresse

en: name
nb: navn

en: off
nb: av

en: on
nb: på

en: on page level
nb: på sidenivå

en: overwrite the title (html title tag)
nb: overskriv tittelen (html tittle tag)

en: overwrite the title in the menu
nb: overskriv tittelen i menyen

en: page
nb: side

en: pages
nb: sider

en: plugin_name
nb: plugin_navn

en: position
nb: posisjon

en: preview image file
nb: forhåndsvisningsbilde

en: publication date
nb: publiseringsdate

en: publication end date
nb: slutt publiseringsdato

en: published
nb: publisert

en: query
nb: spørring

en: redirect
nb: videresend

en: restricted
nb: restriktert

en: right
nb: høyre

en: right column
nb: background color

en: route planer
nb: ruteplanlegger

en: route planer title
nb: ruteplanleggertittel

en: seekbar bg color
nb: søkelinje farge

en: seekbar color
nb: søkelinje farge

en: select this page
nb: velg denne siden

en: sidebar column
nb: background color

en: site
nb: nettsted

en: sites
nb: nettsteder

en: slot
nb: plass

en: softroot
nb: myk topp

en: text color
nb: tekstfarge

en: title
nb: tittel

en: twitter user
nb: twitterbruker

en: up
nb: opp

en: use .flv file or h264 encoded video file
nb: bruk .flv fil eller h264 codet video fil

en: use swf file
nb: bruk swf fil

en: user
nb: bruker

en: view
nb: vis

en: view restricted
nb: visningsrestriktert

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY
nb: vimeo eller youtube video adresse. Eksempel: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY

en: we
nb: vi

en: we replied to
nb: vi svarte til

en: we said,
nb: vi sa,

en: we were
nb: vi var

en: we were checking out
nb: vi så på

en: width
nb: bredde

en: zip code
nb: postkode

en: zoom level
nb: zoomnivå
