django - en to sk translation catalogue (35 entries)

en: %(value).1f million | %(value).1f million
sk[0]: %(value).1f miliónu
sk[1]: %(value).1f miliónu
sk[2]: %(value).1f miliónu

en: %(value)s million | %(value)s million
sk[0]:  %(value)s milión
sk[1]:  %(value)s milióny
sk[2]:  %(value)s miliónov

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
sk[0]: %(value).1f miliarda
sk[1]: %(value).1f miliardy
sk[2]: %(value).1f miliárd

en: %(value)s billion | %(value)s billion
sk[0]:  %(value)s miliarda
sk[1]:  %(value)s miliardy
sk[2]:  %(value)s miliárd

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
sk[0]: %(value).1f bilión
sk[1]: %(value).1f bilióny
sk[2]: %(value).1f biliónov

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
sk[0]: %(value)s bilión
sk[1]: %(value)s bilióny
sk[2]: %(value)s biliónov

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
sk[0]: %(value).1f biliardy
sk[1]: %(value).1f biliardy
sk[2]: %(value).1f biliárd

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
sk[0]: %(value)s biliarda
sk[1]: %(value)s biliardy
sk[2]: %(value)s biliárd

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
sk[0]: %(value).1f triliónu
sk[1]: %(value).1f triliónu
sk[2]: %(value).1f triliónu

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
sk[0]: %(value)s trilión
sk[1]: %(value)s trilióny
sk[2]: %(value)s triliónov

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
sk[0]: %(value).1f triliardy
sk[1]: %(value).1f triliardy
sk[2]: %(value).1f triliárd

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
sk[0]: %(value)s triliarda
sk[1]: %(value)s triliardy
sk[2]: %(value)s triliárd

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
sk[0]: %(value).1f kvadriliónu
sk[1]: %(value).1f kvadriliónu
sk[2]: %(value).1f kvadriliónov

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
sk[0]: %(value)s kvadrilión
sk[1]: %(value)s kvadrilióny
sk[2]: %(value)s kvadriliónov

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
sk[0]: %(value).1f kvadriliardy
sk[1]: %(value).1f kvadriliardy
sk[2]: %(value).1f kvadriliárd

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
sk[0]: %(value)s kvadriliarda
sk[1]: %(value)s kvadriliardy
sk[2]: %(value)s kvadriliárd

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
sk[0]: %(value).1f kvintiliónu
sk[1]: %(value).1f kvintiliónu
sk[2]: %(value).1f kvintiliónov

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
sk[0]: %(value)s kvintilión
sk[1]: %(value)s kvintilióny
sk[2]: %(value)s kvintiliónov

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
sk[0]: %(value).1f kvintiliardy
sk[1]: %(value).1f kvintiliardy
sk[2]: %(value).1f kvintiliárd

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
sk[0]: %(value)s kvintiliarda
sk[1]: %(value)s kvintiliardy
sk[2]: %(value)s kvintiliárd

en: one
sk: jeden

en: two
sk: dva

en: three
sk: tri

en: four
sk: štyri

en: five
sk: päť

en: six
sk: šesť

en: seven
sk: sedem

en: eight
sk: osem

en: nine
sk: deväť

en: today
sk: dnes

en: tomorrow
sk: zajtra

en: yesterday
sk: včera

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
sk: pred %(delta)s

en: now
sk: teraz

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
sk: %(delta)s odteraz
