django - en to bs translation catalogue (11 entries)

en: The base GIS field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
bs: Osnovno GIS polje -- mapiran je za  OpenGIS Specification Geometry tip polja.

en: Point
bs: Tačka

en: Line string
bs: Linijska nit

en: Polygon
bs: Poligon

en: Multi-line string
bs: Višelinijska nit

en: Multi polygon
bs: Multi poligon

en: Geometry collection
bs: Geometrijska kolekcija

en: No geometry value provided.
bs: Niste zadali parametre za geometriju.

en: Invalid geometry value.
bs: Neispravan parametar za geometriju.

en: Invalid geometry type.
bs: Nepostojeći tip geometrije.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
bs: Došlo je do greške tokom pretvaranje geometrije u SRID geometrijskom polja obrazca.
