django - en to sw translation catalogue (11 entries)

en: Advanced options
sw: Chaguzi za kiwango cha juu

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
sw: Mfano: '/about/contact/'. Hakikisha unaweka mkwaju mwanzoni na mwishoni.

en: URL is missing a leading slash.
sw: URL imekosa mkwaju mwishoni

en: URL is missing a trailing slash.
sw: URL imekosa mkwaju mwanzoni

en: title
sw: kichwa

en: content
sw: maudhui

en: enable comments
sw: ruhusu maoni

en: template name
sw: jina la templeti

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
sw: Mfano: 'flatpages/contact_page.html'. Ikiwa hii haitaainishwa mfumo utatumia 'flatpages/default.html'.

en: registration required
sw: usajili unahitajika

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sw: Ikiwa hii itatikiwa ni watumiaji waliosajiliwa tuu ndio watakaoweza kuuona ukurasa huo
