django - en to ast translation catalogue (231 entries)

en: "%(path)s" does not exist
ast: "%(path)s" nun esiste

en: "%(pk)s" is not a valid value for a primary key.
ast: "%(pk)s" nun ye un valor válidu pa la clave primaria.

en: %(datetime)s couldn't be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
ast: Nun pudo interpretase %(datetime)s nel fusu horariu %(current_timezone)s; pue ser ambiguu o pue nun esistir.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ast: %(model_name)s con esti %(field_label)s yá esiste.

en: %d day | %d days
ast[0]: %d día
ast[1]: %d díes

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

en: %d month | %d months
ast[0]: %d mes
ast[1]: %d meses

en: %d week | %d weeks
ast[0]: %d selmana
ast[1]: %d selmanes

en: %d year | %d years
ast[0]: %d añu
ast[1]: %d años

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ast: (Campu anubríu %(name)s) %(error)s

en: 0 minutes
ast: 0 minutos

en: Afrikaans
ast: Afrikáans

en: Albanian
ast: Albanu

en: April
ast: Abril

en: Arabic
ast: Árabe

en: Argentinian Spanish
ast: Español arxentín

en: August
ast: Agostu

en: Azerbaijani
ast: Azerbaixanu

en: Basque
ast: Vascu

en: Belarusian
ast: Bielorrusu

en: Bengali
ast: Bengalí

en: Big (8 byte) integer
ast: Enteru big (8 byte)

en: Boolean (Either True or False)
ast: Boleanu (tamién True o False)

en: Boolean (Either True, False or None)
ast: Boleanu (tamién True, False o None)

en: Bosnian
ast: Bosniu

en: Brazilian Portuguese
ast: Portugués brasileñu

en: Breton
ast: Bretón

en: British English
ast: Inglés británicu

en: Bulgarian
ast: Búlgaru

en: Burmese
ast: Birmanu

en: Catalan
ast: Catalán

en: Change
ast: Camudar

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Comma-separated integers
ast: Enteros separtaos per coma

en: Croatian
ast: Croata

en: Currently
ast: Anguaño

en: Czech
ast: Checu

en: Danish
ast: Danés

en: Date (with time)
ast: Data (con hora)

en: Date (without time)
ast: Data (ensin hora)

en: December
ast: Avientu

en: Decimal number
ast: Númberu decimal

en: Delete
ast: Desanciar

en: Directory indexes are not allowed here.
ast: Nun tán almitíos equí los indexaos de direutoriu.

en: Dutch
ast: Holandés

en: Email address
ast: Direición de corréu

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
ast: La llista ta balera y '%(class_name)s.allow_empty' ye False.

en: English
ast: Inglés

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ast[0]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s allugamientu decimal.
ast[1]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s allugamientos decimales.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ast[0]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s díxitu enantes del puntu decimal.
ast[1]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s díxitos enantes del puntu decimal.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ast[0]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s díxitu en total.
ast[1]: Asegúrate que nun hai más de %(max)s díxitos en total.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ast[0]: Asegúrate qu'esti nome de ficheru tien polo menos %(max)d caráuter (tien %(length)d).
ast[1]: Asegúrate qu'esti nome de ficheru tien polo menos %(max)d caráuteres (tien %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ast[0]: Asegúrate qu'esti valor tien polo menos %(limit_value)d caráuter (tien %(show_value)d).
ast[1]: Asegúrate qu'esti valor tien polo menos %(limit_value)d caráuteres (tien %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ast[0]: Asegúrate qu'esti valor tien como muncho %(limit_value)d caráuter (tien %(show_value)d).
ast[1]: Asegúrate qu'esti valor tien como muncho %(limit_value)d caráuteres (tien %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ast: Asegúrate qu'esti valor ye %(limit_value)s (ye %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ast: Asegúrate qu'esti valor ye mayor o igual a %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ast: Asegúrate qu'esti valor ye menor o igual a %(limit_value)s.

en: Enter a list of values.
ast: Introduz una llista valores.

en: Enter a number.
ast: Introduz un númberu.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ast: Introduz un 'slug' válidu que consista en lletres, númberu, guiones baxos o medios.

