django - en to ca translation catalogue (67 entries)

en: Administrative Documentation
ca: Documentació Administrativa

en: Home
ca: Inici

en: Documentation
ca: Documentació

en: Bookmarklets
ca: 'Bookmarklets'

en: Documentation bookmarklets
ca: 'Bookmarklets' de documentació

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
ca: 
    <p class="help">Per tal d'instal·lar 'bookmarklets', arrosegueu l'enllaç
    a la vostra barra de marcadors, o feu click amb el botó dret a l'enllaç i
    afegiu-lo als marcadors.
    Ara podeu escollir el 'bookmarklet' des de qualsevol pàgina del lloc.
    Observeu que per a alguns d'aquests 'bookmarklets' cal que estigueu veient
    el lloc des d'un ordinador designat com a "intern" (parleu
    amb el vostre administrador de sistemes si no esteu segurs si el vostre ordinador és "intern").</p>

en: Documentation for this page
ca: Documentació d'aquesta pàgina

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ca: Us porta des de qualsevol pàgina a la documentació de la vista que la genera.

en: Show object ID
ca: Mostra l'ID de l'objecte

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
ca: Mostra el 'content-type' (tipus de contingut) i l'ID inequívoc de les pàgines que representen un únic objecte.

en: Edit this object (current window)
ca: Editar aquest objecte (finestra actual)

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
ca: El porta a la pàgina d'administració de pàgines que representen un únic objecte.

en: Edit this object (new window)
ca: Editar aquest objecte (nova finestra)

en: As above, but opens the admin page in a new window.
ca: Com abans, però obre la pàgina d'administració en una nova finestra.

en: Tags
ca: Etiquetes

en: List of all the template tags and their functions.
ca: Llista d'etiquetes de plantilles i les seves funcions.

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
ca: Els filtres són accions que poden ser aplicades a variables a una plantilla per alterar la seva sortida.

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
ca: Els models són descripcions de tots els objectes del sistema i els seus camps associats. Cada model té una llista de camps que són accessibles com variables de la plantilla.

en: Views
ca: Vistes

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
ca: Cada plana del lloc públic és generat per una vista (view). La vista defineix quina plantilla es fa servir per generar la plana i quins objectes estan disponibles a aquella plantilla.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
ca: Eines pel seu navegador per accedir ràpidament a la funcionalitat de l'admin.

en: Please install docutils
ca: Si us plau instal·leu docutils

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
ca: El sistema d'administració de documentació requereix de la biblioteca de Python <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
ca: Si us plau, demani als seus administradors la instal·lació de <a href="%(link)s">docutils</a> .

en: Field
ca: Camp

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Back to Model Documentation
ca: Tornar a la documentació del Model

en: Model documentation
ca: Documentació del model

en: Model groups
ca: Grups de model

en: Templates
ca: Plantilles

en: Template: %(name)s
ca: Plantilla: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
ca: Plantilla: "%(name)s"

en: Search path for template "%(name)s":
ca: Camí de cerca per la plantilla "%(name)s":

en: (does not exist)
ca: (no existeix)

en: Back to Documentation
ca: Tornar a la documentació

en: Template filters
ca: Filtres de plantilla

en: Template filter documentation
ca: Documentació dels filtres de plantilla

en: Built-in filters
ca: Filtres integrats

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
ca: Per utilitzar aquests filtres, introdueixi <code>%(code)s</code> a la seva plantilla abans d'utilitzar el filtre.

en: Template tags
ca: Etiquetes de plantilles

en: Template tag documentation
ca: Documentació de les etiquetes de plantilla

en: Built-in tags
ca: Etiquetes integrades

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
ca: Per utilitzar aquestes etiquetes, introdueix <code>%(code)s</code> a la teva plantilla abans d'utilitzar l'etiqueta

en: View: %(name)s
ca: Vista: %(name)s

en: Context:
ca: Contexte:

en: Templates:
ca: Plantilles:

en: Back to Views Documentation
ca: Tornar a la documentació de les Vistes

en: View documentation
ca: Veure documentació

en: Jump to namespace
ca: Anar a l'espai de noms

en: Empty namespace
ca: Espai de noms buit

en: Views by namespace %(name)s
ca: Vistes de l'espai de noms %(name)s

en: Views by empty namespace
ca: Vistes per l'espai de noms buit

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
ca: 
    Funció de la vista: <code>%(full_name)s</code> . Nom: <code>%(url_name)s</code> .

en: Boolean (Either True or False)
ca: Booleà (Cert o Fals)

en: Field of type: %(field_type)s
ca: Camp del tipus: %(field_type)s

en: tag:
ca: etiqueta:

en: filter:
ca: filtre:

en: view:
ca: vista:

en: App %(app_label)r not found
ca: Aplicació %(app_label)r no trobada

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ca: El model %(model_name)r no s'ha trobat a l'aplicació %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ca: l'objecte relacionat `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ca: objectes relacionats `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
ca: tots %s

en: number of %s
ca: nombre de %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ca: %s no sembla ser un objecte 'urlpattern'
