django-cms - en to ru translation catalogue (414 entries)

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ru: объект %(name)s  с первичным ключом %(key)r не существует.

en: %(plugin_name)s plugin added to %(placeholder)s
ru: %(plugin_name)s плагин добавлен в %(placeholder)s

en: %(plugin_name)s plugin at position %(position)s in %(placeholder)s was deleted.
ru: %(plugin_name)s плагин в %(position)s в %(placeholder)s удалён.

en: %(plugin_name)s plugin edited at position %(position)s in %(placeholder)s
ru: %(plugin_name)s плагин, редактируемый в %(position)s в %(placeholder)s

en: (current)
ru: (текущий)

en: (global)
ru: (глобальный)

en: <Empty>
ru: <Пусто>

en: <span title="Restrictions: %(title)s">%(icon)s</span>
ru: <span title="Ограничения: %(title)s">%(icon)s</span>

en: A description of the page sometimes used by search engines.
ru: Описание страницы, иногда используемое поисковыми роботами.

en: A link to a page has priority over a text link.
ru: Ссылка на страницу имеет приоритет над текстовой ссылкой.

en: A list of comma seperated keywords sometimes used by search engines.
ru: Список ключевых слов, разделённых запятыми, иногда используемый поисковыми роботами.

en: A page with this reverse URL id exists already.
ru: Страница с таким reverse URL уже существует.

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
ru: Тег шаблона не может найти страницу с параметрами поиска `%(page_lookup)s
    `. URL запроса: http://%(host)s%(path)s

en: Action
ru: Действие

en: Add
ru: Добавить

en: Add %(name)s
ru: Добавить %(name)s

en: Add Another
ru: Добавить другое

en: Add Child
ru: Добавить потомка

en: Add Plugin
ru: Добавить плагин

en: Add child page
ru: Добавить дочернюю страницу

en: Add child plugin
ru: Добавить дочерний плагин

en: Add page permission also requires edit page permission.
ru: Права на добавления страницы требуют право на изменение.

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
ru: Права на добавление страницы требуют также доступ к потомкам, иначе созданная страница не сможет быть изменена создателем.

en: Add sibling page
ru: Добавить сходную страницу

en: Admin
ru: Администратор

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: Advanced options
ru: Расширенные настройки

en: All
ru: Все

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
ru: Все предки не будут показаны в навигации

en: All permissions
ru: Все права доступа

en: An email adress has priority over a text link.
ru: Email имеет приоритет над текстовой ссылкой.

en: An error occured. Please reload the page
ru: Возникла ошибка. Пожалуйста перезагрузите страницу

en: An old revision of a plugin can not be saved!
ru: Старая редакция плагина не может быть сохранена!

en: An unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
ru: Уникальный идентификатор, который используется с тегом page_url для связи с данной страницей

en: Another page with this slug already exists
ru: Страница с таким slug уже существует.

en: Application
ru: Приложение

en: Are you sure you want to delete this plugin?
ru: Вы уверены, что хотите удалить данный плагин?

en: Are you sure?
ru: Вы уверены?

en: Articles
ru: Статьи

en: Available Plugins
ru: Доступные плагины.

en: Available plugins
ru: Доступные плагины

en: Basic Settings
ru: Основные настройки

en: Brazilian Portuguese
ru: Бразильский Португальский

en: CMS - your user account was changed.
ru: CMS - ваш аккаунт изменён.

en: CMS - your user account was created.
ru: CMS - ваш аккаунт создан.

en: Calculate route
ru: Вычислить путь

en: Calculate your fastest way to here
ru: Вычислить кратчайший путь до сюда

en: Can add
ru: Может добавлять

en: Can change permissions
ru: Может изменять права доступа

en: Can delete
ru: Может удалять

en: Can edit
ru: Может изменять

en: Can move
ru: Может перемещать

en: Can publish
ru: Может публиковать

en: Can view
ru: Может смотреть

en: Cancel
ru: Отменить

en: Change
ru: Изменить

en: Change a page
ru: Изменить страницу

en: Choose a page to include its plugins into this placeholder, empty will choose current page
ru: Выберите страницу для включения её плагинов в данный placeholder, пусто означает текущую страницу