en: Enter a valid IPv4 address.
ast: Introduz una direición IPv4 válida.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ast: Introduz una direición IPv4 o IPv6 válida.

en: Enter a valid IPv6 address.
ast: Introduz una direición IPv6 válida.

en: Enter a valid URL.
ast: Introduz una URL válida.

en: Enter a valid date.
ast: Introduz una data válida.

en: Enter a valid date/time.
ast: Introduz una data/hora válida.

en: Enter a valid email address.
ast: Introduz una direición de corréu válida.

en: Enter a valid time.
ast: Introduz una hora válida.

en: Enter a valid value.
ast: Introduz un valor válidu.

en: Enter a whole number.
ast: Introduz un númberu completu

en: Enter only digits separated by commas.
ast: Introduz namái díxitos separtaos per comes.

en: Esperanto
ast: Esperantu

en: Estonian
ast: Estoniu

en: February
ast: Febreru

en: Field of type: %(field_type)s
ast: Campu de la triba: %(field_type)s

en: File
ast: Ficheru

en: File path
ast: Camín del ficheru

en: Finnish
ast: Finés

en: Floating point number
ast: Númberu de puntu flotante

en: Foreign Key (type determined by related field)
ast: Clave foriata (triba determinada pol campu rellacionáu)

en: French
ast: Francés

en: Fri
ast: Vie

en: Friday
ast: Vienres

en: Frisian
ast: Frisón

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ast: Nun ta disponible'l %(verbose_name_plural)s futuru porque %(class_name)s.allow_future ye False.

en: Galician
ast: Gallegu

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: German
ast: Alemán

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hungarian
ast: Húngaru

en: IP address
ast: Direición IP

en: IPv4 address
ast: Direición IPv4

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Image
ast: Imaxe

en: Index of %(directory)s
ast: Índiz de %(directory)s

en: Indonesian
ast: Indonesiu

en: Integer
ast: Enteru

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
ast: Cadena de data inválida '%(datestr)s' col formatu dau '%(format)s'

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ast: Páxina inválida (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
ast: Irlandés

en: Italian
ast: Italianu

en: January
ast: Xineru

en: Japanese
ast: Xaponés

en: July
ast: Xunetu

en: June
ast: Xunu

en: Kannada
ast: Canarés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Latvian
ast: Letón

en: Lithuanian
ast: Lituanu

en: Luxembourgish
ast: Luxemburgués

en: Macedonian
ast: Macedoniu

en: Many-to-many relationship
ast: Rellación a munchos

en: March
ast: Marzu

en: May
ast: Mayu

en: Mexican Spanish
ast: Español mexicanu

en: Mon
ast: LLu

en: Monday
ast: Llunes

en: Mongolian
ast: Mongol

en: Nepali
ast: Nepalí

en: Nicaraguan Spanish
ast: Español nicaraguanu

en: No
ast: Non

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ast: Nun s'alcontró %(verbose_name)s que concase cola gueta

en: No %(verbose_name_plural)s available
ast: Ensin %(verbose_name_plural)s disponible

en: No day specified
ast: Nun s'especificó'l día

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ast: Nun s'unvió'l ficheru. Comprueba la triba de cifráu nel formulariu.

en: No month specified
ast: Nun s'especificó'l mes

en: No week specified
ast: Nun s'especificó la selmana

en: No year specified
ast: Nun s'especificó l'añu

en: Norwegian Bokmal
ast: Bokmal noruegu

en: Norwegian Nynorsk
ast: Nynorsk noruegu

en: November
ast: Payares

en: October
ast: Ochobre

en: One-to-one relationship
ast: Rellación a ún

en: Order
ast: Orde

en: Ossetic
ast: Osetiu

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
ast: La páxina nun ye 'last', tampoco pue convertise a un int.

en: Persian
ast: Persa

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ast: Por favor, igua'l datu duplicáu pa %(field)s, el cual tien de ser únicu.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ast: Por favor, igua'l datu duplicáu de %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ast: Por favor, igua'l datu duplicáu de %(field_name)s el cual tien de ser únicu pal %(lookup)s en %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ast: Por favor, igua los valores duplicaos embaxo

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ast: Por favor, dunvia un ficheru o conseña la caxella , non dambos.

