django - en to km translation catalogue (28 entries)

en: Personal info
km: ព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួន

en: Permissions
km: ការអនុញ្ញាត

en: Important dates
km: កាលបរិច្ឆេទសំខាន់

en: Password
km: ពាក្យសំងាត់

en: Enter the same password as above, for verification.
km: សូមបំពេញពាក្យសំងាត់ដូចខាងលើ ដើម្បីត្រួតពិនិត្យ។

en: This account is inactive.
km: ឈ្មោះសមាជិកនេះ​លែងដំណើរការ

en: Password (again)
km: ពាក្យសំងាត់ (ម្តងទៀត)

en: name
km: ឈ្មោះ

en: codename
km: ឈ្មោះលេខកូត

en: permission
km: អនុញ្ញាត

en: permissions
km: អនុញ្ញាត

en: group
km: ក្រុម

en: groups
km: ក្រុម

en: password
km: ពាក្យសំងាត់

en: last login
km: ការពិនិត្យចូលកន្លងមក

en: superuser status
km: ស្ថានភាពអ្នកគ្រងគ្រង

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
km: កំណត់អោយសមាជិកនេះមានសិទ្ធិទាំងអស់។

en: user permissions
km: ការអនុញ្ញាតអោយសមាជិក

en: username
km: ឈ្មោះជាសមាជិក

en: first name
km: នាម

en: last name
km: គោត្តនាម

en: staff status
km: ស្ថានភាពបុគ្គលិក

en: Designates whether the user can log into this admin site.
km: កំណត់អោយសមាជិកអាចចូលមកប្រើប្រាស់ទំព័រគ្រប់គ្រងនេះ។

en: active
km: សកម្ម

en: date joined
km: កាលបរិច្ឆេទចូលរួម

en: user
km: សមាជិក

en: users
km: សមាជិក

en: Logged out
km: ចាកចេញ