en: Choose copy options
ru: Выбрать настройки копирования

en: Color Settings
ru: Настройка цветов

en: Copied %(language)s plugins to %(placeholder)s
ru: Скопировано %(language)s плагинов в %(placeholder)s

en: Copy
ru: Копировать

en: Copy Plugins
ru: Копировать плагины

en: Copy options
ru: Настройки копирования

en: Copy permissions
ru: Права на копирование

en: Created
ru: Создан

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Cut
ru: Вырезать

en: Database error
ru: Ошибка базы данные

en: Delete
ru: Удалить

en: Delete %(language)s translation
ru: Удалить перевод на %(language)s

en: Delete Page
ru: Удалить страницу

en: Displayed under address in the bubble.
ru: Отображается под адресом во всплывающем окне

en: Dutch
ru: Нидерландский

en: Edit mode
ru: Режим редактирования

en: Edit selected plugin
ru: Изменить выбранный плагин.

en: Edit this page in %(language)s
ru: Редактировать страницу на %(language)s

en: Email notification requires valid email address.
ru: Уведомление по email требует правильного email адреса.

en: English
ru: Английский

en: Enter a template (i.e. "snippets/plugin_xy.html") which will be rendered.
ru: Введите имя шаблона (например "snippets/plugin_xy.html") который должен отображаться.

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
ru: Ошибка! Вам не достаточно прав для перемещения этой страницы. Пожалуйста, перезагрузите страницу

en: Example: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": tweets from the user "umbrella" to the user "nemesis" that contain the words "brains" and "zombies"
ru: Пример: "brains AND zombies AND from:umbrella AND to:nemesis": твиты от пользователя "umbrella" пользователю "nemesis" содержащие слова "brains" и "zombies"

en: Extra Context
ru: Экстра Контекст

en: File
ru: Файл

en: Filter
ru: Фильтр

en: Filter:
ru: Фильтр:

en: Flash
ru: Флеш

en: French
ru: Французский

en: From Language
ru: С языка

en: Generic
ru: Общий

en: German
ru: Немецкий

en: Get Adobe Flash Player
ru: Установите Adobe Flash Player

en: Grant on
ru: Назначить права на

en: Group
ru: Группа

en: Groups
ru: Группы

en: Hexadecimal, eg ff00cc
ru: Шестнадцатеричное, например ff00cc

en: Hidden
ru: Скрыто

en: History
ru: История

en: Home
ru: Домой

en: Hook application to this page.
ru: Прикрепить приложение к данной странице.

en: If given, the hint is displayed as link to your Twitter profile.
ru: Если указано, подсказка будет показана как ссылка на ваш профиль Twitter

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
ru: Если не выбрано, пользователь имеет права на все сайты.

en: If present image will be clickable
ru: Если выбран, то на изображение можно кликнуть

en: If present image will be clickable.
ru: Если выбран, то на изображение можно кликнуть.

en: If present, clicking on image will take user         to specified page.
ru: Если выбран, клик на изображение перенесет пользователя на соответствующую страницу.

en: If present, clicking on image will take user to link.
ru: Если выбран, то на изображение можно кликнуть.

en: Inherit Plugins from Page
ru: Наследовать плагины от страницы

en: Inherit the template of the nearest ancestor
ru: Наследовать шаблон от ближайшего предка

en: Insert plugin
ru: Вставить плагин

en: Invalid URL, use /my/url format.
ru: Неправильный URL, используйте /my/url формат.

en: Keep this field empty if standard path should be used.
ru: Оставьте это поле пустым для использования стандартного пути

en: Language
ru: Язык

en: Language must be different than the copied language!
ru: Язык должен отличаться от скопированного!

en: Language must be set to a supported language!
ru: Язык должен быть установлен из списка поддерживаемых языков!

en: Language or Page must be filled out
ru: Язык или страница должны быть заполенны

en: Last changes
ru: Последние изменения

en: Link
ru: Ссылка

en: List of pages
ru: Список страниц

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
ru: Войти в панель администратора <a href="%(login_url)s">здесь</a>.

