django - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Humanize
uk: Олюднювати

en: th
uk: -ий

en: st
uk: -ий

en: nd
uk: -ий

en: rd
uk: -ій

en: %(value).1f million | %(value).1f million
uk[0]: %(value).1f мільйон
uk[1]: %(value).1f мільйонів
uk[2]: %(value).1f мільйонів

en: %(value)s million | %(value)s million
uk[0]: %(value)s мільйон
uk[1]: %(value)s мільйони
uk[2]: %(value)s мільйонів

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
uk[0]: %(value).1f мільярд
uk[1]: %(value).1f мільярди
uk[2]: %(value).1f мільярдів

en: %(value)s billion | %(value)s billion
uk[0]: %(value)s мільярд
uk[1]: %(value)s мільярди
uk[2]: %(value)s мільярдів

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
uk[0]: %(value).1f трильйон
uk[1]: %(value).1f трильйони
uk[2]: %(value).1f трильйонів

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
uk[0]: %(value)s трильйон
uk[1]: %(value)s трильйони
uk[2]: %(value)s трильйонів

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
uk[0]: %(value).1f квадрильйон
uk[1]: %(value).1f квадрильйони
uk[2]: %(value).1f квадрильйонів

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
uk[0]: %(value)s квадрильйон
uk[1]: %(value)s квадрильйони
uk[2]: %(value)s квадрильйонів

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
uk[0]: %(value).1f квінтильйон
uk[1]: %(value).1f квінтильйони
uk[2]: %(value).1f квінтильйонів

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
uk[0]: %(value)s квінтильйон
uk[1]: %(value)s квінтильйони
uk[2]: %(value)s квінтильйонів

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
uk[0]: %(value).1f секстильйон
uk[1]: %(value).1f секстильйони
uk[2]: %(value).1f секстильйонів

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
uk[0]: %(value)s секстильйон
uk[1]: %(value)s секстильйони
uk[2]: %(value)s секстильйонів

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
uk[0]: %(value).1f септильйон
uk[1]: %(value).1f септильйони
uk[2]: %(value).1f септильйонів

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
uk[0]: %(value)s септильйон
uk[1]: %(value)s септильйони
uk[2]: %(value)s септильйонів

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
uk[0]: %(value).1f октильйон
uk[1]: %(value).1f октильйони
uk[2]: %(value).1f октильйонів

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
uk[0]: %(value)s октильйон
uk[1]: %(value)s октильйони
uk[2]: %(value)s октильйонів

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
uk[0]: %(value).1f нонільйон
uk[1]: %(value).1f нонільйони
uk[2]: %(value).1f нонільйонів

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
uk[0]: %(value)s нонільйон
uk[1]: %(value)s нонільйони
uk[2]: %(value)s нонільйонів

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
uk[0]: %(value).1f децильйон
uk[1]: %(value).1f децильйони
uk[2]: %(value).1f децильйонів

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
uk[0]: %(value)s децильйон
uk[1]: %(value)s децильйони
uk[2]: %(value)s децильйонів

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
uk[0]: %(value).1f гугол
uk[1]: %(value).1f гуголи
uk[2]: %(value).1f гуголів

en: %(value)s googol | %(value)s googol
uk[0]: %(value)s гугол
uk[1]: %(value)s гуголи
uk[2]: %(value)s гуголів

en: one
uk: один

en: two
uk: два

en: three
uk: три

en: four
uk: чотири

en: five
uk: п'ять

en: six
uk: шість

en: seven
uk: сім

en: eight
uk: вісім

en: nine
uk: дев'ять

en: today
uk: сьогодні

en: tomorrow
uk: завтра

en: yesterday
uk: вчора

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
uk: %(delta)s тому

en: now
uk: зараз

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
uk[0]: %(count)s секунду тому
uk[1]: %(count)s секунди тому
uk[2]: %(count)s секунд тому

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
uk[0]: %(count)s хвилину тому
uk[1]: %(count)s хвилини тому
uk[2]: %(count)s хвилин тому

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
uk[0]: %(count)s годину тому
uk[1]: %(count)s години тому
uk[2]: %(count)s годин тому

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
uk: %(delta)s від тепер

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
uk[0]: %(count)s секунда від цього часу
uk[1]: %(count)s секунди від цього часу
uk[2]: %(count)s секунд від цього часу

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
uk[0]: %(count)s хвилина від цього часу
uk[1]: %(count)s хвилини від цього часу
uk[2]: %(count)s хвилин від цього часу

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
uk[0]: %(count)s година від цього часу
uk[1]: %(count)s години від цього часу
uk[2]: %(count)s годин від цього часу