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
ast[0]: Por favor, dunvia %d o menos formularios.
ast[1]: Por favor, dunvia %d o menos formularios.

en: Polish
ast: Polacu

en: Portuguese
ast: Portugués

en: Positive integer
ast: Enteru positivu

en: Positive small integer
ast: Enteru pequeñu positivu

en: Raw binary data
ast: Datos binarios crudos

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Russian
ast: Rusu

en: Sat
ast: Sáb

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ast: Esbilla una escoyeta válida. %(value)s nun una ún de les escoyetes disponibles.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ast: Esbilla una escoyeta válida. Esa escoyeta nun ye una de les escoyetes disponibles.

en: September
ast: Setiembre

en: Serbian
ast: Serbiu

en: Serbian Latin
ast: Serbiu llatín

en: Simplified Chinese
ast: Chinu simplificáu

en: Slovak
ast: Eslovacu

en: Slovenian
ast: Eslovenu

en: Slug (up to %(max_length)s)
ast: Slug (fasta %(max_length)s)

en: Small integer
ast: Enteru pequeñu

en: Spanish
ast: Castellán

en: String (up to %(max_length)s)
ast: Cadena (fasta %(max_length)s)

en: Sun
ast: Dom

en: Sunday
ast: Domingu

en: Swahili
ast: Suaḥili

en: Swedish
ast: Suecu

en: Text
ast: Testu

en: Thai
ast: Tailandés

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
ast: La calve foriata en llinia nun concasa cola clave primaria d'instancia pá.

en: The submitted file is empty.
ast: El ficheru dunviáu ta baleru.

en: This field cannot be blank.
ast: Esti campu nun pue tar baleru.

en: This field cannot be null.
ast: Esti campu nun pue ser nulu.

en: This field is required.
ast: Requierse esti campu.

en: Thu
ast: Xue

en: Thursday
ast: Xueves

en: Time
ast: Hora

en: Traditional Chinese
ast: Chinu tradicional

en: Tue
ast: Mar

en: Tuesday
ast: Martes

en: Turkish
ast: Turcu

en: Udmurt
ast: Udmurtu

en: Ukrainian
ast: Ucranianu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ast: Xubi una imaxe válida. El ficheru que xubiesti o nun yera una imaxe, o taba toriada.

en: Venezuelan Spanish
ast: Español venezolanu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: Wed
ast: Mie

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Welsh
ast: Galés

en: Yes
ast: Sí

[ctx: abbrev. month]
en: April
ast: Abr.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
ast: Ago.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
ast: Avi.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
ast: Xin.

[ctx: abbrev. month]
en: July
ast: Xnt.

[ctx: abbrev. month]
en: June
ast: Xun.

[ctx: abbrev. month]
en: March
ast: Mar.

[ctx: abbrev. month]
en: May
ast: May.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
ast: Pay.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
ast: Och.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
ast: Set.

[ctx: alt. month]
en: April
ast: Abril

[ctx: alt. month]
en: August
ast: Agostu

[ctx: alt. month]
en: December
ast: Avientu

[ctx: alt. month]
en: February
ast: Febreru

[ctx: alt. month]
en: January
ast: Xineru

[ctx: alt. month]
en: July
ast: Xunetu

[ctx: alt. month]
en: June
ast: Xunu

[ctx: alt. month]
en: March
ast: Marzu

[ctx: alt. month]
en: May
ast: Mayu

[ctx: alt. month]
en: November
ast: Payares

[ctx: alt. month]
en: October
ast: Ochobre

[ctx: alt. month]
en: September
ast: Setiembre

en: and
ast: y

en: apr
ast: abr

en: aug
ast: ago

en: dec
ast: avi

en: jan
ast: xin

en: jul
ast: xnt

en: jun
ast: xun

en: midnight
ast: Media nueche

en: noon
ast: Meudía

en: nov
ast: pay

en: oct
ast: och

en: or
ast: o

en: sep
ast: set

en: yes,no,maybe
ast: sí,non,quiciabes