en: Login
ru: Войти

en: Login url: %(login_url)s
ru: Url для входа: %(login_url)s

en: Logout
ru: Выход

en: Map
ru: Карта

en: Menu Title
ru: Заголовок меню

en: Message
ru: Сообщение

en: Missing flash plugin. Please download the latest Adobe Flash Player:
ru: Отсутствует Flash плагин. Пожалуйста, установите последнюю версию Adobe Flash Player:

en: Move image left, right or center.
ru: Поместить изображение слева, справа или по центру.

en: Move to placeholder
ru: Переместить в placeholder

en: Move/add Pages
ru: Переместить/добавить страницу

en: Must be a positive integer followed by “px” or “%”.
ru: Должно быть положительным целым числом, затем "px" или "%".

en: Must be a positive integer followed by “px”.
ru: Должно быть положительным целым числом, затем "px".

en: Namespaced App
ru: Приложение в именованной области

en: New password
ru: Новый пароль

en: New password confirmation
ru: Подтверждение нового пароля

en: No Plugin selected. Selected one on the left side
ru: Ни один плагин не выбран. Выберите один из перечисленных слева.

en: No Plugins present. Add a plugin to this placeholder-slot.
ru: Не указан плагин. Добавьте плагин в этот placeholder-слот.

en: No object selected.
ru: Объект не выбран.

en: Not a plugin object
ru: Объект не является плагином.

en: Note: This page reloads if you change the selection. Save it first.
ru: Страница будет перезагружена, если изменить выбор. Сохраните её сначала.

en: Notify user
ru: Уведомить пользователя

en: Number of entries to display
ru: Количество сообщений для отображения

en: Optional: the language of the plugins you want
ru: Дополнительно: желаемый язык плагина

en: Overwrite URL
ru: Переписать URL

en: Overwrite what is displayed in the menu
ru: То, что будет отображено в меню.

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
ru: Переписать то, что будет изображено в заголовке браузера или закладках.

en: Page
ru: Страница

en: Page %(pages)s has the same url '%(url)s' as current page "%(instance)s". | Pages %(pages)s have the same url '%(url)s' as current page "%(instance)s".
ru[0]: Страница %(pages)s имеет тот же url %(url)s' как и текущая страница "%(instance)s".
ru[1]: Страницы %(pages)s имеет тот же url %(url)s' как и текущая страница "%(instance)s".
ru[2]: Страницы %(pages)s имеет тот же url %(url)s' как и текущая страница "%(instance)s".

en: Page <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> may require approvement by you.
ru: Страница <a href="%(admin_url)s">%(page)s</a> может требовать утверждения вами.

en: Page Settings
ru: Настройки страницы

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Page and children (immediate)
ru: Страница и потомок (непосредственный)

en: Page and descendants
ru: Страница и потомки

en: Page children (immediate)
ru: Потомок страницы (непосредственный)

en: Page descendants
ru: Потомки страницы

en: Page doesn't inherit any permissions.
ru: Страница не наследует прав доступа

en: Page global permission
ru: Глобальные права доступа к странице

en: Page moderator state
ru: Статус модератора страницы

en: Page moderator states
ru: Статусы модератора страницы

en: Page moved
ru: Страница перемещена

en: Page not found on %(domain)s
ru: Страница не найдена на %(domain)s

en: Page permission
ru: Права доступа к странице

en: Page permissions
ru: Права доступа к странице

en: Page permissions management
ru: Управление правами доступа к странице

en: Page states
ru: Статусы страниц

en: Page was copied.
ru: Страница скопирована.

en: Pages global permissions
ru: Глобальные права доступа к страницам

en: Pages on:
ru: Страницы на:

en: Password
ru: Пароль

en: Password:
ru: Пароль:

en: Path
ru: Путь

en: Picture
ru: Изображение

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ru[0]: Пожалуйста, исправьте ошибки ниже.
ru[1]: Пожалуйста, исправьте ошибки ниже.
ru[2]: Пожалуйста, исправьте ошибки ниже.

en: Please select a plugin type.
ru: Пожалуйста выберите плагин.

en: Please select user or group first.
ru: Сначала выберите пользователя или группу.

en: Plugin height (in pixels).
ru: Высота плагина (в пикселях).

en: Plugin saved successfully.
ru: Плагин сохранён успешно.

en: Plugin width (in pixels or percent).
ru: Ширина плагина (в пикселях или процентах).

