django-cms - en to ro translation catalogue (170 entries)

en: Page
ro: Pagina

en: Advanced options
ro: Opţiuni avansate

en: Title
ro: Titlu

en: The default title
ro: Titlul predefinit

en: The part of the title that is used in the URL
ro: Parte a titlului, care este utilizat în URL

en: Language
ro: Limbă

en: The current language of the content fields.
ro: Limbajul curent a câmpurilor de conţinut.

en: Another page with this slug already exists
ro: O altă pagină cu acest slug există deja

en: Menu Title
ro: Titlu Meniu

en: Overwrite what is displayed in the menu
ro: Înlocuește ceea ce este afişat în meniul

en: Page Title
ro: Titlul paginii

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
ro: Înlocuește ceea ce este afişat în partea de sus a browser-ului sau în etichete

en: Application
ro: Aplicație

en: Hook application to this page.
ro: Agață aplicația la această pagină.

en: Overwrite URL
ro: Suprascrie URL

en: Keep this field empty if standard path should be used.
ro: Păstraţi acest câmp gol dacă percursul standard ar trebui să fie utilizat.

en: Redirect
ro: Redirecţionare

en: Redirects to this URL.
ro: Redirecţionează la aceast URL.

en: A description of the page sometimes used by search engines.
ro: O descriere a paginii uneori utilizată de către motoarele de căutare.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
ro: O listă de cuvinte cheie separate prin virgula uneori utilizate de către motoarele de căutare.

en: A page with this reverse URL id exists already.
ro: O pagină cu acest URL id există deja.

en: user
ro: utilizator

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
ro: Pentru a adauga permisie de pagină are nevoie să ai acces, de asemenea, la copiii sau descendenţii ei, altfel paginile adăugate nu vor putea fi schimbate de către creatorii lor.

en: Add page permission also requires edit page permission.
ro: Permisiunea de a adauga pagina, de asemenea, are nevoie de permisiunea de a edita pagina.

en: Please select user or group first.
ro: Vă rugăm mai întîi să selectaţi utilizatorul sau grupul.

en: Add
ro: Adaugă

en: Change
ro: Schimbă

en: Delete
ro: Şterge

en: Recover (any) pages
ro: Recuperă (orice) pagini

en: Notify user
ro: Anunță utilizatorul

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
ro: Trimite utilizatorului notificare prin e-mail despre schimbarea numelui utilizator sau parolei. Se cere e-mail utilizator.

en: New password
ro: Parolă nouă

en: New password confirmation
ro: Confirmarea noii parole

en: Email notification requires valid email address.
ro: Notificarea prin email necesită adresa de e-mail validă.

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
ro: Permisiunea de a adauga noi pagini cere permisiunea de a efectua schimbari ale paginilor!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
ro: Permisiunea de a adauga noi utilizatori cere permisiunea de a efectua schimbari ale utilizatorilor!

en: To add permissions you also need to edit them!
ro: Penru a adauga permisiuni se cere perimisiunea de editare!

en: Basic Settings
ro: Setări de bază

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
ro: Nota: Aceasta pagine se reincarca daca schimbati selectia. Salvati-o mai intai.

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: SEO Settings
ro: Setări SEO

en: Database error
ro: Eroare bază de date

en: You do not have permission to publish this page
ro: Nu aveţi permisiunea de a publica această pagină

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ro: %(name)s obiect cu cheiea primara %(key)r nu exista.

en: There only exists one translation for this page
ro: Există o singură traducere pentru această pagină

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
ro: Titlu şi plugin-urile cu limba %(language)s  au fost şterse

en: Are you sure?
ro: Esti sigur?

en: Language must be set to a supported language!
ro: Limba trebuie setată din limbile acceptate!

en: View restriction
ro: Restricţii de vizualizare

en: Page permissions
ro: Permisii de pagină

en: User & Group permissions
ro: Utilizator & Permisii de grup

en: User details
ro: Detalii utilizator

en: Groups
ro: Grupuri

en: Password
ro: Parolă

en: Copy permissions
ro: Copie permisiunile

en: Add Another
ro: Adaugă altul

en: created
ro: creat

en: changed
ro: schimbat

en: Page moderator states
ro: Pagina status de moderator

en: created by
ro: creat de

en: changed by
ro: modificat de

en: publication date
ro: data publicării

en: publication end date
ro: data terminării publicării

en: in navigation
ro: în navigare

en: is published
ro: este publicat

en: template
ro: şablon

en: The site the page is accessible at.
ro: Site-ul este accesibil la pagina.