en: Plugins
ru: Плагины

en: Plugins were moved
ru: Плагины были перемещены

en: Press the save button below to recover this version of the object.
ru: Нажмите кнопку сохранения ниже для восстановления данной версии объекта.

en: Press the save button below to revert to this version of the object.
ru: Нажмите кнопку сохранить для возвращения версии объекта

en: Preview draft
ru: Предпросмотр черновика

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Publish draft
ru: запрос публикации

en: Recover (any) pages
ru: Восстановить (любую) страницу

en: Recover deleted %(name)s
ru: Восстановить удалённые %(name)s

en: Recover deleted %(verbose_name)s
ru: Восстановить удалённые %(verbose_name)s

en: Redirect
ru: Перенаправление

en: Redirects to this URL.
ru: Перенаправить на URL.

en: Revert
ru: Восстановить

en: Revert %(verbose_name)s
ru: Возвратить %(verbose_name)s

en: Revert to public
ru: Восстановить в публичную версию

en: SEO Settings
ru: Настройки SEO

en: Sample App
ru: Пример приложения

en: Sample App 2
ru: Пример приложения 2

en: Save
ru: Сохранить

en: Save and add another
ru: Сохранить и добавить другую

en: Save and continue editing
ru: Сохранить и продолжить редактирование

en: Save as new
ru: Сохранить как новую

en: Select a valid page
ru: Выбрать правильную страницу

en: Select a valid site
ru: Выбрать правильный сайт

en: Send email notification to user about username or password change. Requires user email.
ru: Отправить пользователю email о смене имени или пароля. Требуется email пользователя.

en: Site Administration
ru: Управление сайтом

en: Slug
ru: Путь

en: Snippets
ru: Фрагменты

en: Specifies an alternate text for an image, if         the image cannot be displayed.<br />Is also used by search engines to         classify the image.
ru: Задает альтернативный текст для изображения, если изображение  не может быть отображено.<br />Также используется  поисковыми системами для классификации изображения.

en: Static Menu
ru: Статическое Меню

en: Static Menu2
ru: Статическое Меню2

en: Successfully moved
ru: Перенесена удачно

en: Switch on/off
ru: Включить/Выключить

en: Template
ru: Шаблон

en: Template %(template)s does not exist.
ru: Шаблона %(template)s не существует.

en: Template changed to %s
ru: Шаблон изменен на %s

en: Template not valid
ru: Неправильный шаблон

en: Test Plugin
ru: Тестовый Плагин

en: Text
ru: Текст

en: Text editor does not support editing objects.
ru: Текстовый редактор не поддерживает изменение объектов.

en: Text editor does not support inserting objects.
ru: Текстовый редактор не поддерживает вставку объектов.

en: The current language of the content fields.
ru: Текущий язык содержимого полей.

en: The default title
ru: Заголовок по умолчанию

en: The page "%s" was successfully published
ru: Страница "%s" была успешно опубликованна.

en: The page "%s" was successfully published.
ru: Страница "%s" была успешно опубликована.

en: The page "%s" was successfully reverted.
ru: Страница "%s" была успешно восстановлена.

en: The page "%s" was successfully unpublished
ru: Страница "%s" больше не является опубликованной.

en: The part of the title that is used in the URL
ru: Часть заголовка, используемая в URL

en: The permission to add new pages requires the permission to change pages!
ru: Право на добавление страницы требует право на изменение страницы!

en: The permission to add new users requires the permission to change users!
ru: Право на добавление пользователя требует право на изменение пользователя!

en: The selected element can not be moved to the desired location.
ru: Выбранный элемент не может быть перемещен в желаемое место.

en: The template used to render the content.
ru: Шаблон, используемый для отображения.

en: The template was successfully changed
ru: Шаблон был успешно изменен

en: There only exists one translation for this page
ru: Для данной страницы создан только один перевод

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
ru: Этот плейсхолдер уже имеет максимальное количество (%(limit)s) плагинов типа %(plugin_name)s.

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
ru: Этот плейсхолдер уже имеет максимальное число плагинов (%s).

en: This plugin is not saved in a revision
ru: Этот плагин не сохранен в ревизии

en: Title
ru: Заголовок

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
ru: Заголовок и плагин на %(language)s удалён

en: To add permissions you also need to edit them!
ru: Для добавления прав доступа вы также должны изменять их!

en: Twitter Search
ru: Поиск в твиттере

en: Unpublish
ru: Отменить публикацию

en: Use latitude & longitude to fine tune the map position.
ru: Использовать широту и долготу для точной настройки  положения.

en: User
ru: Пользователь

en: User & Group permissions
ru: Права доступа пользователя и группы

en: User (page)
ru: Пользователь (страница)

en: User details
ru: Информация о пользователе

en: User group (page)
ru: Группа пользователей(страница)

en: User groups (page)
ru: Группы пользователей(страница)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Username:
ru: Имя пользователя:

en: Users (page)
ru: Пользователи (страница)

en: Video
ru: Видео

en: View History
ru: Посмотреть историю

en: View on page
ru: Смотреть на странице

en: View on site
ru: Посмотреть на сайте

en: View restriction
ru: Ограничене просмотра

en: View restrictions
ru: Ограничения просмотра

en: When the page should go live. Status must be "Published" for page to go live.
ru: Для того, чтобы опубликовать страницу, необходимо статус "Опубликовано"

en: When to expire the page. Leave empty to never expire.
ru: Срок действия страницы. Оставьте пустым для бесконечного срока.

en: When user hovers above picture,        this text will appear in a popup.
ru: Когда пользователь наводит курсор на изображение, этот текст появится в подстазке.

en: You can enter a Link or a Page, but not both.
ru: Вы можете ввести Ссыку или Страницу, но не обе сразу.

en: You do not have permission to add a plugin
ru: У вас нет прав на добавление плагинов

en: You do not have permission to add plugins
ru: У вас нет прав на добавление плагинов

en: You do not have permission to change pages.
ru: У вас нет прав на редактирование страниц.

en: You do not have permission to change the template
ru: У вас нет прав на изменение шаблона.

en: You do not have permission to change this page
ru: У вас нет прав для изменения данной страницы

en: You do not have permission to change this page's in_navigation status
ru: У вас нет прав для изменения статуса "в навигации" для данной страницы

en: You do not have permission to edit a plugin
ru: У вас нет прав на редактирование плагина

en: You do not have permission to move a plugin
ru: У вас нет прав на перемещение плагина

en: You do not have permission to publish this page
ru: У вас нет прав для публикования этой страницы

en: You do not have permission to remove a plugin
ru: У вас нет прав на удаление плагина

en: You don't have permission to add content here.
ru: У вас нет разрешение на добавление содержания здесь.

en: You don't have permission to add plugins
ru: У вас нет разрешение на добавление плагинов

en: You don't have permission to delete a plugin
ru: У вас нет прав на удаление плагина

en: You must save the page first to add plugins.
ru: Для добавления плагина вы должны сначала сохранить страницу.

en: Your address:
ru: Ваш адрес:

en: Your changes to this plugin have not been saved.
ru: Изменения, внесенные в этот плагин не были сохранены.

en: actions
ru: действия

en: add
ru: добавить

en: additional content
ru: дополнительный содержимое

en: address
ru: адрес

en: alternate text
ru: альтернативный текст

en: application
ru: приложение

en: attached menu
ru: прикреплённое меню

en: auto hide
ru: автоскрытие

en: auto play
ru: автозапуск

en: background color
ru: Цвет фона

en: body
ru: тело

en: button highlight color
ru: Цвет выделенной кнопки

en: button out color
ru: Цвет кнопки в режиме "вне"

en: button over color
ru: Цвет кнопки в режиме "над"

en: can add
ru: может добавлять

en: can change advanced settings
ru: может изменять дополнительные настройки

en: can change permissions
ru: может изменять права доступа к странице

en: can delete
ru: может удалять

en: can edit
ru: может редактировать

en: can move
ru: может перемещать

en: can publish
ru: может публиковать

en: can recover any deleted page
ru: может восстанавливать или удалять страницы

en: can recover pages
ru: может восстанавливать страницы

en: center
ru: центр

en: changed
ru: изменён

en: changed by
ru: изменён

en: city
ru: город

en: copy
ru: копировать

en: count
ru: количество

en: created
ru: создан

en: created by
ru: создан

en: creation date
ru: дата создания

en: cut
ru: вырезать

en: default
ru: по умолчанию

en: delete
ru: удалить

en: description
ru: описание

en: down
ru: выкл

en: edit
ru: изменить

en: edit this page
ru: изменить эту страницу

en: end
ru: конец

en: file
ru: файл

en: file missing!
ru: файл отсутствует!