en: login required
ro: autentificare cerută

en: page
ro: pagină

en: pages
ro: pagini

en: Page was copied.
ro: Pagina a fost copiată.

en: default
ro: predefinit

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: group
ro: grup

en: can edit
ro: poate edita

en: can add
ro: poate adăuga

en: can delete
ro: poate şterge

en: can change advanced settings
ro: poate schimba setările avansate

en: can publish
ro: poate publica

en: can change permissions
ro: poate schimba permisiunile

en: can move
ro: poate mișca

en: can recover pages
ro: poate recupera pagini

en: sites
ro: site-uri

en: Page permission
ro: Permisii de pagină

en: User (page)
ro: Utilizator (pagina)

en: Users (page)
ro: Utilizatori (pagina)

en: User group (page)
ro: Grup de utilizatori (pagina)

en: User groups (page)
ro: Grupuri de utilizatori (pagina)

en: width
ro: lăţime

en: position
ro: poziţie

en: language
ro: limbă

en: plugin_name
ro: nume plugin

en: creation date
ro: data creării

en: title
ro: titlu

en: Path
ro: Calea

en: has url overwrite
ro: Are suprascrierea URL-ului

en: application
ro: aplicație

en: redirect
ro: redirecţionare

en: description
ro: descriere

en: keywords
ro: cuvinte cheie

en: File
ro: Fişier

en: file
ro: fişier

en: use swf file
ro: utilizare swf

en: height
ro: înălţime

en: map title
ro: Titlul hartei

en: address
ro: adresă

en: zip code
ro: cod poştal

en: city
ro: oraş

en: additional content
ro: conţinut suplimentar

en: zoom level
ro: nivelul de zoom

en: latitude
ro: latitudine

en: longitude
ro: longitudine

en: route planer title
ro: Titlul planificatorului de traseu

en: Calculate your fastest way to here
ro: Calculaţi cea mai rapidă cale de a aici

en: route planer
ro: planifică traseul

en: Map
ro: Hartă

en: Your address:
ro: Adresa ta:

en: Calculate route
ro: Calculaţi traseul

en: name
ro: numele

en: link
ro: link-ul

en: mailto
ro: adresă e-mail

en: Picture
ro: Imagine

en: left
ro: stânga

en: right
ro: dreapta

en: image
ro: imagine

en: side
ro: parte

en: Snippet
ro: Fragment

en: Snippets
ro: Snippet-uri

en: more
ro: mai mult

en: body
ro: corp

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Available Plugins
ro: Plugin-uri disponibile

en: Insert plugin
ro: Introduce plugin

en: twitter user
ro: utilizator twitter

en: count
ro: conta

en: Color Settings
ro: Setări culoare

en: movie file
ro: cerere de mutare

en: auto play
ro: Auto play

en: auto hide
ro: Ascunde în automat

en: background color
ro: culoarea de fundal

en: text color
ro: culoarea textului

en: Save
ro: Salvează

en: Save as new
ro: Salvează ca nou

en: Last changes
ro: Ultimele modificări

en: Username:
ro: Nume de utilizator:

en: Password:
ro: Parola:

en: Change a page
ro: Modifică o pagină

en: Home
ro: Acasă

en: Publish draft
ro: publică cererea

en: History
ro: Istorie

en: View on site
ro: Vizualizează pe site

en: All permissions
ro: Toate permisele

en: Loading...
ro: Se incarca ...

en: Page states
ro: Statuturile paginii

en: Successfully moved
ro: Mutat cu succes

en: Pages on:
ro: Pagini pe:

en: Filter:
ro: Filtru:

en: Filter
ro: Filtru

en: actions
ro: acţiuni

en: published
ro: publicat

en: start
ro: începe

en: end
ro: sfîrșit

en: delete
ro: şterge

en: User
ro: Utilizator

en: Are you sure you want to delete this plugin?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi acest plugin?

en: up
ro: sus

en: down
ro: jos

en: Inherit the template of the nearest ancestor
ro: Moştenește şablonul de cel mai apropiat strămoş

en: Invalid URL, use /my/url format.
ro: URL invalid, utilizează formatul /calea/mea.