en: for anonymous users only
ru: Только для анонимных пользователей

en: for logged in users only
ru: Только для зарегистрированных пользователей

en: frontend view restriction
ru: ограничение просмотра в интерфейс

en: fullscreen
ru: полный экран

en: group
ru: группа

en: has url overwrite
ru: есть перезаписывающий url

en: height
ru: высота

en: home
ru: Главная

en: image
ru: изображение

en: in navigation
ru: в навигации

en: insert above
ru: вставить выше

en: insert below
ru: вставить ниже

en: insert inside
ru: вставить внутрь

en: is published
ru: опубликован

en: keywords
ru: ключевые слова

en: language
ru: язык

en: last changes
ru: последние изменения

en: latitude
ru: широта

en: left
ru: слева

en: left column
ru: левая колонка

en: limit when this page is visible in the menu
ru: ограничивает отображение страницы в меню

en: link
ru: ссылка

en: link hint
ru: подсказка ссылки

en: loading tweets...
ru: загружаю твиты...

en: loadingbar color
ru: Цвета индикатора загрузки

en: login required
ru: требуется login

en: long description
ru: длинное описание

en: longitude
ru: долгота

en: loop
ru: цикл

en: map title
ru: заголовок карты

en: menu visibility
ru: отображение меню

en: more
ru: больше

en: movie file
ru: видеофайл

en: movie url
ru: URL видео

en: name
ru: название

en: navigation examples
ru: примеры навигации

en: new window
ru: новое окно

en: off
ru: выкл

en: on
ru: вкл

en: on page level
ru: на уровне страницы

en: overwrite the title (html title tag)
ru: переписать заголовок (html тег title)

en: overwrite the title in the menu
ru: переписать заголовок в меню

en: page
ru: страница

en: pages
ru: страницы

en: parent window
ru: родительское окно

en: position
ru: положение

en: preview image file
ru: Файл предварительного просмотра

en: publication date
ru: дата публикации

en: publication end date
ru: дата окончания публикации

en: published
ru: опубликован

en: query
ru: запрос

en: redirect
ru: перенаправление

en: restricted
ru: ограниченный

en: right
ru: справа

en: right column
ru: правая колонка

en: route planer
ru: планировщик пути

en: route planer title
ru: заголовок планировщика пути

en: same window
ru: то же окно

en: sample account page
ru: пример страницы учётной записи

en: sample my profile page
ru: пример страницы профиля

en: sample root page
ru: пример корневой страницы

en: sample settings page
ru: пример страницы настроек

en: seekbar bg color
ru: Цвет фона строки поиска

en: seekbar color
ru: Цвета строки поиска

en: select this page
ru: выбрать эту страницу

en: side
ru: расположение

en: sidebar column
ru: боковая колонка

en: site
ru: сайт

en: sites
ru: сайты

en: slot
ru: слот

en: slug
ru: путь

en: start
ru: начало

en: target
ru: цель

en: template
ru: шаблон

en: text color
ru: Цвет текста

en: three columns
ru: три колонки

en: title
ru: заголовок

en: topmost frame
ru: верхний фрейм

en: twitter user
ru: twitter пользователь

en: two columns
ru: две колонки

en: up
ru: вкл

en: use .flv file or h264 encoded video file
ru: используйте файл .flv или видеофайл, кодированный в h264

en: use swf file
ru: использовать swf файл

en: user
ru: пользователь

en: view
ru: вид

en: view restricted
ru: Ограниченный просмотр

en: vimeo or youtube video url. Example: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY
ru: Video URL Vimeo или YouTube. Пример: http://www.youtube.com/watch?v=-iJ7bs4mTUY

en: we
ru: мы

en: we replied to
ru: мы ответили на

en: we said,
ru: мы сказали,

en: we were
ru: мы были

en: we were checking out
ru: мы проверяли

en: width
ru: ширина

en: zip code
ru: почтовый код

en: zoom level
ru: уровень увеличения
